آمریکا نگران نابودی تروریست ها-ترامپ : روسیه، سوریه و ایران بمباران ادلب را متوقف کنند

 دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بامداد دوشنبه درتوئیتی درحمایت ازگروه تروریستی "جبهه النصره" که از اهالی استان "ادلب" به عنوان سپر انسانی استفاده می کند، نوشت : از روسیه، سوریه و ایران می خواهم که بمباران در استان ادلب را متوقف کنند.

گروه تروریستی جبهه النصره که بخش زیادی از استان ادلب را در اشغال دارد، مدتی است با نقض توافق مناطق کاهش تنش تجاوز به مناطق اطراف ادلب و حملات به ارتش سوریه را آغاز کرده است.

ارتش سوریه نیز با توجه به نقض توافق مزبور بعد از چندین بار اخطار و اعلام اقدام به سرکوب پایگاههای موشکی و سایت های خمپاره ای گروههای تروریستی در استان‌های حلب، حماه و ادلب کرده است.

درهمین راستا کارشناس مسائل سوریه با بیان اینکه عملیات ادلب بسیار دشوار است، گفت: بنیانگذاران اصلی تروریست‌های سوریه از نابودی آنها در ادلب ناراحت و نگران هستند.

محمدعلی حسن‌نیا؛ سوریه از سال ۲۰۱۱ درگیر جنگ داخلی است. اصلاحات مردمی که در ابتدا از سوی مردم سوریه و رهبری بشار اسد دنبال می‌شد، به جنگی جهانی تبدیل شد. کشورهای غربی و عربی تروریست‌های چند ملیتی را از کشورهای دیگر به سوریه گسیل کردند. هم‌اکنون طبق برآورد میدانی در جنگ سوریه تروریست‌هایی از ۸۰ کشور در این کشور علیه دولت قانونی سوریه می‌جنگند.

ترامپ در صفحه شخصی خود در توئیتر مدعی است: شنیده‌ام که روسیه، سوریه و تا حد کمتری ایران در حال بمباران شدید استان ادلب سوریه هستند و بسیاری از غیرنظامیان کشته شده‌اند. هدف چیست. این کار شما را به کجا می‌رساند؟ بس کنید.
به نوشته خبرگزاری تاس روسیه، شبه نظامیان گروه تروریستی جبهه النصره (هیأت تحریر شام) از ۲۱ ماه می (۳۱ اردیبهشت) حملات گسترده‌ای را علیه بخش‌های جنوبی ناحیه بدون تنش ادلب و مواضع نیروهای دولت سوریه آغاز کرده‌اند.
در پی توافق روسیه، ایران و ترکیه در ماه می ۲۰۱۷ چهار منطقه بدون تنش در سوریه ایجاد شد که یکی از آنها بخش‌هایی را از استان ادلب در بر می‌گیرد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *