ترس اسرائیل از سفر “آبه” به ایران-تلفن نتانیاهو به “آبه” درباره ایران

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل عصر جمعه در ادامه دست و پا زدن هایش برای جنگ افروزی و تشدید تنش ها در منطقه خاورمیانه و القای ایران هراسی، تلفنی با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن درباره ایران گفت و گو کرد.

نتانیاهو در حساب توئیتری خود با بیان اینکه «امروز تلفنی با نخست وزیر ژاپنگفت و گو کردم.

نخست وزیر اسرائیل که اخیرا نیز در تشکیل کابینه با شکست مواجه شده است در ادامه اقدامات ایران هراسانه اش مدعی شد: به آبه گفته ام که باید فشارها برای کنترل اقدامات خصمانه ایران در منطقه ادامه یابد.

نتانیاهو در پایان گفت: از بهبود روابط اسرائیل و ژاپن و افزایش سرمایه گذاری ژاپنی‌ها سخن گفتیم. ما به تحکیم روابط خود ادامه خواهیم داد.

سخنگوی دولت ژاپن روز پنج‌شنبه اعلام کرد که شینزو آبه نخست وزیر این کشور هفته آینده و در روزهای ۱۲ تا ۱۴ ژوئن (۲۲ تا ۲۴ خردادماه) به ایران سفر می‌کند. گفته می‌شود تلاش برای بازگرداندن ایران و آمریکا بر سر میز مذاکره یکی از اهداف سفر آبه به تهران است.

سفر آبه به ایران نخستین سفر یک نخست وزیر ژاپنی به تهران پس از انقلاب اسلامی است. پیش از او "تاکئو فوکودا" در سال ۱۹۷۸ به ایران سفر کرده بود در این سفر که همزمان با نودمین سالگرد تأسیس روابط دیپلماتیک دو کشور روی می‌دهد آبه با رهبر ایران  و رئیس جمهور ایران دیدار خواهد کرد.

آبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در توکیو با ترامپ اواخر ماه مه ۲۰۱۹ (اوایل خرداد ۱۳۹۸) اعلام کرده بود که می‌خواهد تلاش‌هایی را برای تسهیل گفت و گوها میان واشنگتن و تهران بکار گیرد تا از تنش‌ها کاسته شود که با استقبال ترامپ مواجه شد./ایرنا

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *