حشمت رئیسی-توطئه آمریکا برای تسلط بر تنگه هرمز

حشمت رئیسی در برنامه اخیر خود به توطئه های آمریکا و متحدانش برای تسلط و مالکیت بر تنگه هرمز پرداخت.

حشمت رئیسی- حمله کنندگان به دو نفت کش در دریای عمان چه کسانی هستند؟

دولت هایی که در خلیج فارس وجود دارد آرزوی جنگ با ایران را دارند اما توان روبرویی با آن را ندارند پس به دنبال آن هستند آمریکا آرزوی آنها را براورده کند. مهمترین مدرکی که تا امروز منتشر شده توسط دولت ترامپ بود که یک قایق تندرو را نشان میدهد اما خب این قایق علائمی ندارد که متعلق به جمهوری اسلامی باشد یا کشتی همان کشتی باشد. این یک سند سطحی ست در غیر این صورت آمریکا آنرا در شورای امنیت ارائه میداد. نمایندگان دولت های بزرگ در شورای امنیت با بحث عوام فریبی متفاوت است. ایران می گوید این قایق زمان نجات ملوانان به کشتی نزدیک شده است. خب. تا اینجا مشخص است آن سوراخهای بوجود آمده نه کار مین است نه اژدر.

زمان این حمله که دقیقا همزمان با ملاقات آقای آبه با رهبر ایران بوده است و با توجه به اینکه این دو نفت کش درست است مشخص شد متعلق به ژاپن بوده است اما هیچ پرچم یا نشانی از مالک بر روی این نفت کش نبوده است دو نکته را مشخص می کند:یک- کسی که دست به این حمله زده است به اطلاعات کشتی دسترسی داشته باشد. و دوم. یک پیغام به شینزو آبه.

چه کسانی در به هم خوردن این بازی ذی نفع بوده اند؟ تنش میان ایران و آمریکا همچنان در حادترین صورت خود باقیست. این منطقه توسط ماهواره های کشورهای مختلف رصد می شود. ثانیه به ثانیه این منطقه در حال کنترل است؛ اما حمله کننده وقتی یکی از نفت کش ها آسیب جدی نمی بیند دوباره به آن حمله می کند! در منطقه ای بسیار مهم نظامی که پیشرفته ترین ابزار رصد و جاسوسی در آن منطقه بکار گرفته می شود.

به هر حال کلاس و سطح مدرک سازی آمریکا بسیار پایین بود. شینزو آبه به ایران می آید که خب چراغ سبز آمریکا به ایران است و ایران قبول می کند که خب این هم چراغ سبز ایران به آمریکا بود. درست است که ادبیات آقای خامنه ای تند بود اما تندترین و توهین آمیز ترین ادبیات این چند سال را از سوی آمریکا دیده ایم که باعث دشمنی شده است. نمونه آن ادبیات تهدید و تحقیر و توهین آمیزی که آمریکا علیه ترکیه استفاده کرد. و این گونه ادبیات در شان دولت بزرگی مثل آمریکا نیست که بخواهد با دولت های بزرگی چون هند و ایران و روسیه اینگونه صحبت کند. آمریکا با این ادبیات خود روسیه را به سوی چین و شرق سوق داد که به ضرر آمریکاست.

آقای آبه برعکس وزیر امورخارجه آلمان که به دنبال تنش بود به دنبال تنش زدایی و ایجاد آرامش بود و اینگونه نیز عمل کرد. و با توجه به چهار ضلعی جنگ طلب بن سلمان و بولتون و نتانیاهو و بن زائد و اتفاقات افتاده حتی خیلی تحلیلگران بر این باورند که حمله به نفت کش ها کار آمریکا بوده است.

اما نکته جالب و مهم این است: صاحب نفت کش های ژاپن حمله به نفت کش ها را هوایی ارزیابی کرد و گفت که کارکنان کشتی اش گفته اند دو شی پرنده به کشتی صدمه زده اند و احتمال حمله با مین و اژدر را به کلی رد کرده است. و همچنین گفت این نفت کش در اسکورت آمریکایی ها بوده است.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا تاکید کرده است که جنگ به نفع آمریکا نیست.

آمریکا قبل از اقدام به سوی جنگ باید لااقل یک کارکارشناسی انجام دهد. چرا که این اتهام و جنگ باعث به خطر افتادن امنیت جهان می شود. باعث به خطر افتادن امنیت اقتصادی کشورهای جهان می شود. و باعث یک اجماع جهانی می شود. آیا قانون جنگل است؟ علت وجودی شورای امنیت چیست؟

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *