ترامپ: نیویورک تایمز درباره طرح اعزام 120 هزار نیرو به خاورمیانه دروغ می‌گوید

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه 14 مه، گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره بررسی طرح اعزام حدود 120 هزار نیروی نظامی به خاورمیانه در صورت حمله ایران به نیروهای آمریکایی را تکذیب کرد.

ترامپ به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «به لحاظ فنی می‌توان این کار را انجام داد اما اگر چنین رویدادی اتفاق بیافتد، شمار بسیار بشتری از این تعداد اعزام خواهد شد».

او در عین حال ابراز امیدواری کرد که شرایط به این حد نرسد.

روزنامه نیویورک تایمز نوشت که پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا، طرحی مفصل به دولت ترامپ ارائه داد که شامل اعزام حدود 120 هزار نیروی نظامی به خاورمیانه است؛ طرحی که در صورت حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا سرعت بخشیدن به «تولید اسلحه هسته‌ای» عملی می‌شود.

این روزنامه از مسئولانی در دولت ترامپ که نامشان را فاش نکرد، نقل کرده است که شاناهان این طرح را در جلسه دستیاران بلندپایه امنیتی ترامپ روز پنجشنبه 9 مه ارائه داد

بنا بر این گزارش، از جمله کسانی که در جلسه پنجشنبه حضور داشتند، جان بولتون مشاور امنیتی ملی ترامپ، جینا هاسبل مدیر سازمان اطلات مرکزی CIA، دَن کاتس رئیس سازمان اطلاعات ملی و ژوزف دنفورد رئیس ستاد مشترک بودند.

این گزارش ادامه داد که جزئیات چند طرح مورد بررسی قرار گرفت و بزرگترین طرح، خواستار استقرار 120 هزار نیروی نظامی در خاورمیانه شد؛ اقدامی که هفته‌ها یا ماه‌ها زمان می‌برد./العربیه

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *