دکتر مرتضی محیط- نشریه هایی که آمریکا را به جنگ عراق وارد کردند مخالف جنگ با ایران هستند

دکتر مرتضی محیط - پژوهشگر مسائل سیاسی و اجتماعی

چه نشریه هایی آمریکا را به جنگ کشاندند؟

از مهمترین این نشریات می توان از نیویورک تایمز نام برد که قبل از حمله آمریکا به عراق افرادی چون مایکل گوردون، جودی میلر، دیوید سَنگِر در آنزمان مقالاتی در جهت حمایت از حمله نظامی علیه عراق می نوشتند.

اما لحن آنزمان نیویورک تایمز را با لحن امروز آن مقایسه کنید زیرا یکی از مهمترین نشانه هایی ست که آیا آمریکا به ایران حمله نظامی خواهد کرد یا خیر.

من با اطمینان می گویم "نه" .

شاید امروز مهمترین دشمن ایران خیل وطن فروشانی هستند که یا خواهان تحریم و جنگ به هر بهانه ای یا خواهان مذاکره با آمریکا هستند. اما آیا آمریکا آیا آمریکا واقعا خواهان مذاکره با ایران است؟

روز یکشنبه آقای پمپئو به بنیاد راست گرای جنگ طلب هریتج می رود که اتاق فکر سازی آمریکاست. وقتی بیرون می آید شروط مذاکره با ایران را علنی می کند. اما این شروط چه بود؟

-ایران باید مجاصره اقتصادی شود. - فروش نفت ایران به صفر برسد. -مردم ایران به گرسنگی و فقر افتاده و از پا در آیند. -ایران محاصره نظامی شود. - تمام دشمنان ایران در خلیج فارس به همراه اسرائیل علیه ایران بسیج همگانی شوند

سپس آمریکا با ایران وارد مداکره شود...

بعضی که متاسفانه خائن و وطن فروش هستند خواستار این نوع مذاکره هستند!

روز دوشنبه- یک سری انفجار در نفت کش های بندر فجیره امارات اتفاق می افتد. و عربستان و امارات ادعا می کنند شاهد دارند اما نیویورک تایمز در مقاله ای می نویسد هیچ شاهدی موجود نیست!

پمپئو همان روز قرار بود یک ملاقات با لاوروف در مسکو داشته باشد اما به جای رفتن به مسکو به بروکسل می رود تا با وزرای خارجه فرانسه انگلیس و آلمان ملاقات کند. این ملاقات برای همراه کردن اروپا در محاصره نظامی ایران بود. اتحادیه اروپا که در محاصره اقتصادی ایران با آمریکا همکاری می کند اینبار با آمریکا همراه نشد. خانم موگرینی گفت:به جای فشار حداکثری علیه ایران احتیاط حداکثری کنیم.

دو روز بعد پمپئو به دیدن لاوروف در مسکو می رود. اما مسکو نیز با آمریکا همراه نمی شود.

اگر یادتان باشد آقای پمپئو قرار ملاقات خود با خانم مرکل را نیز به هم زد و سر از بغداد در آورد که در آنجا هم نتوانست موفق شود.

روز چهارشنبه مقاله مهمی در نیویورک تایمز منتشر شد که تفاوت آن با لحن نیویورک تایمز در زمان حمله به عراق بسیار مهم است. این مقاله توسط اریک اشمیت و هلن کوپر بود. آنها به نقل از یک ژنرال انگلیسی نوشته بودند: در حالیکه ترامپ دارد به بهانه تهدید های ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه برنامه ریزی می کند شاهد هیچ گونه افزایش خطر از سوی ایران و شبه نظامیان ایران علیه آمریکا در منطقه نیستیم!

در ادامه مقاله آمده بود: مقامات نظامی و امنیتی اروپا و آمریکا می گویند عرص یکسال گذشته بیشت رحرکت های تهاجمی نه از سوی تهران بلکه از سوی واشنگتن بوده است؛ یعنی جایی که جان بولتون مشغول تحریک ترامپ برای راندن ایران به گوشه دیوار است! یکی از مقامات آمریکایی که نمی خواهد اسمش فاش شود می گوید: هدف تحریم های اقتصادی یکساله اخیر علیه دولت ایران کشاندن ایران به عملیات نظامی است. ترامپ نه تنها از برجام بیرون آمده است بلکه شدیدترین تحریم های اقتصادی علیه ایران را اعمال کرده است. و از متحدین خواسته است یا از ایران نفت بخرند یا رابطه اقتصادی با آمریکا داشته باشند.

قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی جهت تحریک ایران برای اقدام نظامی بوده است.

سرمقاله اخیر عرب نیوز اینگونه تیتر زده بود: آمریکا باید به ایران حمله نظامی کند.

و حقیقت هم این است که عربستان چون توان جنگیدن با ایران را ندارد با تامین هزینه جنگ علیه ایران میخواهد آمریکا با ایران وارد جنگ شد. بن سلمان، بن زائد، بولتون و بنیامین نتانیاهو میخواهند با خون آمریکایی ها علیه ایران بجنگند.

و یک عده وطن فروش داخلی ... کارشناسان! بی بی سی، صدای آمریکا، رادیو فردا و تلویزیون های لس آنجلس! یکی از آنها دقایق زیادی را صرف تشریحی به تفصیل درباره قدرت ناو آمریکایی کرد...

1+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *