رضا تقی زاده با انواع تخصصها- اقتصاددان،متخصص در مسائل خاورمیانه، مناسبات جهانی، مسائل هسته ای یا پیشگو و کارچاق کن اپوزیسیونها

16 تیر 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

درهیچ جا اثری از گذشته ی خانوادگی، تحصیلی و شغلی رضا تقی زاده دیده نمی شود. هیچ کس اطلاعات درستی از زندگینامه او ندارد. 
تارنمای رادیو آلمان می نویسد: "دکتر رضا تقی زاده، استاد دانشگاه گلاسکو و تحلیلگر مسائل ایران است. همین تارنما در بخش دیگری تقی زاده را کارشناس مناسبات جهانی نامیده است". این در حالیست که در هیچ یک از دانشگاه های گلاسگو و انگلستان یا هیچ دانشگاه دیگری تاکنون اثری از دکتر رضا تقی زاده، نه به عنوان استاد و نه به عنوان دانشجو دیده نشده است و وی نیز تا کنون هیچ سندی از خود در این دانشگاه ارائه نداده است که بعید نیست بعد از انتشار این مطلب یک سندی هم برایش بسازند! و ایشان در آینده ارائه کند! که البته بی فایده خواهد بود چرا که پیش از انتشار این مطلب مخاطبان گوناگونی از ایشان این درخواست را داشته اند و مطالبی هم در رد پاسخ در فضای مجازی خوانده ایم. مثلا هیچ کتاب یا رساله ای به زبان انگلیسی یا فارسی از شخصی که این همه عنوان با خود یدک می کشد به دست نیامده است.

taghizadeh_reza

رضا تقی زاده در کیهان لندن، نهم ژوئیه ۲۰۱۷ در زمانی که رضا پهلوی اعلام کرده بود مجاهدین نمی توانند شریک مناسبی باشند نوشته بود: اگر عینک‌های خود را که رنگ کینه و انتقام از پشت آن تیره‌تر از معمول قابل دیدن است برداریم و به مجاهدین آنطور که هستند نگاه کنیم، بجز عیب، در آنها خوبی هم می‌توان دید.

پایداری و ماندگاری مجاهدین مثال‌زدنی است. آنها ده سال در دوران اوج ترورهای پیش از انقلاب، دو تصفیه داخلی و فشار نیروهای امنیتی را پشت سر گذاشتند و بعد از انقلاب دو دوران تیرباران‌های فله‌ای ابتدای دهه شصت و انتهای دهه شصت و قتل عام در زندان‌ها، همزمان با مراحل پایانی جنگ ایران و عراق و هجوم نظامی مجاهدین به خاک ایران پس از اعلام آتش‌بس با عراق (عملیات فروغ جاویدان- عمیات مرصاد، مرداد ماه سال ۱۳۶۷) را تحمل کردند و باقی ماندند.

نتیجه تصویری برای مجاهدین/پهلوی

در دوران ۳۵ ساله اقامت در عراق شدیدترین شرایط زندگی اردوگاهی به آنها تحمیل شد.  همیشه یک ماشین تبلیغاتی موثر از سوی حکومت انقلاب اسلامی و البته ضد انقلاب ملی‌گرا، علیه آنها به کار مشغول بوده. با این وجود مجاهدین باقی مانده و بضاعت‌های تشکیلاتی خود را توسعه داده‌اند.

در حال حاضر قدرت بسیج و تدارکات مجاهدین به تنهایی یک سر و گردن از مجموعه اپوزیسیون داخلی و خارجی جمهوری اسلامی بلندتر است. مجاهدین خلق تنها اپوزیسیون جمهوری اسلامی است که قادر به سازمان دادن و تدارکات و حتی انجام عملیات علیه جمهوری اسلامی است.

-به فاصله کوتاهی پس از این سخنان جناب تقی زاده یک اتحادی میان پهلوی و مجاهدین شکل می گیرد:

رسانه های مختلف این کارشناس همه کاره و متخصص در همه زمینه ها را دعوت می کنند و ایشان می گوید "دیگر تا چند روز آینده ج.ا سرنگون خواهد شد" و این حتمی است.

آیا رسانه هایی که از ایشان به عنوان کارشناس دعوت می کنند و هر بار یک تخصص به ایشان نسبت می دهند نمی دانند رسانه ی قبلی به عنوان کارشناس در چه حوزه ای وی را دعوت کرده است ؟ یا میدانند اما خب برای جلب مخاطب و شستشوی ذهن مخاطب هر یک یک تخصص به ایشان میدهند؟!

رادیو زمانه نوشت: آقای رضا تقی‌ زاده استاد پیشین دانشگاه گلاسکو و کار‌شناس سیاسی است.

تارنمای رادیو فرانسه مقالات وی را به عنوان مقالات ویژه منتشر می کند.

ریانووستی، سازمان رسمی دولت روسیه نوشت: رضا تقی زاده، استاد دانشگاه گلاسکو و کارشناس ایرانی تبار مقیم لندن می باشد.

تارنمای ترند، رسانه ی دولتی جمهوری جعلی آذربایجان او را پروفسور، معرفی می کند.

تارنمای العربیه او را دکتر رضا تقی زاده، کارشناس و تحلیلگر مسائل ایران و فعال سیاسی مقیم لندن معرفی می کند.

تارنمای راه سبر نوشت: دکتر رضا تقی‌ زاده، اقتصاد‌دان و کار‌شناس انرژی هسته ای می باشد.

تلوزیون ماهواره ای فارسی زبان "راه فردا"، وابسته به عربستان سعودی که به مدیریت علیرضا نوری زاده در لندن به روی آنتن می رود، تقی زاده را دکتر و کارشناس سیاسی و انرژی می داند.

تلویزیون ماهواره ای پارسی زبان زها وابسته به امیر حسین جهانشاهی در لندن، ، تقی زاده را استاد علوم سیاسی دانشگاه گلاسکو، دکتر در انرژی و کارشناس سیاسی معرفی می کند.

بنگاه استعماری و سخن پراکنی انگل ستان بی بی سی، او را کارشناس مسائل هسته ای ایران می نامد.

صدای اسرائیل نیز او را کارشناس مسائل خاورمیانه می نامد.

1+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *