جلیل مرتضوی-فرامرز دادرس: بیش از سه دهه است که سندسازی توسط سازمان های اطلاعاتی موساد و سیا مشخص شده و فاقد اعتبارند

13 تیر 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

جلیل مرتضوی: استیون کینزر که کتابی به نام "تمام مردان شاه" و کتاب "مردان دالاس" را در مورد ایران نوشته است اخیردر روزنامه گولدن گلوب نوشت "دو غول آمریکا یعنی برادران کخ -که صاحب شرکت های نفت و گاز- و حامی مالی جمهوری خواهان هستند به همراه آقای سوروس سرمایه دار چپ گرا که خود را یک لیبرال سنتی می داند تصمیم به تاسیس یک اندیشکده ی "ضد جنگ و تحریم و کودتا" گرفته اند". این نهاد را ترینا پارسی و چند نفر دیگر در واشنگتن بنا کرده اند. ... برادران کخ در انتخابات هیچ کمک مالی به ترامپ نکردند. یک اتفاق جالبت این است: یکی از کسانی که به مقام و شهرت رسیده به نام آقای مایک پمپئو را همین برادران کخ به اینجا رسانده اند تا خواسته های آنان را برآورده کند. تریتا پارسی همراه یک استاد دانشگاه با پول اولیه یک میلیون دلار به حمایت این دو غول این موسسه را با نام کوینز از رئیس جمهوران سابق را بنا کرده اند چون جان کوینز آدام معتقد بود آمریکا نباید خارج از آمریکا برود و به دنبال یک هیولایی باشد که آنرا به چالش بکشد و از میان ببرد بلکه باید از استقلال کشورها حمایت کند و آن کشورها را به سمت آمریکا بکشاند. تریتا پارسی خود یک استاد دانشگاه و یک محقق است که به کارش وارد است. این داستان موسسه و اتاق فکر تازه تاسیس برای به چالش کشیدن سیاست خارجی آمریکا خصوصا در خاورمیانه است.

البته بگذریم که این آقای میبدی در مصاحبه گفته کویئنزی یعنی بچه باهوش و بااستعداد! یعنی این آقای داعی حتی نمیداند کوئیزی رئیس جمهور سوم آمریکا بوده است!!!

فرامرز دادرس: بیشترین اندیشکده های فعال یا در آمریکا فعال هستند یا در انگلیس که مدیران آنها اغلب یا یهودی هستند یا وابستگی به لابی های یهود دارند که خب این ترفند یهودی ها بعد از ج ج دوم است که انگشت گذاشتند روی نفوذ بر رسانه ها توسط این اندیشکده ها... اما ببینید اینها میدانند اوضاع جهان عوض شده و بعضی مواقع اینها میدانند بهتر است از راه مسالمت آمیز به اهدافشان برسند. حالا شاید اینجا هم پول میدهد بعید نیست همین اپوزیسیونهای جنگ طلب فارسی هم به خاطر پول رنگ عوض کنند. و این مجاهد مخفی ها هم وارد این داستان صلح طلبی شوند... بعید نیست همین آقای پهلوی که در موسسات جنگ طلب نشست می گذاشت حالا ببیند یک سفره نذری جدید پهن شده است و او نیز صلح طلب شود...

جلیل مرتضوی: همین احمد رفعت انقدر به ایرانی ناامید است که در برنامه سازگارا و میبدی گفته من بعید می دونم کارشون بگیره در صورتیکه حتی انقدر بی اطلاع است که نمی داند این آمریکاها بودند که آمدند سراغ تریتا پارسی.

در مورد ادعای اسرائیل بنا به دزدی اسناد از ایران و حمل کردن آن با وانت همان زمان هم نیویورک تایمز در انتهای گزارش خود نوشت هیچ منبع مستقلی نتوانسته است صحت این اسناد را تایید کند.

نتیجه تصویری برای افسر آمریکا/مونیکا

فرامرز دادرس: خب دست این سازمانهای اطلاعاتی در سه دهه گذشته خصوصا در جنگ های بالکان و خاورمیانه رو شده است و مشخص شده است اینها سند ساز و جاعل و دروغگو هستند و دیگر اعتباری ندارند تا جاییکه در رسانه های معتبر اروپا و آمریکا به این ها بهایی داده نمی شود. البته سایت های ایرانی جنگ طلب و افرادشان از این اخبار استقبال کردند.... آخه کشوری مثل ایران با این مساحت 500 کیلو اسناد مهم ش را میبرد درقالیشویی شربت اوغلو در دورقوز آباد؟ خب این نتانیاهو نمیدانست این دورقوزآباد یک جک است میان ایرانی ها. ... چند سالی هست یک شبکه بسیار مهم آمریکایی را ایران کشف کرده است و گزارش را به چین را هم داد و چینی ها هم آنها را دستگیر و اعدام هم کردند. این گزارش را ایرانی ها به روسیه هم داده بود. اگر یادمان باشد در سال 2012 خانم مونیکا الفرید که افسر ضد جاسوسی آمریکا بود بسیاری از اطلاعات سازمان اطلاعات آمریکا را در اختیار گذاشت.... خب بسیاری از جوانان ایران هم بسیار در ضمینه سایبری قوی هستند و توانسته اند تعدادی سایت های مثل وبلاگ یا سایت های شخصی یا تبلیغاتی سیاسی را پیدا کنند و عوامل نخبه ایران از طریق این سایت ها رابط ها را پیدا کنند. و دیدند تعدادی از جاسوس ها در چین و تعدادی در روسیه بودند...

نتیجه تصویری برای جاسوس چینی/قاجار

جلیل مرتضوی: آیا آن جاسوس چینی به نام زی یو وانگ که در پوشش پژوهشگر دانشگاه پرینستون برای دستیابی به اطلاعات طبقه بندی شده آرشیو ملی ایران به کشور سفر کرده بود که در طی یک سری مراحل اطلاعاتی بازداشت و به ده سال حبس محکوم شد نیز از این طریق شناسایی شده بود؟

فرامرز دادرس: من اطلاع دقیقی ندارم که این چینی نیز جز آن چینی ها بوده باشد یا خیر. وقتی ایرانی ها این اسامی را همراه آی پی کشف کردند خب ایرانی ها به دنبال جاسوس های مقیم ایران بودند اما به این اطلاعات دست یافتند.

جلیل مرتضوی: خانم مرضیه هاشمی که یک سیاه پوست بود توسط آمریکا دستگیر شد نیز زمانی در پرس تی وی با اون خانم مونیکا الفرید مصاحبه داشته است. در این زمینه واشنگتن پست در مورد خانم الفرید نوشته بود : این خانم زمانیکه در ایران بوده است چنان شیفته صداقت و گفته های ایرانی ها در مورد آمریکا و اوضاع منطقه قرار گرفته بود تصمیم به پناهنده شدن به ایران گرفت.

فرامرز دادرس: ابعاد خسارتی که به سازمان سیا و آمریکا و نقش در عملیات خارجی داشتند را یک مقام سابق آمریکا بین یک تا ده گفته است هفت یا هشت بوده است. یکی از حماقت های بزرگ سازمان اطلاعاتی آمریکاست که جاسوس هایش در سایت ها فعالیت می کردند... مثلا شما یک اکانت به نام اردشیر بابکان درست می کنید حفاظت ش بهتر از سایت اینترنتی ست که خب این اکانت را پسوردش را به حلقه های سه نفره یا بیشتر می دهند. مطلب را می نویسند اما کلید فرستادن را نمی زنند اما اون اشخاص در حلقه می توانند پیام را بخوانند و بعد پاک کنند بدون اینکه ارسال شود...

به هر حال ضربه ای که سازمان سیا خورده است بسیار مهم و وسیع است و خب این که بخواهند بگویند ما شبکه جاسوسی در ایران کشف کرده ایم و نفر موساد بخواهد بگوید ما سند داریم که ایران فلان کار را کرده است به خاطر جبران بی اعتباری و ضربه ایست که از ایران خورده اند. یک زمانی این سازمانها واقعا قوی و نخبه بودند اما الان باید پذیرفت که حریف قدری یافته اند به نام ایران و نخبگان ایرانی. خب الان اگر موساد ادعای دسترسی به مدارکی از ایران دارد به خاطر کمک و خریدن آبروی متحد خود آمریکاست وگرنه اگر این اسناد اعتبار داشت قطعا به شورای امنیت میدادند. اینکه از این مدارک در سازمان امنیت استفاده نشد مشخص می کند این مدارک دروغین است.

سفارشی به جوانان و هموطنان ایرانی خود دارم. ببینید از راه جاسوسی نمی توان درآمد کسب کرد. بزرگترین خائنین را در ایران داشته و داریم و کشورهای خارجی ایرانی ها را به دام خود می اندازند. بیشتر این کسانی که به دام می افتند طمع کار و لمپن و سطح پایین هستند. اینها یک لیسانسه شیمی دون پایه را میبرند آژانس انرژی اتمی که علیه ایران شهادت دهد. اما خب فکر می کنید چقدر پول به این داده اند؟ شاید در ابتدا نهایتا نزدیک صد هزار دلار اما بعد که وارد شد دیگر نه پولی هست نه امنیت و نه حمایتی چون میدانند طرف دیگر راهی ندارد. یادتان باشد همان جاسوسان شوروی رفتند پناهنده شدند آمریکا اما حمایت جانی هم نشدند... یک شب خواب راحت نداشتند... بدانید اینها کاری برای شما انجام نخواهند داد و فکر نکنید میروید دانشگاه یا اقامت و فلان... بشود هم ارزش وطن فروشی ندارد... مثلا فرشگردی ها یک خبر خنده داری دادند که اگر کسی با کلاه آبی یا ماسک آبی دیدید بدانید از ما و لشکر شازده هستند و به آنها لبخند بزنید.... یا مثلا اون کرفسلو که رهبر دانشمند ققنوس است و میگوید ما 40 نفر همه دانشمند هستیم که شازده این ققنوس را درست کرده؛ یکی نیست به اینها بگوید شما چه دانشمندانی هستید که از یه بیسوادی مثل رضا پهلوی کسب دانش می کنید... گندش درآمد گفتند نه! ما خودمان این سازمان را درست کردیم و چهل تخم دانشمند کردیم و کار علمی می کنیم اما از شازده رهنمود می گیریم... بعد گفتند ما می توانیم سیاسی باشیم... خب بلاخره شما سازمان علمی نفت و گاز و آب هستید یا سازمان سیاسی هستید!!! خب اینها حیثت و آبرو و شرافت دارند؟! و چرا ایرانی ها به اینها بها میدهند؟!!! خب جوانان گوش کنند... گیر اینها نیافتادند... وقتی می گویند میخواهیم سازمان سیاسی شویم یعنی میخواهند عضوگیری کنند... این سازمان ها این رسانه ها برای سازمان های موساد و غیره جاسوس استخدام می کنند... خب بودجه اینها فکر می کنید از کجا باید تامین شود؟! جمهوری اسلامی هم مقصر است چون تولید نارضایتی می کند و باعث می شود جوانان گول بخورند و به دام کثافت کاری اینها بیافتند....

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *