ویکی لیکس افشا کرد: مسیح علینژاد منبع اطلاعاتی وزارت امورخارجه آمریکا!

مسیح علینژاد منبع اطلاعاتی وزارت امورخارجه آمریکا!

اسناد منتشر شده دروب سایت ویکی لیکس نشان می‌دهد که مسیح علینژاد یکی از منابع اطلاعاتی مهم وزارت امورخارجه آمریکا بوده و برای او از عنوان" strictly protect" به معنی تحت حفاظت شدید استفاده شده است.

🔹ویکی‌لیکس یک سازمان بین المللی، آنلاین و غیرانتفاعی است که اطلاعات محرمانه را از منابع ناشناس دریافت کرده و منتشر می‌‌کند.

🔹وب‌سایت این سازمان در سال 2006 و از سروری در ایسلند کار خود را آغاز کرد و اعلام کرد که در سال اول 1.2 میلیون سند را منتشر خواهد کرد. جولیان آسانژ مؤسس، سردبیر و مدیر این وب‌سایت محسوب می‌شود.

🔹با جستجوی نام مسیح علینژاد در این وب سایت افشاگر، با اسناد مهمی روبه رو می شویم که در آن چهره اصلی او و دست های پشت پرده راهبری این شخصیت برای ایجاد و مدیریت برخی از جنجال های اجتماعی در داخل ایران مشخص می شود.

🔹مدتی پیش اسنادی از مسیح علینژاد در سایتهای آمریکایی منتشر شد که نشان میداد وی با فعالیت چشمگیر در راستای قبح شکنی از بدپوششی بانوان ایرانی طی برنامه‌های مختلف نظیر پروژه کمپین چهارشنبه های سفید در فاصله زمانی 2015 تا 2018 مبالغ زیادی را از دولت آمریکا دریافت کرده است.

🔹در وب سایت ویکی لیکس با اسنادی روبه رو می شویم که در آنها برای علینژاد از عبارت (strictly protect) استفاده شده و سطح حفاظتی مسیح علینژاد برای نهادهای امنیتی آمریکا را نشان می دهد. مفهوم (strictly protect) بالاترین سطح حفاظتی منابع اطلاعاتی (اعم از شخص یا سازمان ها) به شمار می آید.

🔹بر اساس این اسناد، او از سال 2009 تا کنون به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی مهم آمریکا به شمار رفته و مورد حفاظت قرار می گیرد.

🔹این اسناد نشان می هد که پشت پرده نمایش‌های عوام فریبانه علینژاد در تلویزیون دولتی آمریکا و شعارهای حقوق زنان و آزادی از طرف او، چگونه از طرف سیاستمداران آمریکایی مدیریت می شود. درواقع علینژاد به عروسک خیمه‌شب بازی مقامات آمریکایی تبدیل شده است و البته از این بابت دستخوش هم می‌گیرد.

اسناد منتشر شده در وب سایت (BBG) نشان می‌دهد که مسیح علینژاد صدها هزار دلار برای فعالیت‌های خود پول دریافت کرده است

سوال مهم در این زمینه این است که همکاری مسیح علینژاد با نهادهای آمریکایی از چه زمانی آغاز شده است و این نهادها چگونه به او اطمینان کرده‌اند تا بدانجایی که او توانسته به دیدار مایک پمپئو رفته و از او گزارش اختصاصی تهیه کرده است. چرا نهادهای آمریکایی علینژاد را برای انجام این مأموریت انتخاب کرده‌اند. با اینکه او رقبای داخلی و خارجی دیگری در این زمینه داشته و دارد.

مسیح علینژاد در کنار مایک پمپئو

پاسخ به این سوال به طور واضح و مشخص در اسناد ویکی لیکس موجود است. این وب سایت در سال ۲۰۱۱ سندی را منتشر کرده است که در آن مشخصات ۲۰۰۰ نفر از سرار جهان دیده می‌شود که برای نهادهای نظامی و امنیتی آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار هستند. و از این لیست با عنوان (strictly protect) به معنی "تحت حفاظت شدید" یاد شده است.

برای روشن‌تر شدن مطلب می‌بایست نگاه کوتاهی به معنی (strictly protect) بیاندازیم، وب سایت ماهنامه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی (wired) این مفهوم را اینگونه توضیح می‌دهد

وب سایت ماهنامه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وایرد

جستجو در فایل‌های منتشر شده در وب سایت ویکی لیکس نشان می‌دهد که در بیش از ۲۰۰۰ سند از عبارت "به شدت محافظت شده" استفاده شده است که این عبارت در اسنادی وجود دارد که دیپلمات‌ها هویت این "منابع اطلاعاتی" را محرمانه شمرده‌اند.

لازم به توضیح است که سطح بندی حفاظتی اسناد محرمانه به شکل ذیل می‌باشد.

1. Protect: تحت حفاظت

2. pls protect: حفاظت بیشتر

3. please protect:لطفاً حفاظت

4. strictly protect : حفاظت شدید

این توضیح نشان می‌دهد که مفهوم (strictly protect) بالاترین سطح حفاظتی منابع اطلاعاتی (اعم از شخص یا سازمان‌ها) به شمار می‌آید. بر این اساس بنابراین مهمترین منابع اطلاعاتی و نفوذی نهادهای امنیتی آمریکا، با عبارت " strictly protect" یعنی "تحت حفاظت شدید" کدگذاری شده است.

برای درک بهتر موضوع لازم است بدانیم که اسناد محرمانه به ۵ نوع ذیل طبقه بندی می‌شوند.

به کلی سری: Top Secret

سری: Secret

محرمانه: Confidential

محدود: Restricted

رسمی: Official

با ارائه توضیحات مقدماتی، با سرچ نام (masih alinejad) در وب سایت ویکی لیکس به اسنادی روبه رو می‌شویم که در آنها برای مسیح علینژاد از عبارت (strictly protect) استفاده شده و سطح حفاظتی مسیح علینژاد برای نهادهای امنیتی آمریکا را نشان می‌دهد. بر اساس این اسناد او از سال ۲۰۰۹ تا کنون به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی مهم آمریکا به شمار رفته و مورد حفاظت قرار می‌گیرد.

سطح امنیتی مسیح علینژاد در اسناد ویکی لیکس

این اسناد نشان می هد که پشت پرده حق طلبی‌های عوام فریبانه علینژاد در تلویزیون دولتی آمریکا و فریاد شعارهای حقوق زنان و آزادی از طرف او، چگونه از طرف سیاستمدرارن آمریکایی مدیریت می‌شود. درواقع علینژاد به عروسک خیمه شب بازی مقامات آمریکایی تبدیل شده است.منبع: جام نیوز

5+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *