تسلط نیروهای یمنی بر ۲۰ پایگاه ارتش سعودی در نجران

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت نیروهای ارتش یمن و انصارالله طی ۳ روز اخیر بر ۲۰ پایگاه ارتش سعودی در نجران واقع در جنوب عربستان مسلط شدند.

«یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن و انصارالله روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت که نیروهای یمنی در ۷۲ ساعت گذشته بر بیش از ۲۰ پایگاه نظامی در محور نجران واقع در جنوب عربستان مسلط شدند.

وی گفت که نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله در «عملیاتی غافلگیرانه» از سه مسیر به پایگاه‌هایی  که پیش‌تر در کنترل شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی قرار داشت، حمله کرده بودند.

به گزاش المسیره، یحیی سریع افزود: با انجام این عملیات غافلگیرانه، عناصر مزدور دچار حالت هراس شدند و بیش از ۲۰۰ نفر از آنها کشته و یا زخمی و تعدادی دیگر نیز اسیر شدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد، «نیروهای ارتش یمن و انصارالله طی سه روز گذشته بیش از ۲۰ خودروی نظامی را در نجران منهدم و مقادیر زیادی سلاح و مهمات به غنیمت گرفتند».

سرهنگ یحیی سریع تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف سعودی تلاش کردند «با انجام بیش از ۷۵ حمله هوایی از شبه‌نظامیان پشتیبایی کنند، اما تلاش‌های آنها با شکست مواجه شد».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پایان نشست خبری اظهار داشت که «عملیات تهاجمی منحصر به فرد در رسانه‌های اطلاع‌رسانی منتشر خواهد شد».

نیرو‌های انصارالله و ارتش یمن همزمان عملیات وسیعی را در منطقه «خب والشعف» در شرق استان الجوف(شمال) انجام داده‌ و با توپخانه مواضع ائتلاف متجاوز به یمن را هدف قرار داده‌اند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز سه‌شنبه گفته بود که ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله موفق به پاکسازی کامل دو جبهه «الصفحه» و «الوجف» در منطقه خب‌و‌الشعف استان الجوف شدند.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *