فرامرز دادرس:ائتلاف کاریکاتوری آمریکایی/در انهدام پهپاد آمریکا مشروعیت آمریکا از میان رفت

یک تیر 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

فرامرز دادرس: در اتفاق اخیر و انهدام پهپاد آمریکا توسط سپاه پاسداران پرونده دو اپوزیسیون بسته شد. اول مجاهدین و دوم سلطنت طلبان

در حملات اخیر و ماجراهای اخیر در منطقه خلیج فارس و دیدن واکنش ها متوجه شدیم آمریکا روی مجاهدین و سلطنت طلبان حسابی باز نمی کند. اگر هر کدام از این دو اپوزیسیون منسجم و کارآمد بودند اکنون آمریکا از آنها بخوبی استفاده می کرد. اما این اپوزیسیونها نشان دادند وابسته به سازمانهایی هستند که به دعوت اسرائیل و اعراب در برنامه هایی حضور پیدا می کنند و شکرافشانی می کنند و امورات روزمره شان را میگذرانند و دستمزد و حقوقی میگیرند. آن بخش از مردم ایران نیز که منتظر کمک خارجی هستند دیگر باید بدانند مشکل آنها از سوی خارج حل نخواهد شد. مردم ایران برای اصلاحات و احقاق حقوق مدنی خود باید روی داخل و خودشان حساب کنند.

فرامرز دادرس: با روی کار آمدن ترامپ آمریکا دیگر مثل سابق مشروعیت سیاسی ، حقوقی، اخلاقی و اطلاعاتی را ندارد. این را واکنش های اروپاییان و دیگر کشورها به اتفاقات اخیر بخوبی نشان میدهد. خصوصا آمریکا دیگر در بحث اطلاعاتی آمریکا یک زمانی حرفی برای گفتن داشت اما امروز به این صورت نیست و دیگر اتهامات آمریکا خریدار ندارد. ائتلاف آمریکایی امروز مانند یک ائتلاف کاریکاتوری ست.

فرامرز دادرس: همانطور که در برنامه ام با جلیل مرتضوی گفتم اجتمال حمله تلافی جویانه آمریکا به ایران ضعیف است. چند ساعت بعد به ادعای آمریکا آقای ترامپ دستور حمله به سه پایگاه راداری و موشکی ایران صادر کرده بود اما 10 دقیقه به شروع عملیات آنرا متوقف می کند. دلیل آقای ترامپ این بوده است که علت توقف حمله کشته شدن 150 ایرانی در این عملیات است و چون پهپاد بی سرنشین بوده است آمریکا از کشتار انسانی صرف نظر کرده است. خب این بهانه ای بیش نیست و اگر امکانش را داشتند حتما می کردند همانطور که در سوریه بارها حملات موشکی آمریکا به سوریه را دیده ایم و برای آمریکایی ها کشته شدن غیرنظامیان مهم نبوده است.

آنچه در طول تاریخ جنگ آمریکا دیده ایم آمریکا زمانی حمله می کند که بداند احتمال پیروزی بالا است و شمار تلفات انسانی و ابزار جنگی شان کم بوده است. در جنگ جهانی دوم دیدیم آمریکا صبر کرد تا شوروی به دروازه های برلن برسد و در مجموع نزدیک 40 میلیون کشته داده شد در جنگ جهانی دوم که 22 میلیون متعلق به شوروی بود. البته سینمای هالیوود این مسائل را وارونه جلوه داده است.

امروز خانم مرکل نیز از خویشتن داری آمریکا تجلیل کرد که مشخص می کند آمریکا قصد ندارد در خاورمیانه دچار تلفات شود. در تنش و جنگ در خاورمیانه برخی از کشورهای عربی به زودی سرنگون خواهند شد مانند اردن. اردن در سخت ترین دشواری اقتصادی ست و همینطور دولت انگلیسی عربستان که خب این خواست غرب نیست .

تکنیک آمریکا اول خلع سلاح کردن کشور مورد نظر است و بعد حمله به آن کشور. اکنون این اپوزیسون های خودفروخته در این راستا در حال گام برداشتن هستند. اما انهدام کردن این پهپاد توسط ایران نشان داد که ایران آمادگی مقابله و استقلال برای پاسخ گویی به دشمن را دارد.

وقتی یک شخص سیاسی یک مطلبی را بیان می کند این حاوی یک بار سیاسی نیز است.

یک سیاستمدار فرانسوی از ائتلاف آمریکایی که شامل عربستان و اسرائیل نیز می شود بعنوان یک کاریکاتور نام برد و از شخص آقای ترامپ بعنوان یک "اوباش و بی سر و پا" نام برد و تاکید کرد که از زمان ورود ترامپ هیچ یک از مقررات بین المللی را رعایت نکرده است و تمامی را زیرپا گذاشته و علاوه بر آن تعهدات کشور آمریکا را نیز از جمله برجام و معاعهده پاریس زیر پا گذاشته است. این سیاست مدار فرانسوی تاکید کرده است که فرانسه باید مقابل آمریکا ایستادگی کند و نباید بخاطر صنعت ماشین سازی آلمان در مقابل سیاست آمریکا زانو بزند.

ترامپ: خلیج فارس مانند گذشته برای آمریکا دارای هدف راهبردی نیست.

این گفته ترامپ اگر از لحاظ نفت به آن نگاه شود درست است چراکه آمریکا می تواند نفت را تامین کند اما آمریکا برای کنترل چین ژاپن کره شمالی و کره جنوبی نیازمند کنترل راه نفت در خلیج فارس و جنگ اقتصادی است. و از طرف دیگر حاوی یک پیام به اعراب است: اگر میخواهید ما در خلیج فارس حضور داشته باشیم این حضور ما برای شما هزینه دارد.

مردم ایران راه مبارزه برای احقاق حقوق خود را بخوبی بلد هستند و این اتفاقات تا حدود زیادی جلوی احقاق حق مردم را نیز گرفت.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *