انهدام پهپاد ایران-آیا بولتون به ترامپ اخبار دروغ می دهد؟!+ویدئو

تلویزیون دولتی ایران تصاویری پخش کرد که سپاه پاسداران می‌گوید توسط پهپادهایش در تنگه هرمز ضبط شده‌اند و بر اساس ادعای ایران نشان می‌دهند که ادعای آمریکا درباره سرنگون کردن یک پهپاد ایرانی، صحت ندارد.

در این تصاویر که از رسانه‌های مختلف از جمله تلویزیون انگلیسی‌زبان پرس‌تی‌وی پخش شد، کشتی‌های مختلف از جمله یک کشتی جنگی و چند نفتکش دیده می‌شوند که در دریا در حال حرکت هستند.

به گفته مجری تلویزیون پرس‌تی‌وی، کشتی جنگی که در تصاویر دیده می‌شود متعلق به ایالات متحده و همان کشتی "یو‌اس‌اس باکسر" است.

روز پنج‌شنبه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در برابر خبرنگاران گفت که کشتی یو‌اس‌اس باکسر، یک پهپاد ایرانی را سرنگون کرده است.

به گفته رئیس‌جمهور آمریکا این پهپاد به فاصله کمتر از یک کیلومتری کشتی جنگی آمریکایی نزدیک شده بود و به هشدارها بی‌توجه بود.

اما ایران می‌گوید این تصاویر نشان می‌دهند که کشتی جنگی "یواس‌اس باکسر" به مدت سه ساعت تحت نظر پهپاد ایرانی بوده و اظهارات طرف آمریکایی درست نیست، چرا که این پهپاد بعد از ضبط این تصاویر به آشیانه برگشته است.

ساعاتی پیش از انتشار این تصاویر سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، "سخنگوی ارشد" نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نیز درباره این پهپاد گفت: "بر خلاف ادعای واهی و برخاسته از توهم ترامپ، تمامی پهپادهای متعلق به جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز از جمله پهپاد مورد نظر رئیس جمهور آمریکا پس از انجام ماموریت شناسایی و کنترل برنامه‌ریزی شده به سلامت به پایگاه‌های خود بازگشته‌اند." سخنگوی نیروهای مسلح گفته است که "هیچگونه گزارشی دال بر مقابله عملیاتی ناو یو‌اس‌اس باکسر گزارش نشده است."

-ترامپ در مصاحبه زیر در مورد پهپاد از جان بولتون سوال می کند:

وقتی خبرنگار به ترامپ می‌گوید ایران انکار کرده است که پهپادش ساقط شده است گفت شکی نیست{که ما زده‌ایم}.نه.البته من اینجا پشت میزم در{Oval Office}نشسته‌ام.اما جان{بولتون} لطفا به من بگو، جان بولتون!

جان بولتون که در تصویر دیده نمی‌شود صدایش می‌آید که پاسخ می‌دهد:سوالی{شکی} نیست که این یک پهپاد ایرانی بود و یواس‌اس باکسر آن را زد، همان طور که دیروز رئیس جمهور گفت، چرا که برای کشتی و خدمه آن خطرسازی کرد.بنابراین {کاری که کردیم} کاملا درست است.

خبرنگار می‌پرسد آیا نگران برخورد گسترده‌تر با ایران در تنگه هرمز هستید؟

ترامپ پاسخ داد نه. ما بزرگترین{قوی‌ترین} مردم جهان را با بزرگترین{قوی‌ترین} تجهیزات داریم.بزرگترین کشتی‌ها، کشتی‌های مرگبار داریم. مجبور به استفاده از آنها نیستیم. اما آنها کشنده‌ترین کشتی‌هایی هستند که تابه حال ندیده‌اید.امیدوارم کاری نکنند که مجبور به استفاده از آنها شویم.اگر انجام دهند، بهای آن را خواهند پرداخت،به اندازه‌ای که کسی {در تاریخ} پرداخت نکرده است.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *