حشمت رئیسی-اصلاح طلبان و سیاستمداران عوامفریب با رئیس جمهوری تجزیه طلب و نمایندگان اقلیت و نه ملی و اساتیدی چون زیباکلام!

حشمت رئیسی: قلم به دست لمپن ها و نادان ها افتاده است؛ لمپن هایی که در آستانه انقلاب هیچ بضاعت فرهنگی نداشتند و اساتیدی داریم چون زیباکلام که با مفاهیم پیچیده سیاست بازی می کنند. در میان اصلاح طلبان با افرادی روبرو هستیم به شدت فرصت طلب و به شدت سوزاننده فرصت های تاریخی ایران. آقای رئیسی در برنامه اخیر خود به سیاستمداران عوام فریب و البته بی حافظه پرداخته است .

توضیح- شاید با توجه اتفاقات اخیر پیشنهاد برقراری نظام پارلمانی و نیاز به آن و مردم سالاری نهفته در این نظام بیشتر ملموس شود.

حشمت رئیسی: کسانی که با مسائل سیاسی آشنایی دارند از برخی مواضع سیاستمداران شگفت زده می شوند از جمله می توان به مواضع این فاضل مآب سید محمد خاتمی اشاره کرد که محتوای حرف آنهای عامیانه است و اما خوش زبان و خوش کلام. به نظر من چون یک سند مهم هست درباب آموزش انسانهای علاقمند به سیاست که اسیر ظواهر و کلمات افراد نشوند و جایگاه فرد شنونده را مرعوب نکند.

یکی از بزرگترین ایرادات کسانی که بر سرزمین ایران فرمانروایی کرده اند این است که اطلاع چندانی درباره ویژگی های کشوری که بر آن فرمان می راندند نمی دانستند. در تاریخ ایران کم نبودند خربندگانی که به امیری رسیدند -نوشته شده در تاریخ بیهقی- یا فرزندانی که با قتل و غارت به تخت سلطنت تکیه زده اند. و تا برآمدن خربنده ای دیگر آنچه در توان داشتند بر رعیت خود بی رسمی ها و نامردی ها کردند. خب این نیز از ویژگی های شگفت تاریخ ایران زمین است که بسیاری از همین خربندگان نیز آنگاه که به امیری می رسیدند در حد توان خود چیزی از ادب ایرانی و آداب اداره کشور پیچیده فرا می گرفتند. چنانکه در جای دیگر با تکیه به سخن عطاالملک جوینی توضیح داده ام که "سرو ایران در برابر بادها سرخم کرده است اما هرگز نشکسته است".

اظهارات سید محمد خاتمی درباره مطلوب بودن فدرالیسم در ایران- کسانی که در دهه های اخیر در قامت رجال سیاسی کشور در آمده اند چیزی چندان درباره میرزا ابوالقاسم قائم مقام دیوان می نامید نمی دانستند. ودر این چهل سال بسیاری از آنها هیچ هم یاد نگرفته اند. اکثر این رجال اگر چیزی می دانستند به تعبیری که میرزا امین الدوله درباره سید جمال اسد آبادی آورده که به قوه حافظه و لافظه بوده است و صاحبان این قوه لغت بازان حرفه ای باقی مانده اند. در قلمرو سیاست آقای خاتمی که به نظر من چیز چندانی درباره ایران نمی داند یکی از همین لغت بازان است -به قوه حافظه و لافظه- حافظه هایی دارند و لاف میزنند. و شگفت انگیز آن است که چنین شخصی با این قوه لاف زدن توانست ملت ایران را برای هشت سال فریب دهد و امیدهای کاذبی بوجود آورد و توانست بسیاری از روشنفکران را هم با وعده های توخالی خود فریب دهد؛ که بعد از هشت سال بعد از عدم تحقق ادعاهایش گفت "من یک ماشین امضاء بودم". -یعنی فاقد قدرت و فاقد اقتدار- البته ایشان نگفت که "فاقد اراده بوده است" وگرنه در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی هم قوه مجریه و هم قوه مقننه دست آنها بود اما نه تنها کاری نکردند بلکه با لفاظی بازی را به پایان بردند و جز و آه و حسرت برای مردم ایران چیزی باقی نگذاشتند.

و شعاری که خاتمی و یارانش دادند که "ایران از آن ایرانیان است" ایرانیان بیگانه تر از قبل به حرکت درآمدند و مورد جالب توجه در استفاده بی رویه از مفاهیم اتفاق شگفتی است که در حذف صفت ملی از مجلس افتاد و در مواردی نیز تعابیر فاسدی داشته است. همه مجلس های دنیا از این حیث ملی هستند که در این کشورها عصر نظام فئودالی به پایان رسیده است و دولت و حاکمیت ناشی از ملت است که اگر این وصف ملی را برای برجسته کردن یک آرمان فراملی از مجلس و دولت آن حذف کنیم بر سر مجلس آن می آید که بر سر مجلس دوازدهم آمد. و نمایندگانی مانند قاضی پور ادعا کرده اند که نماینده ترکستان هستند. و نگفت من نماینده من کل ایران هستم!

چرا؟ چون این اصلاح طلبان پلید با تحریک احساسات قومی آمدند و رای این مناطق را از آن خود کردند و اما به آنها هم خیانت کردند. البته اگر در پشت پرده ، این بحران رفع و رجوع نشده بود لابد نمایندگان کردستان بزرگ هم یک رفراندوم برای استقلال کردستان را به مجلس می بردند. و استاد علوم سیاسی دانشگاه هم به عنوان هوادار ازلی و ابدی حقوق بشر کار آنها را تصویب می کرد و یا شاید هم برای دفاع از آنان دست به اسلحه هم می برد.

خب وقتی رئیس جمهورش این باشه نماینده ش هم قاضی پور باشه ؛ استاد دانشگاه ش هم زیباکلام میشه...

1+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *