در پی تجزیه طلبی بی بی سی-مهاجرانی هم از بی بی سی رخت بست

شبکه دولتی بی‌بی‌سی فارسی که بارها سابقه حمایت از تجزیه‌طلبان و حتی در موارد بسیاری حمایت از تروریست‌ها را در کارنامه خود دارد، در آخرین موارد از پروژه تجزیه‌طلبی ایران تریبونش را در اختیار یک تجزیه‌طلب قرار داد.

اخیراً در بخش‌هایی از گفتگوی این شبکه، مهمان تجزیه‌طلب آن یعنی کامران متین مدعی شد که در صورت وقوع جنگ، این احزاب از این فرصت برای «آزادسازی بخش‌هایی از کردستان» استفاده خواهند کرد تا رسماً تجزیه ایران این بار با لفظی دیگر، در آنتن زنده این شبکه وابسته به دولت انگلیس تایید و مطرح شود.

همچنین عطاءالله مهاجرانی از کارشناسان این شبکه به ادبیات تجزیه‌طلبانه BBC فارسی واکنش نشان داد و در توئیتی نوشت: ‏برخی دوستان و نیز کامنت گزاران پرسیده اند، وقتی BBC فارسی در باره تمامیت ارضی و وحدت سرزمینی ایران، از واژگان و ادبیات تجزیه طلبان تروریست استفاده می‌کند. آیا موجه است که من در برنامه‌های BBC به عنوان مهمان شرکت کنم؟! نقد و اشکال واردست، دیگر در هیچ برنامه BBC شرکت نخواهم کرد.

بدین ترتیب مهاجرانی که بارها سابقه حضور در این شبکه را به عنوان کارشناس دارد، اعلام کرد در برنامه‌های این شبکه حضور پیدا نخواهد کرد.

توضیح: به دنبال حادثه تروریستی اهواز و حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر حزب تروریستی دموکرات در خاک اقلیم کردستان عراق، شاهد پوشش کاملاً جهت دار بی‌بی‌سی فارسی بودیم. عدم به کار بردن واژه “اقدام تروریستی” برای حادثه اهواز توسط این رسانه انگلیسی با واکنش خشمگینانه افکار عمومی ایرانیان مواجه شد.

بی‌بی‌سی در دفاع از عملکرد جهت دار خود و با تشدید انتقادها مدعی شد که “عدم اجماع در خصوص تروریستی خواندن این حادثه علت اتخاذ این رویکرد خبری بوده است”! نکته جالب اما این بود که بی‌بی‌سی فارسی در خصوص اقدام‌های مشابه در غرب و اروپا بارها از واژه تروریسم برای معرفی آنها استفاده کرده بود.

از طرف دیگر این شبکه در خصوص پاسخ موشکی سپاه پاسداران به جنایت حزب تروریستی دموکرات در قتل ۱۱ مأمور مرزبانی این کشور نیز کاملاً سیاسی رفتار کرد. این رسانه تلاش کرد تا با تمرکز بر ادعاهای رهبران این گروه تروریستی و دیگر گروه‌های تجزیه طلب بر بحث کشته شدن افراد غیرنظامی در این حمله تأکید کند.

در ادامه همین خط خبری غیربی‌طرفانه بود که برنامه پرگار رسانه حکومتی انگلستان، موضوع “تروریسم” را به عنوان موضوع این هفته برنامه خود انتخاب کرد. اتاق فکر برنامه پرگار با مدیریت داریوش کریمی (همسر روزیتا لطفی و از چهره‌های بهایی و مخالف ج.ا و حامی جنگ و تحریم) ضمن دعوت از سعید محمودی، ناهید بهمنی و نجاح محمد علی تلاش کرد تا ضمن حمله به جمهوری اسلامی و معرفی این حکومت به عنوان رژیمی تروریستی به مظلوم نمایی از اقدام‌های تروریستی گروه‌های تجزیه طلب دست زد.

حضور ناهید بهمنی از اعضای گروهک تروریستی کومله در این قسمت از برنامه پرگار و سخنان کاملاً جهت دار داریوش کریمی به عنوان مجری برنامه درست در تکمیل همین سناریو قابل تحلیل و ارزیابی است. بهمنی که خود از تروریست‌های شناخته شده است، در ابتدای سخنان خود مدعی شد که “عمدتاً اقدام‌های تروریستی و خشونت بار دولت‌ها نادیده گرفته می‌شود. در کردستان ایران ۴۰ سال است که شاهد اقدام‌های خشونت بار و تروریستی جمهوری اسلامی هستیم و لذا اقدام‌های گروه‌های تجزیه طلب کرد امری مشروع است”. بهنی بدون ارائه هیچ سند و مدرکی و به دروغ مدعی شد که “۴۰ سال قبل آقای خمینی دستور جهاد علیه کردها را صادر کرد”! او سپس حمله سپاه پاسداران به مقرهای گروه‌های قومیت گرا را اقدامی تروریستی معرفی کرد. این عضو گروه تروریستی کومله در انتهای سخنان خود پا را از این فراتر نهاد و بدون اشاره به جنایت‌های داعشی گونه گروهک تروریستی کومله در حق مردم کردستان مدعی شد که “کموله سازمان انسان مدار است و این مجموعه روابط انسانی را در عملیات‌های خود رعایت می‌کند”!

حضور ناهید بهمنی به عنوان عضوی از یک گروه تروریستی و تجزیه طلب در بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که این اقدام برخلاف مقررات و قوانین رسانه در انگلستان است اما به علت منافع انگلستان این امر با کوچکترین مخالفتی مواجه نمی‌شود.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *