فرامرز دادرس-جلیل مرتضوی: انفجار دو کشتی نمی تواند کار ایران باشد

Us Iran TV اولین شبکه خبری – تحلیلی که فقط بر اساس مستندات و منابع تحلیل می کند و نه نظر شخص.

جلیل مرتضوی: خبر مهمی که بازتاب آن لازم است انفجار دو تانکر نفتی در خلیج عمان است. محموله هایی که متعلق به ژاپن بوده است و قطعا به ایران نسبت داده می شود. در حادثه فجیره در ارائه گزارش به سازمان ملل در آخر نامی از ایران برده نشد چون سندی موجود نبود. اما رسانه های اسرائیلی باز نیز انگشت اتهام را بسوی ایران برده است؛ این در حالیست که رویترز از عملیات نجات 44 ملوان توسط ایرانی ها پرداخت.

اما سوال این است: درست زمانی که آقای آبه در حال گفتگو با آقای خامنه ای است چرا ایران باید دست به چنین کاری بزند. در ابتدای کار این حادثه به ایران نسبت داده شد اما حالا گفتگو از یک کشور است و نام ایران نیست. این کشتی ها تحت مراقبت و امنیت آمریکا بوده اند.

فرامرز دادرس: در مورد 4 کشتی هم گفتند کار ایران است اما نامشخص ماند. من گفتم نحوه انفجار بگونه ای بود که یک بمب باید گذاشته شده باشد که دست آخر همین مشخص شد. در مورد این دو کشتی … خلیج فارس و دریای عمان را سالهاست ایران به دو بخش جهت کنترل تقسیم کرده است. امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز با سپاه است و از تنگه هرمز به سمت عمان دست ارتش است. اولین کشتی که آتش گرفته است هنوز مشخص نیست بر اثر حمله بوده است یا نقص فنی؛ چراکه آتش سوزی در موتورخانه آغاز شده است و این کشتی به بندر جاسک نزدیک تر بوده است و کشتی دوم به فاصله 300 یا چهارصد کیلومتری از این کشتی به سمت اقیانوس هند بوده است و آتش سوزی دراین کشتی عظیم بوده است.

ناو لینکلن وارد تنگه هرمز نشد و از نظر مسافت نزدیک این دو کشتی مستقر شد. بقیه ناوگان آمریکا هم از خلیج فارس بیرون رفته اند و در جزیره ای نزدیک اقیانوس هند که پایگاه نظامی انگلیس است مستقر شده اند. پس نزدیک ترین شناورها به این دو کشتی شناورهای آمریکایی بوده است.

شما ایران را در این شرایط کنار بگذارید. اولا آزادی نزار زاکا دو روز قبل این اتفاق بود که خود ترامپ از ایران تشکر هم کرد. امروز هم آقای آبه در حال گفتگو با رهبر ایران بود و بعید و دور از عقل است ایران بخواهد چنین اقدامی کند. اما ایران اولین کشوری بود که برای نجات سرنشینان این دو کشتی اقدام کرد و آنها را نجات داد.

به نظر من 4 کشور مورد سوءظن هستند. اول آمریکا توسط گروه هایی که مانند جان بولتون طرفدار جنگ با ایران هستند.

دوم اسرائیل- میدانیم که دو زیردریایی که قادر به حمل کلاهک هسته ای هستند در آن منطقه دارد. جرات وارد شدن به تنگه هرمز را ندارند چرا که ایران در حال حاضر تعداد زیادی زیردریایی کوچک و بزرگ در منطقه دارد.

کشور سوم- عربستان سعودی است که از ملاقات شینزو آبه با مقامات ایران خوشحال نیستند.

کشور چهارم- امارات است که احتمال بیشتری دارد از نظر من چراکه شیخ زاید قصد دارد در منطقه خلیج فارس اسرائیل شود. به نظر من باید ایران یک درس به امارات بدهد.

یکی از بزرگترین اشتباهات محمد رضا شاه از دست دادن مفت بحرین بود و سه جزیره که بی فایده است گرفت. نزدیک 50 سال است همین سه جزیره هم مورد ادعای همین امارات است. اشتباه دیگر محمد رضا شاه کمک به تشکیل اتحاد عرب و اتحاد این 7 شیخ نشین بود. چرا یک پادشاه باید بیاید نزدیک کشورش یک همسایه ی قدرتمند پولدار برای کشورش بسازد. این یک خیانت بود که انجام شد.

انفجار این دو کشتی به هیچ عنوان کار ایران نمی تواند باشد. متاسفانه برخی از ایرانیان صحبت از این راه انداخته اند که این حادثه کار ایران است که نباید اینکار را انجام دهند چرا که دشمنان ایران مثل مجاهدین مخفی و مجاهدین و سلطنت طلب های افراطی که فکر می کنند تنها راه بازگشت اینها جنگ است و تجزیه طلب ها و دیگر دشمنان مثل تندروهای آمریکایی و یا عربستان از این فضا استفاده می کنند.

جلیل مرتضوی: شیخ زاید دوستی به نام جرج نادر دارد که یک بازرگان معروف سیتی زن آمریکاست که لبنانی الاصل است که همراه ماموران موساد و با همکاری بن زاید و همکاری رئیس بلک واتر یک جلسه در جزیره سی شل برگزار کردند علیه ایران که این آقای جرج نادر از امارات یک دستمزد 2 میلیارد دلاری گرفت. این آقا هفته پیش به جرم کودک آزاری دستگیر شد. و حتی وکلای ایشون سعی کردند قاضی را راضی کنند با وثیقه یک میلیون دلاری تا زمان دادگاه ایشون را آزاد کند که قاضی قبول نکرد. منظور من این است که شیخ زاید چنین دوستانی دارد پس نتیجه کار اینها بیش از توطئه و پرونده سازی علیه ایران نمی تواند باشد. ..

فرامرز دادرس: مقامات ایران نشان داده اند به موقع اهل معامله هستند. الان مسئله بقای ج.ا است پس امکان مذاکره هست… ایران از آقای آبه تقاضای فروش نفت را کرد و اینستکس نیز قرار است با همکاری چهار کشور امضا کننده برجام و همراهی چین و روسیه انجام شود…

جلیل مرتضوی: در سر مقاله ای در فاینشنال تایمز نوشته شده بود “همانطور که آقای ترامپ در انتخابات می گفت ما می خواهیم آمریکا را به عظمت برسانیم” ” منظورترامپ این بوده است که میخواهیم آمریکا را ترسناک به نظر برسانیم” ” ترامپ در آمریکا تجارت خود در نیویورک را مافیایی اداره می کرد… الان هم دارد همین کار را می کند… “. …

0

اخبار مرتبط

 • حزب دموکرات کردستان:هر شهروند بوکانی با رژیم ایران باشد ترور خواهد شد!
 • دیپلمات سابق آمریکا-فرقۀ مجاهدین انگیزۀ کشتن میلیون‌ها ایرانی را دارد
 • بی بی سی-بابایی خطاب به بنیانگذار آمد نیوز: شما فاسد و تروریست بازار تهران بودید+ویدئو
 • برگی از تاریخ-قتل‌عام شهروندان کرد در بیمارستان پاوه یک جنایت جنگی بود
 • فرامرز دادرس:آزادی نفتکش ایران نشان داد دوران زورگویی تمام شده است/جلیل مرتضوی:ترامپ برای انتخاب مجدد به کمک ایران احتیاج دارد
 • آمریکن کانسرواتیو:«صدای آمریکا» مالیات آمریکایی‌ها را خرج تبلیغ برای فرقه تروریستی مجاهدین می‌کند
 • ردپای موساد و سازمان سیا در بیت آقای قائم‌مقام!
 • فرامرز دادرس: ائتلاف آمریکا در خلیج فارس برای فروش اسلحه/جاسوسی در مواقع بحرانی جنایت است نه خیانت
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *