فرامرز دادرس-جلیل مرتضوی: پهپاد فوق مدرن حامیان اعراب و اسرائیل توسط ایران منهدم می شود!

31 خرداد 98 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

تحلیل مهمترین اخبار روز در us iran tv فقط بصورت مستند صورت میگیرد و نه حدسیات و گمانه زنی های شخصی.

فرامرز دادرس: اخبار نفت کش ها و درگیری های ماه گذشته در الفجیره و غیره توسط رسانه های اصلی درحال عادی سازی است و به راحتی از کنار آن رد می شوند. میان کشورهای جهان بیش از 200 کشور حتی آنرا از ابتدا جدی نگرفتند.

یکی از مهمترین تکنولوژی های آمریکا پهپاد های بدون سرنشین آن است که مجهز به سیستم های پیشرفته جاسوسی ست. اما نقطه ضعف این پهپاد ها طول بال های آن است که حاوی مخازن سوخت و رادارهایی ست که می تواند موشک ها را خنثی کند که باعث آشکار شدن این پهپاد برای دشمن میشود. این پهپاد توانایی روزانه 100 هزار کیلومتر مربع رصد دارد. یعنی 1 پانزدهم مساحت ایران را می تواند در روز رصد و جاسوسی کند. این پهپاد همچنین می تواند در ارتفاع بسیار بالا یعنی تا 27 کیلومتر می توانند بالای زمین باشند و سرعت این پهپاد 600 کیلومتر در ساعت است. پس نکته ی مهم این است: چه ابزار نظامی و با چه ویژگی هایی توانسته این پهپاد را منهدم کند؟ ایران چه موشکی دارد که می تواند تا این ارتفاع بالا ببرد.

ایران می گوید با سامانه ای این پهپاد را منهدم کرده است که می تواند تا ارتفاع 75 کیلومتر و همزمان 4 هدف را بزند. مسئله مهم دیگر همزمانی تقابل سیاست های آمریکا و ایران است. آمریکا ادعا کرد که این پهپاد در منطقه پرواز آزاد و بین المللی بوده است. که 17 مایل هر کشوری آبهای ساحلی دارد و بقیه آبهای آزاد می شود. ایران می گوید این پهپاد در آسمان ایران بوده است. اما مطمئن باشید در فضای ایران بوده است چرا که این سامانه بصورتی تنظیم شده است روی فضای ایران بصورت خودکار عمل می کند.

به هر حال نوع عمل در زمان بحران نوع جنگی محسوب می شود. جاسوسی در زمان درگیری و بحران یک عملیات نظامی محسوب می شود. اگر یک پهپاد ایرانی در همین زمان در آبهای آمریکا بود آمریکاهایی آنرا پودر می کردند.

گفته می شود این پهپاد آمده و کار جاسوسی را انجام داده و زمان بازگشت مورد حمله قرار گرفته است. اما این سامانه سوم خرداد چگونه عمل می کند؟ یکی از کارناشناسان ایران اینترنشنال گفته است این پهپاد را ایران با قایق های زیرآبی زده است!!! حالا قایق زیرآبی اصلا چه چیز است من نمی دانم! اما کارناشناس نظامی و امنیتی ایران اینترنشنال چنین اظهارنظر تخیلی کرده است. اما اگه حتی دو واحد در مورد سلاح و ماشین خوانده بودند بفهمند بالستیک بر چه اساسی است. یا مهندسی سلاح چگونه است.

مسئله مهم این است: پس ایران سیستمی را دارد که می تواند پهپاد حاوی آخرین تکنولوژی آمریکا را منهدم کند و این فتوشاپ نیست. مردم گمان می کنند کسی پشت یک سیستم نشسته است (مانند ضد هوایی) که این پهپاد را میزند. اما این یک سامانه ای است که با یک مختصاتی که به آن داده اند بصورت خودکار عمل می کند. و مطمئنا وقتی یک کشور در زمان بحران و درگیری باشد قطعا مختصاتی که به این سامانه میدهند به نحوی است که کوچکترین شی ای که وارد فضای ایران شود این سامانه اتوماتیک شروع به هشدار و مسلح شدن می کند و هدف را میزند.

یعنی اینگونه نیست که نیمه شب مسئول ضد پدافند زنگ بزند به سردار بالا دستی و سردار بالا دستی زنگ بزند مثلا به آقای خامنه ای و حالا تصمیم بگیرند این پهپاد را بزنند را نزنند. مردم باید بدانند الان زمان شاهنشاهی نیست و نیروی نظامی آن زمان . سیستم ها جدید و مدرن شده است و نشان دهنده این است که امروز یک استقلال در نیروی نظامی ایران برای دفاع از ایران وجود دارد و سپاه پاسداران بصورت مستقل مشغول فعالیت است.

در زمان شاه یک قراردادی روسیه با ایران بست که روس ها می توانستند در زمان تهدید وارد ایران شوند. شاه اعتراف می کند در روز عاشورا که بزرگترین راهپیمایی زمان انقلاب انجام شد تعدادی هواپیماهای شوروی وارد حریم فضایی ایران شده بودند که از آذربایجان وارد شده بودند و تا مرکز یعنی اصفهان و بخش شرقی خراسان رفته اند و بازگشتند. خب آنزمان فرمانده با شاه تماس می گیرد و از شاه می پرسد چه کار کند. یعنی آنزمان این استقلال تصمیم گیری و دفاع نبود و باید اجازه می گرفتند و خب شاه هم از روس ها می ترسید. رضا شاه هم از روس ها میترسید. اما الان اینگونه نیست و نیروی نظامی ایران برای دفاع از ایران بصورت مستقل عمل می کند.

این یک دل و جراتی میخواهد که یک کشور ، نیروی نظامی یک کشورپهپاد فوق مدرن آمریکا را بزند. دل و جراتی که هیچ کدام از کشورهای عربی ندارند. خب این حاوی چند پیام برای دنباله رو های آمریکاست. اول به اسرائیل که در حال بزرگترین مانور نظامی خود هستند و ایران به اسرائیل پیام داد که ما ارباب شما که حامی شماست را میزنیم. دوم حاوی یک پیام به امارات و عربستان سعودی است که همین الان زیر فشار موشک های کروز و پهپادهای یمن است. و کاری که ایران در جنگ با این کشورها بخواهد انجام دهد یمنی ها دارند انجام میدهند و همانطور که قبلا هم گفتم مراکز و تاسیسات این کشورها را میزنند. و ایران پیامی به اعراب داد: آمریکایی که دارد شما را محافظت می کند ما هواپیمای آنرا میزنیم. هواپیمایی که 200 میلیون دلار ارزش دارد که برابر قیمت یک اسکادران هوایی است. یک اسکادران معمولا بین 12 تا 24 یعنی یک گردان هوایی ست. و این یعنی گویی ایران یک گردان هوایی آمریکا را از میان برد.سوم یک تودهنی بزرگ به یاوه گویان اپوزیسیون ایران است که منتظر جنگ علیه ایران است. و امروز همان سپاهی که آمریکا در لیست تروریستی گذاشت یک اسکادران آمریکا را منهدم کرد.

اگر آمریکا ظرف 24 ساعت آینده یک حمله نظامی به ایران نکند دیگر ابهت خود را از دست خواهد داد و حاوی یک پیام مهم به اعراب است: ایران هواپیماهای پیشرفته ما را که حامی شما هستیم می تواند بزند و وای به حال شما.

جلیل مرتضوی: در زمان ریگان همین دونالد ترامپ خطاب به ریگان گفته بود: ما به چه مناسب در خلیج فارس از کشتی هایی دفاع می کنیم که مال ما نیست؛ چرا از محموله نفتی دفاع می کنیم که به آن احتیاجی نداریم؟ و پولی که خرج می کنیم تا این محموله به دست این کشورها برسد چرا ما آمریکایی ها این پول را در راهی حیف و میل می کنیم که هیچ استفاده ای برای ما ندارد؟

امروز دیلی بیست این سخنان ترامپ را که در آنزمان در نیوزویک هم منتشر شده بود باز منتشر کرده است. نکته این است: ترامپ سخنانش را در فاکس مطرح می کند و سخنگوی رسانه ای ترامپ فاکس است. به همین دلیل بود که جواد ظریف نیز با این تلویزیون مصاحبه کرد. یکی از محبوبترین چهرهای این تلویزیون تاکر کالسون است که به آقای ترامپ نیز خیلی نزدیک است. تاکر کالسون نیز به مشاوران ترامپ یعنی بولتون و پمپئو حمله کرده بود و همین حرف های ترامپ در زمان ریگان که ترامپ در زمان انتخابات نیز مطرح کرده بود را دوباره بصورت سوال مطرح کرد.

1+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *