فرین پارسی-بازداشت نفتکش ایران توسط انگلیس غیرقانونی ست

15 تیر 98 – فرین پارسی- ان آی تی وی نیوز

فرین پارسی فارغ التحصیل حکمرانی جهانی از دانشگاه ژنو و
Peace building از دانشگاه جان هاپکینز در صفحه فیسبوک خود نوشت:

بازداشت نفتكش ايراني در جبل الطارق يا ابهاي بين المللي (چون هنوز مشخص نيست) يك عمل غيرقانونيست چون تحريمهايي كه از سمت شوراي امنيت نباشد اين امكان را نميدهد هر كشوري هر عملي دلش خواست انجام دهد حتي اگر يكي از اعضاي شوراي امنيت باشد! 
اينچنين مقابله به مثلها كه دستورش را امريكا صادر ميكند، بيش از پيش ثابت ميكند كه حكمراني جهاني ديگر بر مبناي نظم و قانون بين الملل نيست بلكه دست دولتهاييست كه از پول و قدرت بيشتري برخوردارند!

اتحاديه اروپا از سال ٢٠١١ تحريمهايي را بر سوريه اعمال كرد از جمله دارايي ٧٢ نهاد و بانك مركزي سوريه را فريز كرد و همچنين بيش از دويست نفر از اعضاي حكومت اسد را تحت اين تحريمها قرار داد. حتي اگر تحريمي هم باشد يعني سوريه نميتواند نفتش را بفروشد! اين نفتكش كه در پاناما ثبت شده در سال ١٩٩٧ ساخته شده و چون عمرش بيش از بيست سال است در هر جايي نميتواند بارگيري كند. رديابي تانكرها اذعان داشته كه از اپريل دوهزاروهفده در عراق بارگيري كرده و بعد در عسلويه مجدداً بارگيري داشته و بجاي مسير كانال سوئز مسير ديگري انتخاب كرده، يعني حدس و گمان فرضياتشان را هم به نحوي اعمال كنند كه بتوانند نفتكشي را بازداشت كنند و وزير خارجه اسپانيا و دولت جبل الطارق و وزير خارجه انگليس هم از اين عمليات با بي شرمي تمام قدرداني كند و افرين بگويد! 
به هر روي تحريمهاي اتحاديه اروپا بر سوريه تحريم شوراي امنيت نيست، ايران هم كه جزء اتحاديه اروپا نيست بنابراين
فقط ثابت ميكند كه انگليس يك عروسك است در دستان امريكا كه اگر ترامپ از او خواهشي كرد سر تعظيم را فرود اورد حتي اگر عملي چون دزدان دريايي باشد! خجالت اور است براي خوزف برال كه جلوي اين عمليات احمقانه را نگرفت ! حالا تازه شايد بخواهد جاي فدريكا موگريني را بگيرد !
(فقط فكر كتيد اگر ايران اين كار را انجام داده بود مثل سال ٢٠٠٧ ان چند سرباز انگليسي در ابهاي خليج فارس دستگير شدند و با چه عزت و احترامي حتي برگشتند، اينهمه دارندگردن كلفتي براي ما ايرانيها ميكنند و ما با نجابت تحمل ميكنيم اينهمه قلدري و بي عدالتي را)

1+

اخبار مرتبط

 • درخواست دوباره امیرعباس فخرآور از ترامپ برای حمله نظامی و تحریم بیشتر مردم ایران
 • در پی تجزیه طلبی بی بی سی-مهاجرانی هم از بی بی سی رخت بست
 • خبرنگار اعزامی بی بی سی در تهران و قم- پاسخ مردم ایران به تحریم های آمریکا و ترامپ
 • همزمانی عجیب طرح حجاب با اتفاقات مهم ملی
 • استفاده مریم رجوی از “مصدق” و مبارزات ملی ایران
 • نهادهای امنیتی ورود کنند- اسرار انرژی ایران در دست شریک اسرائیل
 • سردبیر اعتماد:کسی حق ندارد حتی به بی حجاب ها توهین کند
 • حجت الاسلام نیازی:واقعیت نقش سعید امامی در قتلهای زنجیره ای چه بود؟
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *