تلویزیون اسرائیل؛ نتانیاهو با حمایت ترامپ حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را اعمال خواهد کرد

یک رسانه اسرائیلی اعلام کرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با حمایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را تحمیل خواهد کرد.

کانال دوازدهم تلویزیون اسرائیل اعلام کرد دولت آمریکا در چارچوب طرح معامله قرن اعتراف خواهد کرد که تمام شهرک‌های اشغالی واقع در کرانه باختری متعلق به اسرائیل خواهد بود. بر اساس گزارش این رسانه اسرائیلی، دولت آمریکا با اعطای حاکمیت اسرائیل بر تمام شهرک‌های کرانه باختری موافق است.

کانال دوازدهم تلویزیون اسرائیل گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مانع اقدام بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای تحمیل حاکمیت تل آویو بر کرانه باختری نمی‌شود، همان کاری را که درباره جولان انجام داد(حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان اشغالی سوریه را به رسمیت شناخت)

این رسانه افزود ترامپ به این دلیل، اعلام طرح معامله قرن را به تاخیر انداخت تا نتانیاهو بتواند دولت خود را تشکیل دهد، ترامپ با اقدام نتانیاهو برای تحمیل حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری هنگام تشکیل دولتش موافقت خواهد کرد، تعدد اعضای کابینه نتانیاهو ممکن است تا ۳۰ هم برسد.

این رسانه اعلام کرده است طرح آمریکایی برای سازش میان اسرائیلی ها و فلسطینیان شامل موافقت واشنگتن با باقی ماندن تمام شهرک‌های اسرائیلی تحت حاکمیت اسرائیل در چارچوب هر توافق صلح دائمی خواهد بود و دولت آمریکا هرگز با گسترش چارچوب قانون اسرائیل برای اینکه شهرک های کرانه باختری را در بربگیرد، مخالفت نخواهد کرد. طرح قریب الوقوع آمریکا اعتراف خواهد کرد که تمام مناطقی در کرانه باختری که اسرائیلی‌ها(شهرک‌نشینان اسرائیل) در آنجا اقامت دارند بر اساس توافق دائمی در اختیار اسرائیل باقی خواهد ماند.

کانال دوازدهم تلویزیون اسرائیل گزارش داد برای تحقق این هدف، آمریکایی‌ها به اقدامات اسرائیل در خصوص شهرک‌ها اعتراض نخواهند کرد، هر چند ایالات متحده آمریکا برای حفظ ظاهر امر، به صراحت از گسترش دامنه حاکمیت اسرائیل برای اینکه شامل شهرک‌ها شود، حمایت نخواهد کرد، ولی با گسترش دامنه قانون اسرائیلی برای اینکه شامل شهرک‌ها شود، مخالفت نخواهد کرد.

تسنیم

0

اخبار مرتبط

 • رقیب انتخاباتی ترامپ: اقدامات ترامپ آمریکا را از متحدانش جدا کرد
 • با تلاش گروه صلح “کد پینک” برخی سناتورهای آمریکا به برجام برگشتند/درخواست عمومی “کد پینک” از سناتور Gillibrand برای حمایت از برجام
 • تحریف گزارش حمله شیمیایی در سوریه توسط «دمکراسی های» غربی!
 • ترامپ: هیچ مدرکی درباره نقش ایران در حمله به‌منافع آمریکا در عراق نداریم
 • فرمانده سابق سازمان سیا-پترائوس: ترامپ خواستار جنگ با ایران نیست+ فیلم
 • هشدار “پاتریک کاکبرن” خبرنگار ارشد مسائل خاورمیانه به آمریکا در مقابله با ایران
 • آتلانتیک: تجربه دوران ترامپ می‌گوید تنش‌های ایران و آمریکا کاهش خواهند یافت
 • فرانس پرس؛ ناکامی‌های پی درپی ترامپ حاصل تندوری‌هایش در عرصه جهانی است
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *