فرامرز دادرس: ارتش آمریکا وقتی پول میگیرد مزدور است/مشکل بحران آب ایران سوءمدیرت است نه سواد و تکنولوژی

28 تیر 98 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

جلیل مرتضوی: با دیدن ویدئوی سخنان رضا پهلوی حقیقتا کمی نگران ایشان شدم... ظاهرا ایشان فرصت خواندن اخبار این هفته های اخیر را نداشته است که اینقدر پرت و پلا پاسخ میدهد.

فرامرز دادرس: اولا این فرشگرد وقتی درست شد قرار بود انقلاب کند و مردم را به خیابانها بیاورد نه اینکه نقش خبرنگار و شبکه را بازی کند که حالا عضو فرشگرد بیاید با رضا پهلوی مصاحبه کند.با دیدن این مصاحبه متاسفانه می بینیم تحلیل یک راننده تاکسی متوسط از ایشان قویتر است. مصاحبه گرهای ایشان هم نشان میدهند که روزنامه نگار نیستند. روزنامه نگار مشخصاتی دارد که خب شامل حال ایشان نمی شود. نکته بعدی این است که چرا سوالات این چند دهه همه تکراری است؟ این خود بیانگر این است اینها روزنامه نگار نیستند... ایشان هم مشخصات رهبر اپوزیسیون را ندارد...

جلیل مرتضوی: شما نگاه کنید به راهکار ایشان در مورد مسئله آب و اشاره دوباره ایشان به اسرائیل... اولا خوب است بدانیم ایالت کالیفرنیا سالهاست دچار بحران آب است و سوال این است چرا هر راهکاری که ایشان می گویند چرا برای آمریکا به کار نمی برند؟ دوم- خود اسرائیل همیشه از کمبود آب می نالد و اگر اسرائیل از هیچی آب می سازد چرا نیاز به داشتن آب از بلندی های جولان دارد؟!!

فرامرز دادرس: ببینید دهه های قبل می گفتند بهترین چشم پزشکان در اسرائیل است. بهترین میوه ها در اسرائیل است در حالیکه همین الان میدانیم این میوه ها وارداتی بوده و هستند. مسئله آب هم همین است. قبل از انقلاب در میان ایران جاافتاد که راهکار آب دست اسرائیل است. در حالیکه ما در ایران امروز دانشمندانی داریم که دانشمندان دیگر کشورها باید بیایند پیش اینها کارآموزی کنند. یا فرانسه و دانشمندان فرانسه که در این زمینه بسیار جلو هستند... مشکل ایران عدم مدیریت صحیح است... وگرنه این آقای پهلوی و فرشگرد و غیره همه جنگ طلب هستند و دروغ است که دغدغه ایران را دارند

ویدئو مصاحبه فرشگرد که شامل دو قسمت و این قسمت اول است:

جلیل مرتضوی: گفته شد یک کشتی توسط ایران ربوده شده است اما بعد معلوم شد این کشتی خراب شده بوده است و ایران برای کمک و تعمیر این کشتی رفته است.

فرامرز دادرس: یک تفاوت شاخص ارتش ایران و آمریکا در این است: ایران در قبال فرستادن نیرو به سوریه و لبنان پولی دریافت نمی کند و حتی هزینه هم می کند اما آمریکا از اعراب پول می گیرد پس ارتش آمریکا مبدل به مزدور شده است.

فرامرز دادرس: انگلیس ها در مورد توقیف کشتی ایران یک اشتباه بزرگ کرد و همه معتقد هستند این کار یک راهزنی دریایی بوده است. خصوصا که از اتحادیه هم بیرون آمده و نکته دیگر اینکه مگر انگلیس ژاندارم منطقه است. از سویی نفت ایران توسط اتحادیه تحریم نیست و گفته شد این کشتی حاوی 2 میلیون بشکه نفت بوده است که ایران به صورت مجانی برای سوریه می فرستاده است و تعهدی هم که انگلیس از ایران خواسته است که این کشتی به سوریه نرود کاملا در قوانین بین الملل غیرقانونی است و پس مدرکی هم نتوانسته اند پیدا کنند که این کشتی به سوریه می رفته است. به هر حال مگر مدرسه است که والدین بیایند تعهد دهند کودکشان فلان کار را نکند ... نکته دیگر این است که اگر هر کشتی نفتی را قرار باشد یک ناو جنگی محافظت کند قیمت نفت بالا میرود که از تحمل بسیاری از کشورها خارج است. در مورد آقای برایان هوک هم که در تمام رشته های نظامی و سیاسی و اقتصادی و غیره دخالت می کند نشان میدهد کاخ سفید منسجم نیست و دچار هرج و مرج است. ...

جلیل مرتضوی: در مورد هرج و مرج در کاخ سفید شاید داستان ملاقات داماد ترامپ با وزیر امورخارجه مکزیک در خفا و بدون اطلاع آقای تیلرسون وزیر خارجه وقت مثال خوبی باشد. زمانیکه آقای تیلرسون برای صرف شام به رستوران رفته بود و صاحب رستوران به وی می گوید امشب وزیرخارجه مکزیک هم در رستوران است! آقای تیلرسون تعجب می کند و میرود میبیند داماد ترامپ دارد در مورد مسائل سیاست خارجی با وزیر خارجه مکزیک گفتگو می کند درحالیکه آقای تیلرسون که وزیرخارجه آمریکاست حتی از حضور وی در آمریکا بی خبر است! حالا برایان هوک که مسئول میز ایران است همینطور است که در هر مسئله ای حتی معامله قرن نیز دخالت می کند. کلا ساده صحبت کردن آقای ترامپ در مورد مسائل خارجی از نقاط تمایز ایشان با رئسای جمهور گذشته است. آقای ترامپ طوری صحبت می کند که نیاز به تحلیل ندارد و مستقیم و رک مثلا به عربستان می گوید اگر به ما پول ندی و ما حمایت نکنیم شما از بین میروید!!! حالا خبر آمده که 500 نظامی هم دارد برای عربستان میفرستد...

فرامرز دادرس: در مورد کشتی یک نکته حاوی اهمیت است: ایران گفته است این کشتی که دچار نقص فنی شده است مشخص شده است در حال قاچاق نفت ایران بوده است. نفت ایران توسط عده ای از سیستان و بلوچستان در حال قاچاق است و ایران مدعی است که این کشتی حامل یک میلیون بشکه نفت قاچاق ایران بوده است. خب اگر کار انگلیس درست است این کار ایران نیز درست است. در مورد انگلیس هم این نکته مهم است: حتی بوریس جانسون و آقای هانت نیز گفته اند اگر نخست وزیر شوند در آینده دنبال سیاست های آمریکا نخواهند رفت پس آمریکا امروز تنها است و متحد امروز آمریکا عربستان است و امارات و اسرائیل هم که آن پشت نشسته است و توطئه می کند.

جلیل مرتضوی: یک میلیونر یهودی که از دوستان قدیمی آقای ترامپ و آقای کلینتون و بسیاری از شخصیت های هالیوود است در آمریکا- نیویورک برای بار دوم بخاطر تجاوز جنسی به دختران خردسال دستگیر شده است. در آمریکا حتی اگر این روابط با خواست دختر زیر 18 سال باشد جرم است و محدودیت زمانی هم برای شکایت ندارد. اکنون طی یک مذاکره ای که با دادستان بخاطر میلیونربودن انجام داده است در حال گرفتن تخفیف است. بار اول برای ایشان یک سال زندان بریدند که صبح ها زندان بوده است و شب ها را در خانه به سر می برده است. این بار دادستان نیویورک دستور جدی برای دستگیری وی توسط اف بی آی داد و اعلام کرد هیچ ضمانت مالی به هر قیمت هم برای مذاکره قبول نمی کند. اف بی آی در ضمن گشتن خانه وی یک پاسپورت عربستان سعودی با عکس وی اما با اسم و فامیل دیگر پیدا می کند که جواب درستی هم وکیل ایشان نتوانسته ارائه دهد و اکنون همچنان با تمام نفوذی که دارد زندان است و هم آقای ترامپ و هم آقای کلینتون گفته اند دوستی خاصی با وی نداشته اند! از سوی دیگر مطرح شدن دوباره قتل جمال قاشقچی توسط سنای آمریکا و تصمیم برای تنبیه عربستان سعودی نیز در این پرونده بی تاثیر نیست.

فرامرز دادرس: عکسی که در روزنامه های فرانسه از ایشان منتشر شد همراه آقای ترامپ با چند خانم جوان بوده است. در مورد قتل آقای قاشقچی نیز سازمان سیا و سنا آمریکا باید بروند از آقای نوری زاده بپرسند چون به گفته نوری زاده قتل ایشان توسط ایران و قطر انجام شده و ایشان از سازمان سیا بیشتر می داند!!!

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *