حشمت رئیسی: بازگشت دوباره بریتانیا به راهزنی دریایی در زمان بازگشت اعتماد به نفس به ایرانیان

18 تیر 98 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

حشمت رئیسی: نفتکش متعلق به ایران با دو میلیون بشکه توسط انگلیس در منطقه مورد مناقشه انگلیس و اسپانیا یعنی جبل الطارق توسط کماندوهای انگلیس ربوده شد.

برخی این اقدام را کاملا یک اقدام راهزنی دریایی تلقی کرده اند و در این رابطه پایمال کردن حقوق بین الملل را مورد استناد قرار داده و این اقدام را اقدامی نابخرادانه دانسته اند. وزیر خارجه سابق سوئد با انتشار پیامی توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس را تعجب انگیز دانست.

شگفت انگیز اینکه اپوزیسون ها در قبال خوی و خصلت انگلیس با سابقه تاریخی شومی که در ایران به جا گذاشته اند یا سکوت کرده اند یا آنرا تایید کرده اند! خب این برایشان عواقب شومی در آینده و تاریخ خواهد داشت.

برخی کارشناسان این اقدام را یک راهزنی دریایی و اعلام جنگ به ایران دانسته اند. و به بند کنوانسویون حقوق دریاها تکیه کرده و گفته اند سوریه و ایران می توانند این را به معنی اعلام جنگ علیه خود بدانند.

این زیر پا گذاشتن حقوق بین المللی می تواند از سوی دیگر کشورها هم صورت گیرد و هرج و مرجی در دریاها حاکم شود. با بررسی گذشته بریتانیا به روحیه به شدت استعماری آنها میرسیم که اوج نمایش آن در زمان ملی شدن صنعت نفت بود. به هر حال تا آنزمان انگلیس با هزار شیوه کثیف ایران را استعمار می کرد. سیاستگذاران بلند پایه دریاداری و بانک انگلستان و وزارت سوخت و نیرو یک نشستی تشکیل دادند تا تصمیم بگیرند در قبال جنبش ملی شدن نفت چگونه سیاستی در پیش گیرند. آنها گفتند با ایرانی جماعت (نه فقط دولت مصدق) چون ایرانی های معمولی بی مصرف و بی اخلاق و مشتاق به انجام چیزیست که توان آن را ندارد و از آنجا که حاوی عدم صداقت بیشرمانه هستند و نسبت به رنج بی تفاوت هستند یعنی مازوخیست هستند پس برای موفق شدن بر ایرانیان باید تویه سر آنها بزنیم. ایرانی ها فاقد پشتکار و ثبات قدم و پذیرای نظم نیستند و دسیسه باز و آماده کلی بافی هستند و هر زمان منافعی داشته باشند صداقت را کنار می گذارند. ایرانی ها باور پذیر نیستند و با معلومات سطحی از مسائل فنی و خود را میفریبد که به عمق مسئله دست یافته است.

اما حقیقت این است که هر بار ایرانی ها خواستند اعتماد به نفس خودشان را در عمل اثبات کنند انگلیس ها با تزریق بی اعتمادی با شیوه های گونان جلوی پیشرفت ایران را گرفتند. جنبش ملی شدن نفت توسط یک کارگر زن ایرانی زمانی شروع شد که مردم ایران استعمار انگلیس و سود انگلیس را متوجه شدند. کارگران شرکت نفت علاوه بر آن به عدم عمل انگلیس به تعهداتشان معترض بودند. یعنی یک برده داری کامل توسط انگلیس.کارگران در مکانی به اسم کاغذ آباد یعنی خانه هایی ساخته شده از کارتن زندگی می کردند. جنبش ملی شدن نفت و دولت مصدق و فاطمی در این شرایط شکل گرفت. حقیقت این است انگلیس ها به ایرانی ها اجازه نمی دادند به تکنولوژی دست یابند. آن باشگاه ها و تجملات و استخرها متعلق به انگلیس ها بود نه ایرانی ها. این بود وضعیت ایران تا سال 1332. الان هم با همین نگاه استعاری دارند به ایرانی ها نگاه می کنند. این تز انگلیس ها که ایرانی ها را گشته نگه داریم تز معاویه بود که نیروی ایرانی بصورت پیاده جلوی شمشیر می فرستاد و سواره نظام نیروی معاویه بود.

خب جنایات انگلیس امروز مشخص است. جنایات انگلیس نسبت به برده ها و استعمار هند و سایر کشورها.

سکوت در مقابل این اقدامات استعماری انگلیس باعث شیر شدن این استعمارگران می شود. سکوت اپوزیسیون به صرف رفتن ج.ا یعنی به قیمت بازگشت استعمار انگلیس و کارنامه خطرناک انگلیس در ایران.

تازگی شاهد یک درگیری میان ترامپ و سفیر انگلیس در آمریکا بودیم. شاهد بالا گرفتن مهمترین عنصر دیپلماتیک انگلیس با آمریکا هستیم. ترامپ به نوعی اخراج این سفیر را درخواست داد. که البته افشای این ایمیل ها تصادفی نیست و بخشی از سیاست انگلیس است. وگرنه اگر طبق گفته این سفیر دولت ترامپ بی منطق و بی کفایت است و غیره پس چرا دولت شما با این دولت منطقی که خودتان توصیف می کنید فاقد استراتژدی بی منطق و سردرگم است تا سر حد جنگ علیه ایران همکاری می کنید؟!!!

حکم مرگ دکتر فاطمی را درست در زمانی که انگلیس ها در حال تسلیم بودند چه کسی صادر کرد؟! سفیر انگلیس در لبنان در دوران ملی شدن صنعت نفت با یک جمله حکم مرگ دکتر فاطمی را صادر کرد و جمله این بود : تا زمانیکه دکتر فاطمی زنده است دولت ایران ثبات نخواهد یافت.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *