توپخانه و پهپادهای سپاه پاسداران به مقرهای کومله و دمکرات در کردستان عراق حمله کردند

طبق اخبار واصله از شمال عراق، مطلع شدیم از ساعاتی پیش تمامی مقرها و پایگاه های پیشمرگان کومله و دمکرات مورد حمله گسترده توپخانه ها و پهپادهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران قرار گرفته اند.

به گزارش آکام نیوز، این حملات 2 روز بعد از هشدار سردار اصانلو به گروهکهای کردی اتفاق افتاده است.

حملات توپخانه ها و پهپادهای سپاه به مقرهای کومله و دمکرات، از ساعت 10:00 صبح امروز 5 شنبه 20 تیرماه آغاز شده و تا این لحظه نیز ادامه دارد.

این حملات در پاسخ به حمله تروریستی حزب دمکرات به 3 نفر از پاسداران در پیرانشهر روی داده است.

نیروهای وابسته به حزب دمکرات کردستان ایران به 3 پاسدار بومی منطقه حمله کرده و آنها را در نزدیکی ترمینال پیرانشهر به شهادت رساندند.

حمله پهپادهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقرات کومله و دمکرات

بدنبال این حمله تروریستی، سپاه پاسداران به گروهکهای کومله و دمکرات هشدار داده بود که به زودی انتقام سختی از آنها خواهد گرفت.

حملات به مناطق هلگورد و چومان وسیع گزارش شده است.

توپخانه های سپاه و پهپادهای بدون سرنشین، همچنین مناطقی از آلانه و ارتفاعات مشرف به کیمنه را هدف قرار دادند.

پیشمرگان کومله و دمکرات در این مناطق چادر زده و پایگاه دارند و بارها تیم های مسلح خود را از این مناطق راهی کشور کرده اند و حضور مستمری در این مناطق دارند.

همچنین هواپیماهای بدون سرنشین سپاه هم اکنون در حال بمباران مقرات و پایگاه های گروهک های کومله و دمکرات هستند.

تا لحظه تنظیم این خبر، از میزان تلفات حزب دمکرات و کومله، خبری در دست نیست که به محض دریافت آخرین اخبار در این ارتباط، جزئیات آن منتشر خواهد شد.

پیام فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) به حزب کومله

در متن این پیام آمده است: سپاه شهدا آذربایجان‌غربی اقدام تروریستی عوامل ضدانقلاب در به شهادت رساندن سه تن از رزمندگان اسلام در شهرستان پیرانشهر را محکوم می‌کند و آن را ناشی از ضعف این گروهک‌ها و اشرار می‌داند.

«حافظه تاریخی ملت ایران شهادت می‌دهد هرگاه دشمن با پناه بردن به تروریسم و ارتکاب جنایت تروریستی در صدد ایجاد تزلزل و اختلال در روند حرکت پیش برنده انقلاب و نظام اسلامی برآمده است، وحدت و انسجام داخلی و ملّی افزایش یافته و هوشمندی و آمادگی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، مانع تعبیر رویای‌های باطل آنان شده است؛ اقدام اخیر گروه‌های تروریستی در به شهادت رساندن پاسداران این مرز و بوم در منطقه پیرانشهر نیز یکی از این واقعیت‌‌هاست».

در این پیام آمده است: به شهادت رسیدن سرهنگ پاسدار «حاصل احمدی» پیشمرگ مسلمان کرد و همرزمانش نام این شهیدان والامقام را جاودانه و روش ایشان را الگویی برای جوانان منطقه تبدیل خواهد کرد.

«دشمنان این ملت با این جنایت بار دیگر نشان دادند که توسط ایادی و مزدوران منطق‌ه‌ای خود به دنبال ماجراجویی‌های منطقه‌ای و راه‌اندازی اختلاف‌های قومی و متزلزل کردن امنیت پایدار و آرامش مثال زدنی ایران اسلامی هستند. همه توطئه‌ها با هوشیاری عشایر منطقه که همیشه همراه با انقلاب اسلامی بوده‌اند و خواهند بود و در سایه بصیرت پاسداران ناکام خواهد ماند و به رغم خواست شیطانی نظام سلطه و صهیونیسم و تولیدکنندگان تروریسم، به فضل الهی و به مدد رهبری حکیم و فرزانه، ملت ایران با برخورداری از نیروهای انقلابی، مؤمن و ورزیده در نیروهای مسلح مقتدر، هوشمندانه با عزم و اراده‌ای راسخ حافظ اصلی امنیت کشور خواهد بود».

بعد از ظهر روز گذشته در یک حمله تروریستی در پیرانشهر سه تن از نیروهای سپاه به شهادت رسیدند و یک تن نیز زخمی شد.

این حمله تروریستی در حوالی ترمینال روستایی پیرانشهر اتفاق افتاد.

حاصل احمدی (ایلخانی)، ستار پیروتی، امید ملازاده در این حمله به جمع یاران شهیدشان پیوستند و «شورش قادری» نیز مجروح شد.

سردار سرتیپ پاسدار محمدتقی اوصانلو در مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی روز گذشته به خودرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیرانشهر، گفت: مردم آذربایجان‌غربی و به ویژه مناطق مرزنشین این استان ۴۰ سال است که در برابر دشمنان ایستادگی کرده‌اند و تقدیم شهدا در دوره‌های مختلف زمانی نشانه همین اقتدار و عزت آن‌هاست.

وی با بیان اینکه شهدایی که دیروز تقدیم نظام اسلامی شدند، در کنار تمام رزمندگان اسلام به مقابله با احزاب ضدانقلاب پرداختند، گفت: این اقدام ناجوانمردانه نتیجه همین ایستادگی آنان بود.

سردار اوصانلو با اشاره به برخورد شدید سپاه با احزاب ضدانقلاب در سال‌های گذشته، گفت: افرادی که این عزیزان را به شهادت رساندند، حتی اگر در زیر خاک هم باشند، به سزای عملشان می‌رسند.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: حزب دمکرات کردستان و کومله بدانند که بلای سختی به سرشان می‌آوریم و از همین امروز منتظر عواقب این جنایت باشند.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *