فرامرز دادرس/جلیل مرتضوی: هر کس مخالف جنگ و تحریم باشد و کاری جهت منافع ملی ایرانیان کند از سمت عده ای متهم به جاسوسی و لابی گری برای ج.ا می شود!

21 تیر 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

فرامرز دادرس: امروز خبری آمد از مجاهدین که عده ای پای کامپیوتر نشسته اند برای پخش و انتشار اخبار جعلی... مثلا می گویند آمار گرفتیم 80 درصد مردم ایران حامی رضا پهلوی هستند. یا میگویند طبق نظر سنجی ترامپ محبوب ترین شخصیت ایران است. خب اگر واقعا 80 درصد موافق هستند چرا نمی روید کشور را بگیرید و چرا امثال من و دیگر عقاید هستید؟ خب بدون خون دادن که نمی شود یک رژیم را عوض کرد. اگر راست می گویید با این آماری که گرفته اید بیایید و خون بدید و انقلاب کنید... اینها خیلی دور هستند از حقایق... ایران 185 هزار دستگاه تولید بیت کوین وارد کرده و سالی نزدیک 6 میلیارد دلار درامد دلاری درست کرده اند که می توانند تحریم ها را دور بزنند و تحمل کنند... خب این ققنوس و مجاهد و غیره کجای کار هستند؟ سطح سواد و آگاهی اینها خیلی پایین است...

جلیل مرتضوی: زمانی گفتیم تامین مالی ایران اینترنشنال با سعودی هاست. می گفتند دروغ می گویید تا زمانیکه روزنامه گاردین این را اعلام کرد. موسسه تیرگان درکانادا که طی چند روز آتی جشنی را با حضور مجاهدین و سلطنت طلب ها خواهند داشت و مدیریت آن با مهرداد آرین نژاد است دیروز علنا اعلام کرده یکی از اسپانسرهایش ایران اینترنشنال است!!!. اما تا همین دیروز به کسانی طی این سالها می گفتند موسسه تیرگان و مهرداد آرین نژاد تحت حمایت عربستان و لابی های خارجی هستند برچسب عامل ج.ا هستند.

فرامرز دادرس: در این مورد باید بگویم از چند منبع شنیده ام که اینها در کانادا نشسته اند ببیند کدام گروه یا دسته ای فعالیتی در جهت حقوق بشر و ایران آزاد و در جهت منافع ملی ایران دارد انجام میدهند تا شروع کنند به نامه نگاری و شکایت و تلفن زدن و ایمیل زدن به سایت های مختلف و رسانه ها و جمع آوری امضاء علیه اینها و معرفی کردن اینها به عنوان جاسوس ج.ا یا لابی ج.ا و علیه اینها جبهه درست می کنند و می گویند به اینها مصاحبه نکنید... چند سال پیش آقای فرهودی به من گفت"آقای دادرس شما چقدر دشمن دارید. با طرف مصاحبه کردم کلا 300 نفر دیدند و مصاحبه شما را بالای چند هزار نفر اما میگوید با شما مصاحبه نکنم!". اینها خجالت نمی کشند و نمی فهمند با خفه کردن صدای دیگران مخاطب شما بالا نمی رود... اینها فقط با قربان صدقه رضا پهلوی و مریم رجوی می توانند مصاحبه کنند یا فعالیت کنند چون حرفی برای گفتن ندارند... سواد ندارند... نگاه کنید الان رضا پهلوی تریبون گرفته است در ایران اینترنشنال متعلق به عربستان سعودی..

فرامرز دادرس: کار را به جایی رسانده اند که هر کس بگوید جنگ بد است؛ تحریم بد است می گوید عامل جمهوری اسلامی است. هر کسی می تواند مخالف ج.ا باشد اما مخالف حضور بیگانه و جنگ و تحریم و تجزیه ایران هم باشد. این وظیفه ی من و شما و دیگردوستان است که اجازه ندهیم با این جو سازی ها جلوی مبارزان علیه جنگ و تحریم را بگیرند... پس از 28 مرداد ایران بود که داشت خرج آمریکا و خارجی ها را میداد و کمک های نظامی آمریکا و وجود مستشاران آمریکا در ایران باعث شد سیستم پلیسی گسترش یابد و باعث خیلی از اعدام ها و شکنجه های آنزمان شد پس کسانیکه به دنبال سرنگون شدن ج.ا توسط خارجی هستند نگاهی به مصر و السیسی بیاندازند. مخالفت و مبارزه برای خواسته ها باید از طریق داخل و خود مردم ایران تحقق یابد... ج.ا نیز اگر اجازه داده بود مردم نفس بکشند امروز کسی اسم شاه را هم نمی آورد...

جلیل مرتضوی: من نه تنها مخالف جنگ علیه ایران هستم بلکه مخالف هر جنگی هستم. کسانی که موافق جنگ هستند از واقعیات جنگ بی خبرند. ژنرال آیزنهاور فرمانده نیروهای متفقین می گفت "کسانی که از جنگ صحبت می کنند قطعا هرگز در تئاتر جنگ نبوده اند و نمی فهمند که جنگ چه جهنمی است". من نیز آسیب های واقعی جنگ را میدانم چون خانواده من در جنگ علیه ایران شهید دادیم. دوستان آمریکایی دارم که عزیزانشان را در جنگ عراق و افغانستان از دست داده اند. من به خاطر مخالفت با جنگ از کسی عذرخواهی نمی کنم. اگر شما که موافق جنگ هستید و جنگ را جزیی از خواسته های خود قراردادید و برای آن دست به دامن آمریکا شده اید اما موافق آزادی هستید؛ من از شما عذرخواهی نمی کنم. دست به دامن ترامپی که مبارزات انتخاباتی اش را بر مبنای مخالفت با جنگ به پیروزی رساند و خودش اقرار کرده بود فقط کسانی که سهامدار اسلحه سازی و مافیای اسلحه سازی از جنگ منفعت می برند. من هر جنگی را بد میدانم چون علیه بشریت است و اگر به آزادی معتقدید باید به آزادی عقیده و بیان من احترام بگذارید.

فرامرز دادرس: من نیز مخالف جنگ و تحریم هستم چون فشار این جنگ و تحریم بر مردم کشورم می آید. هنوز از جنگ عراق استخوانهای شهیدان را می آورند. من به چند مسئله در این رابطه اشاره می کنم. آماری را امروز میخواندم از یک نظرسنجی درباره حمله آمریکا به افغانستان و عراق. در این نظر سنجی 59 درصد نظامیان آمریکایی گفته بودند این جنگ ها بیهوده بوده است و 58 درصد مردم آمریکا نیز این را تصدیق کرده اند پس جامعه آمریکا تحمل جنگ دیگری را ندارد. البته یک دکان آمار و نظر سنجی قلابی از اپوزیسیونها هم داریم. اما حقیقت این است که نزدیک 60 درصد آمریکایی ها مخالف جنگ هستند خودشان. اما چرا بخشی از ایرانی ها به دنبال جنگ هستند؟ عملا مخالفین ج.ا بیش از گذشت 40 سال چون این کارایی را نداشتتند که با ج.ا مبارزه کنند در یک ناامیدی به سر میبرند و از سوی دیگر دچار این توهم هستند که یک کشور دیگه باید بیاد و ایران را بزنه و توهم این را داشتند که آمریکا باید چراغ سبز بدهد. خب بنابراین منتظرند یک کشور قوی بیاد و پس از نابودی و جنگ بیان بر مسند قدرت . اما مردم نیز در این مورد نقش دارند.

جلیل مرتضوی: در زمان حمله آمریکا به عراق نیز من گفتم این اتفاق خوبی نیست و آنزمان نیز 68 درصد مردم آمریکا مخالف این جنگ بودند اما همین رسانه ها خوشحال بودند حالا از اینکه عراق با ایران رابطه دارد ناراحت هستند. خب چه کسی حمله را آغاز کرد و بهم ریخت؟ عراقی که 65 درصدشان شیعه هستند و یک رابطه فرهنگی تاریخی و مذهبی و اجتماعی با ایران دارد با چه کسی می تواند مبادله کند؟ الان ناراحت هستند و می گویند عراق دست ایران افتاده. عراقی ها از دست یک دیکتاتور آزاد شدند و می توانند تصمیم بگیرند حالا با چه کشورهایی میخواهند رابطه داشته باشند.

جلیل مرتضوی: تریتا پارسی یک سال است نایاک را ترک کرده است. حالا این اپوزیسیونها امثال میبدی که میخواند بروند جلوی درب نایاک تظاهرات کنند اولین سوال این است تریتا پارسی چه ربطی به نایاک دارد الان؟ تمام درد اینها این است چرا آن دو سرمایه دار چند میلیون دلار برای تاسیس موسسه کوئینزی را به تریتا پارسی و چند نفر دیگر دادند. خب تریتا پارسی یک استاد دانشگاه و فردی باسواد است...

2+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *