لورنت گایِنوت-آیا اسرائیل هر دو برادران کندی کشته است؟

سارا زهیری-18 خرداد 98- ان آی تی وی نیوز

سایت خبری Russia Insider نوشت: بلافاصله پس از انتشار این پست، حملات بر روی این وب سایت به طور چشمگیری از متوسط کمتر از 300 / روز به بالاترین میزان در روز 4377 روز بعد از انتشار افزایش یافت. تعداد این حملات روز بعد کاهش یافت. چرا؟

تیتر مقاله اخیر Laurent Guyénot که در Russia Insider منتشر شد این بوده است: آیا اسرائیل هر دو برادران کندی را کشته است؟

آقای گایِنوت در این مقاله یک سوال مطرح می کند: آیا اسرائیل و سازمان اطلاعاتی آن، موساد، ممکن است نقش کلیدی در ترور جان و بابی کندی داشته باشند. و در ادمه می نویسد: من خیلی در این رابطه ننوشته ام اما قصد دارم چند کلمه در این زمان بازگو کنم. من طی سالها چندین تحقیق در مورد هر دو ترور انجام داده ام و واضح است که هرکسی که به طور جدی درباره این موضوعات تحقیق می کند، به سرعت متوجه می شود که داستان های رسمی که در مورد این ترورها منتشر شده است نمی تواند پاسخگوی سوراخ های بیشماری باشد که سوال برانگیز است.در مورد جان اف کندی هر محقق مورد اعتمادی میداند که سازمان سیا و سازمانهای توطئه گر در این ترور دست داشته اند. در داستان آنها ما داستان جیمز فایل را داریم، که قبلا جیمز ساتون بوده است؛ ادعایی که بارها توسط اولیوراستون که براساس تنها فیلم صحنه است رد شد.

ادعای اولیور استون چنان مورد توجه عموم قرار گرفت که دولت مجبور به پاسخگویی شد. با این حال، این فیلم همواره من را ناراحت کرده است. من میدانستم کسی نیست که بتواند حقیقت را در مورد چنان مسئله سیاسی حساسی در رسانه های اصلی پیدا کند.

فیلم جان اف کندی فیلم بسیار خوبی بود؛ و ما میدانیم فیلم هایی هستند و وجود دارند که حقیقت را بیان می کنند اما من امروز میدانم آنچه استون در آن فیلم قصد داشت به ما بگوید نقش اسرائیل در ترور جان اف کندی است. گرچه نیز مسئله و حقیقتی است که متاسفانه بسیاری از محققان از بیان آن خودداری می کنند.

البته Michael Collins Piper جز این محققان نیست و در کتاب خود که می تواند بعنوان یک منبع بسیار خوب مورد استفاده قرار بگیرد چرا که تحقیقات مستند فراوانی درباره ترور جان اف کندی انجام داده است در نهایت اینگونه قضاوت می کند: پیوند گمشده ای در ترور جان اف کندی موجود است. که برای آشکار شدن آن در نظر گرفتن دو واقعیت حیاتی است: در پشت پرده کاخ سفید در آن زمان یک جنگ میان اسرائیل و کندی در جریان بود.

کندی ظاهرا می دانست که اسرائیل مخفیانه اورانیوم را برای استفاده در سلاح های هسته ای در تاسیسات Dimona خود غنی سازی می کند. و او می خواست با محکوم ساختن دولت اسرائیل اجازه بازرسی ها را جهت افشای این اقدام به سرانجام برساند. بن گوریون نخست وزیر آنزمان در اسرائیل هیچ کدام اینها را نمی پذیرفت. جان اف کندی به صورت همزمان یک رشته ی بسیار حساس دیگر اسرائیل را کشیده و آن تاثیرات لابی اسرائیل در آمریکا بود که امروز ما آنرا به نام آیپک می شناسیم.او سعی کرد که لابی را مجبور به ثبت نام به عنوان یک نماینده خارجی نماید.

بن گوریون فشار کندی بر آیپک را یک تهدید علیه موجودیت یهودی ها قلمداد کرده بود. تا به امروز اسرائیل برنامه تسلیحات هسته ای خود را اعلام نکرده است و به همین علت از بازرسی ها و معاهدات معاف است و AIPAC هرگز به عنوان یک نماینده خارجی ثبت نشده است.

من فکر می کنم این نکته به اندازه کافی برای تضمین قتل هردو کندی کافی بوده است. جان اف کندی به دلیل تهدیدی برای اسرائیل و بابی کندی به دلیل بازنگری و تحقیق بر روی ترور برادرش.

با توجه به نکات فوق من شما را به تفکر در این سوال دعوت می کنم: آیا اسرائیل هر دو برادران کندی را کشته است؟

9+

اخبار مرتبط

 • روسیه: آمریکا به دنبال مجازات حرکت های مستقل است
 • ملکه انگلیس:ناو جنگی مونتروز انگلیس نزدیک خلیج فارس چه می‌کند؟
 • هلند: ایران در قتل محمدرضا کلاهی دست نداشته است/قاتل کلاهی به حبس ابد محکوم شد
 • لاوروف: مقصر خواندن ایران در وضعیت پیرامون برجام اشتباه است
 • وزیر خارجه انگلیس جرمی کوربین را به داشتن عقاید ضدیهودی متهم کرد
 • سردبیر راشاتودی: مقاله سی ان ان درباره آسانژ مضحک و خنده دار است
 • افسر سابق سیا فاش کرد: ترور سه فرد سعودی به‌علت اطلاع از ارتباط ریاض با القاعده
 • الجزیره فاش کرد؛ همکاری بحرین با القاعده برای ترور معارضان و عملیات در ایران
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *