فرامرز دادرس: افشای عمدی ایمیل سفیر انگلیس و دام انگلیس برای تشویق ایران به جنگ/تحریم های فعلی علیه ایران غیرقانونی ست

18 تیر 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

فرامرز دادرس: بررسی وقایع باید بر اساس واقعیات و مستندات باشد وگرنه بررسی های احساسی یعنی همین اپوزیسیونها و پیشگویی های نافرجام تا به امروزشان.

معنی SANCTION چیست؟ به معنای مجازات است نه تحریم. تحریم یک واژه شرعی اسلامی ست که از نهی و منع و حرام سرچشمه میگیرد. در صورتیکه بدانید SANCTION یعنی مجازات... تمامی مترادف های این کلمه به معنی مجازات است... مجازات یک عملی است در راستای قانون و تا زمانیکه شورای امنیت بر اساس آرا عمومی این حکم را میدهد جنبه قانونی دارد اما وقتی آمریکا به تنهایی یا اتحادیه اروپا می گوید ما فلان کشور را تحریم می کنیم این قانون جهانی نیست و قومی قبیله ای است. ... متاسفانه ایرانی هایی خواهان جنگ و تحریم هستند و موافق فشار بر ج.ا بر اساس این تحریم های قومی قبیله ای هستند چرا انقدر خوار و خفیف شدند که نمی دانند از سال 2015 بصورت قانونی ایران تحریم نیست که اصولا بخواهد تحریمی را زیرپا گذاشته باشد و بدون هیچ دادگاهی کشورمان را گناهکار می دانیم و قبول می کنیم باید مجازات بشیم؟ و این تحریم های آمریکا و اروپا شخصی و خصمانه است....البته علت مشخص است. اپوزیسیون ایران ناآگاه هستن. مطالعه ندارند. درصورتیکه ما اشخاص باسوادی داریم اما این هوچی ها اشخاص متخصص را راه نمیدهند. و بدانیم این سیستم خود محکوم کردن و خود محکوم بینی ایرانی ها را اسرائیلی ها بنا کردند و مجاهدین بسط و گسترش دادند... وگرنه مشخص است هر کس را محکوم کنند قطعا باید برود از خودش دفاع کند...

یک نکته ای در قرارداد برجام بسیار مهم است. نکته ای که ایران دارد از این نکته استفاده می کند. مطمئن باشید گروهی ایرانی تکنوکرات در جهان دارند روی اداره ایران نظر میدهند. من قبول دارم اگر ج.ا اسلامی از ابتدا یک حکومت ملی و مردمی بود وضعیت خیلی وقت پیش خیلی بهتر از اینها بود. اما این نکته چیست؟ در آرتیکل 36 پیش بینی شده که اگر ایران بتواند ثابت کند 5+1 قراردادهای برجام را رعایت نمی کند می تواند در برنامه هایی که در پیش دارد و تعهد داده است تجدید نظر کند.

پس یکی ازدلایل سیاست امروز ایران تکیه بر این نکته است. اولین خطای 5+1 را ترامپ با خروج از برجام مرتکب شد که اجازه استفاده ایران از این ماده را میدهد. نکته بعدی این است که سه کشور اروپایی فرانسه آلمان انگلیس و بعد روسیه و چین تعهد داده بودند که از نظر اقتصادی مناسباتی را با ایران پیش ببرند. دو روز پیش آقای روحانی با مکرون گفتگوی تلفنی ای داشت که خود مکرون اقرار کرد اروپایی ها در تعهدات خود به برجام عمل نکرده اند. خب این دومین موردی ست که ایران می تواند با اتکا به آن در فعالیت هسته ای خود تجدید نظر کند و این حق قانونی ایران است.

در این میان کماندوهای انگلیس به کشتی که در اجاره ایران بوده است طی یک راهزنی دریایی این کشتی را توقیف می کند که این هم نقض تعهدات برجام است اما اروپا فقط نگاه کرد و این کار غیرقانونی بوده است چون ترامپ یک طرفه از برجام بیرون آمده است. از سویی مطابق اخباری که به گوش میرسد اروپایی ها به ایران می گوید شما تحمل کنید چون ترامپ در انتخابات پیروز نمی شود اما تحلیل ها نشان می دهد احتمال انتخاب مجدد ترامپ بسیار زیاد است.

سفیر انگلیس در آمریکا طی ایمیل هایی که در روزنامه گاردین نیز منتشر شده است :
در ایمیل های افشا شده «کیم داروش» با انتقاد از ترامپ وی را شخصی بی منطق و بی کفایت خوانده است.

سر کیم همچنین در خصوص ادعای دونالد ترامپ که به صورت علنی اعلام کرد ۱۰ دقیقه پیش از حمله به نقاطی در ایران که بخاطر کشته شدن ۱۵۰ نفر آن را متوقف کرد نیز می‌گوید که چنین ادعایی "با واقعیت هم‌خوانی ندارد".او همچنین مدعی می‌شود که ترامپ "هرگز به طور کامل" موافق حمله تلافی‌جویانه علیه ایران بدلیل سرنگونی پهپاد آمریکایی نبوده و دلیل آن را نیز شعار دوران انتخاباتی‌ ریاست جمهوری وی که قول داده بود ایالات متحده در هیچ جنگ دیگری درگیر نشود، می‌داند.سر کیم همچنین در یکی از ایمیل‌هایش می‌نویسد که کاخ سفید تحت کنترل دونالد ترامپ "به طور خاصی ناکارآمد" است.در این پیام‌ها، سر کیم می‌گوید: "ما به هیچ وجه اعتقاد نداریم که این دولت بتواند اساسا به صورت عادی رفتار کند به طوری که کمتر اختلال عملکرد داشته باشد، کمتر غیرقابل پیش‌بینی باشد و یا کمتر در زمینه دیپلماسی ناآزموده و بی‌منطق باشد".سفیر بریتانیا همچنین سوال می‌کند که این کاخ سفید "آیا در آینده اصلا کارآمد" خواهد بود.سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا در واکنش به انتشار این ایمیل‌ها می‌گوید مردم از دیپلمات‌ها انتظار دارند که "بدون پرده پوشی و صادقانه" ارزیابی‌شان را از کشور محل ماموریت گزارش کنند.وی همچنین می‌گوید: "این دیدگاهها نظرات وزراء کابینه یا دولت بریتانیا نیست اما ما از سفیران می‌خواهیم که بی‌پرده گزارش بدهند".سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا در ادامه می‌گوید که وزیران و کارکنان دولت توصیه‌های دریافتی از سفیران را "به صورت صحیح" استفاده می‌کنند و سفیران بایستی بتوانند نظراتشان را محرمانه ارائه کنند.

اما نکته این است: این دیپلمات کارکشته انگلیسی میداند که ایمیل ها دیگر امن نیست و ایمیل افشا می شود پس من این را شیطنت دولت انگلیس میدانم. من گمان نمی کنم دولتمردان انگلیس از کنترل خارج شده باشند و به نظر من این میتواند دامی باشد که انگلیس برای ایران پهن کرده است.

باید حواس ما ایرانی ها باشد که فریب عملیات های جنگ روانی و تبلیغاتی را نخوریم و بدانیم انگلیس در این رابطه بسیار باسابقه است.

شخصی به نام ایلان برمن (معاون اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا ) به من ایمیل زد. البته از این یه کامیون اسم جا نخورید. و از این اندیشکده که بیشترشون زیر نظر لابی یهودیهاست زیاده. ایشون از طرفداران جان بولتون است. چندی پیش در مورد رضا پهلوی مطلبی نوشته بود:

"گرچه رضا پهلوی در بین ایرانیان مهاجر (مقیم خارج) از محبوبیت برخورد دار است اما آمریکایی ها با دیدگاهایش آشنا نیستند".

البته مریکایی ها خوب میدانند دیدگاه های ایشان چیست و اخیرا هم قرار است در ایران اینترنشنال برنامه بهش بدن که خب ماله عربستان سعودیست.

بقول کسی رضا پهلوی پس از بیست سال برنامه تلویزیونی و 22 هزار ساعت برنامه تلوییزیونی دست آخر 20 سی تا را توانست بیاره خیابان.

حالا اخیرا این آقای ایلان برمن که یهودی در اندیشکده ای زیر نظر لابی یهود است یه یادداشتی در مورد مجاهدین نوشته است و داده به خواهر مجاهد ستاره درخشش (چون مریم رجوی ایشان را خواهر مجاهد خود خواند و از ایشان تشکر کرد که همیشه به ایشان کمک کرده است پس من نیز میگویم خواهر مجاهد ستاره درخشش). در این یادداشت ایلان برمن درباره مجاهدین اینگونه نوشته: "سیاستمداران آمریکا درباره سازمان مجاهدین برداشت نادرستی دارند و رقبای مجاهدین چهره شریری از آنها ارائه میدهند با این وجود این سازمان بخش مهمی از گفتمان مهم درباره آینده ایران است".

اما نکته این است: چند روز پیش یک روزنامه نگار تحقیقی به نام گرت پرتر گفت "سازمان سیا برای جعل مدارک علیه ایران (درمورد سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی) که هیچوقت ایران نه داشته است و نه دارد و حتی در جنگ عراق قربانی سلاح شیمیایی توسط عراق شد اما استفاده نکرد؛ از موساد و مجاهدین خلق استفاده کرده است.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *