دستگیری 60 نفر توسط عربستان به دلیل حمایت از حماس

گزارش شده است که مقامات عربستان سعودی بیش از 60 نفر راT از جمله فلسطینی ها و سعودی ها، به اتهام حمایت از جنبش مقاومت فلسطینی حماس دستگیر کرده اند.

روزنامه لبنانی عرب زبان “الاخبار” با اشاره به منابع آگاهی که درخواست کرده اند ناشناس بمانند، روز دوشنبه گزارش داده بود که مقامات محافظه کار در پادشاهی بیش از دو ماه است که در حال اعمال تبعیض علیه ملت عربستان سعودی و مهاجرین فلسطینی هستند و ده ها تن از افراد وابسته به گروههای فلسطینی را دستگیر کرده اند.

در این گزارش آمده است یکی از برجسته ترین افراد در میان دستگیرشدگان، دکتر محمد الخوداری است که جنبش حماس را از اواسط دهه 1990 تا سال 2003 در عربستان سعودی تشکیل داد.

با وجودآنکه دکتر الخوداری سالهاست که از مقام خود کناره گیری کرده است مقامات عربستان وی را دستگیر و به گفته اعضا خانواده اش در شرایط بسیار سخت در بازداشت است.

طی دو سال گذشته، مقامات سعودی بیش از 100 فلسطینی را از این کشور اخراج کرده اند، که عمدتا به اتهام حمایت از جنبش مقاومت حماس از لحاظ مالی، سیاسی و یا از طریق سایت های شبکه های اجتماعی بوده است.

رژِیم عربستان از سال 2017 تا کنون کنترل شدید مالی بر منابع مالی فلسطین در عربستان سعودی را اعمال کرده است.

تمام پول های فرستاده شده از مهاجران فلسطینی به شدت تحت کنترل هستند و از ترس اینکه این کمک ها را به طور غیرمستقیم و از طریق کشورهای دیگر به حماس هدایت کنند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *