جلیل مرتضوی/فرامرز دادرس-تحلیل اخبار این هفته ایران و تیترهای دروغ رسانه های فارسی زبان

جلیل مرتضوی تحلیلگر مسائل آمریکا -ایران-خاورمیانه به همراه فرامرز دادرس کارشناس مسائل امنیتی

-تحلیل اخبار مربوط ایران - جلیل مرتضوی: متاسفانه رسانه های فارسی زبان به جای تحلیل آمریکا هراسی راه انداخته اند و با بزرگ نمایی قدرت نظامی آمریکا با اشتیاق مردم ایران را از آمریکا می ترسانند که نشانگر این است که این ها نه به اوضاع سیاسی آمریکا واقف هستند نه به مسائل ایران. شخصا روزانه بیش از 20 روزنامه را مطالعه می کنم. بعنوان مثال آقای وسمک سفیر سابق انگلیس در واشنگتن یک مقاله ای نوشته و ضمن بررسی اوضاع ایران و واشنگتن می گوید " من با بررسی اوضاع واشنگتن از خودم سوال می کنم چگونه است که صحبت از مذاکره با ایران می شود؟! وقتی ایران در مذاکرات برجام هزینه کرده است و هنوز چیزی به دست نیاورده اند و تازه تهدید هم به سراغ ایران آمده و تحریمهای شدیدتر و تهدید نظامی و به صفر رسیدن فروش نفت ایران نیز از سوی آمریکا دریافت کرده اند.... ". وسمک در ادامه می گوید " تعجب می کنم از آقای پمپئو که حرفهای ایشان نشان دهنده عدم اطلاع ایشان از مسائل خاورمیانه است. پمپئو چطور القاعده که یک گروه دشمن شیعه است و وهابی است را به ایران ربط می دهد؟!"

وسمک: "صحبت های وزیر خارجه آمریکا و عدم آگاهی ایشان از مسائل ساده خاورمیانه یک آبروریزی است"

فرامرز دادرس: ایرانی هایی که درون کشور هستند هم آرامش شان و هم برخوردشان با این هیاهوهای رسانه ای خیلی مناسب تر و بهتر از ایرانی های خارج کشور است. اولا دلار در ایران پایین آمد. و این نشان میدهد که مردم ایران آنچنان که در خارج خیلی گفتگو می شود نگرانی از جنگ ندارند. ایرانی های داخل اپوزیسیون به دلیل عدم دسترسی به منابع خبری داخل ایران و تجزیه تحلیل هایی که این شبکه های فارسی زبان طی چهل سال گذشته بعنوان خوراک قرار داده اند کاملا از مسائل ایران دور هستند.

دروغ و دغل رسانه ای را با ترفند های گوناگون به خورد مردم می دهند. مثلا جابه جایی سردار جعفری و سردار سلامی و تیترهای رسانه های خارجی . بعنوان مثال در رسانه عرب زبان نوشته "خامنه ای جانشین سپاه را برکنار کرد و سردار فدوری را جانشین کرد". خب آقای خامنه ای کسی را برکنار نکرده است. سردار سلامی جانشین بود شد فرمانده و سردار فدوی شد جانشین. خب مردم با این تیترها می مانند چه اتفاقی افتاده؟! مردم ما را دارند بازی می دهند. یا مسئله کاتیوشا... یک ردیف آتش باری که موشک پرتاب می کند و آتش پرحجم را میریخت در منطقه اما کاتیوشا باید روی کامیون سوار شود. در منطقه بغداد یعنی منطقه سبز که سفارت ها آنجاست بارها دیدیم خود آمریکایی ها موشک انداخته اند. و حتی وزیر خارجه آلمان هم گفته بود که تروریست ها ممکنه جنگ ایجاد کنند. و هر کسی میتواند این حرکت را انجام دهد. اولا این کاتیوشایی که اینا میگن که من باور نمی کنم یک کامیون آنجا رفته باشد و کسی ندیده باشد و دوم اینکه یک کاتیوشا آتش بار است و حداقل 40 تا شکلیک می کند. خب چرا اسم کاتیوشا را آوردند؟ چون ایران کاتیوشا دارد. اما خیلی از تروریست ها هم سلاح های روسی دارند.

مثلا می گویند انگلیس 15 هزار کماندوی دریایی فرستادند خلیج فارس. خب 15 هزار یعنی 5 تیپ. و اصلا انگلیس 15 هزار کماندو دریایی ندارد و اصولا جابه جایی 15 هزار نیرو در این شرایط خلیج فارس شدنی نیست.

خب متاسفانه منابع خبری درست کم هستند و تمام رسانه ها دست کسانی ست که قصدشان فریب مردم است.

پیام اسرائیل -آقای مناشه امیر- که سیاست ایشون دنباله روی سیاست های نتانیاهو است. ایشان نوشته است 400 نفر از نمایندگان سنا گفتند جلوی ایران را بگیرید چون اسرائیل را تهدید می کند. اصولا مگه تعداد کل نمایندگان چند نفر است که 400 نفر آنها چنین چیزی گفتند؟

جلیل مرتضوی: مجلس نمایندگان ایران 435 نماینده دارد و مجلس سنا 100 نماینده که کلا میشه 535 نفر و وقتی صحبت از کنگره می شود یعنی 535 نفر. اما اکثریت نمایندگان مجلس الان دست دموکرات هاست که مخالف برخی برنامه های آقای ترامپ هستند. ولی سنا هر ایالتی 2 سناتور دارد؛ اینکه نمایندگان مجلس از رئیس جمهور چنین درخواستی کنند زیاد مهم نیست و خب همه میدانند آیپک به نمایندگان پول میدهد و آیپک دسترسی به پول فراوانی دارند مثل شلدون ادلسون که یهودی صهیونیست میلیاردری است که صاحب فاحشه خانه ها و قمارخانه های فراوان است و دارایی ایشان حدود 25 تا 30 میلیارد دلار است و بارها به رسانه ها و رسانه های فارسی هم پول داده است تا علیه ایران کار کنند. ادلسون به آقای ترامپ هم در انتخابات وقتی ترامپ بعنوان کاندیدای جمهوری خواه آمد 10 میلیون دلار کمک کرد. آقای ادلسون وقتی ترامپ اورشلیم را پایتخت اسرائیل خواند همان روز در کاخ سفید با ترامپ ناهار خوردند...

اگر یادتان باشد آقای رضا پهلوی نیز زمان دریافت جایزه -آقای ربایی اشمولی به کسانی که به یهودی ها خدمت می کنند سالانه جایزه می دهند - به رضا پهلوی در هتلی معروف در نیویورک جایزه دادند. آنجا رضا پهلوی با شلدون ادلسون نیز ملاقات کرد...

لینک به منبع: https://www.facebook.com/jay.mortazavi/videos/1684149128397518/

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *