یادداشت تند روزنامه سوری علیه کُردهای مورد حمایت آمریکا در سوریه

روزنامه الثورة سوریه در یادداشتی انتقادی از گروه‌های کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) با عنوان «قسد، مرکب اسرائیل… و عامل تروریستی آن در منطقه»، سرقت نفت سوریه توسط رژیم اسرائیل را ناشی از خیانت و ائتلاف سیاسی و نظامی اکثریت عناصر [سیاسی] کُرد دانست که در شرق و شمال شرق سوریه تحت حمایت آمریکا هستند.

«منذر عید» نویسنده یادداشت نوشته که «خیانت قبل اینکه نام یا صفتی باشد، عمل است. در زمانی که گروه‌های تروریستی جدایی‌طلب، آخرین پل ارتباطی مناطق تحت کنترل عناصر خود را با سرزمین سوریه مادر نابود و آخرین پل گفت‌وگوی سیاسی با حکومت سوریه را منفجر کردند، پل ارتباط و پیوند با رژیم اسرائیل را می‌ساختند و راه‌های نفوذ دادن آن را به سرزمین سوریه فراهم کردند؛ چیزی که آرزوی رژیم اسرائیل بود تا یک روز بتواند پای نجس خود را روی خاک سوریه قرار دهد.

الثوره نوشت: نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) از هیچ فرصتی برای نزدیکی به دشمنان سوریه چه صهیونیست‌ها و چه آمریکایی‌ها، فروگزار نکردند تا از طریق آن رویای خود برای جدایی و تشکیل کشور را محقق کند. روزهای مزدوری نیروهای دموکراتیک سوریه برای رژیم اسرائیل مملو از اقدامات خیانت‌آمیز است.

در تازه‌ترین مورد سندی لورفته از الهام احمد، رئیس مشترک هیئت اجرایی گروه موسوم به «شورای دموکراتیک سوریه» نشان می‌دهد که وی به یک تاجر صهیونیست به نام «موتی کاهانا» اختیار تام داده است تا تحت پوشش کمک‌های بشردوستانه روابط رژیم صهیونیستی را با گروه‌های تروریستی از جمله جبهة‌ النصره که در لیست گروه‌های تروریستی سازمان ملل متحد قرار دارد، تقویت کند. او همچنین می‌تواند نفت استخراج شده از مناطق سوری تحت کنترل کُردها واقع در شرق سوریه را بفروشد.

بر اساس سند منتشرشده، آمریکا بر فروش نفت استخراج‌شده از مناطق تحت کنترل کُردها نظارت دارد و شرکت تحت مدیریت کاهانا می‌تواند به طور میانگین، روزانه ۱۲۵ هزار بشکه نفت استخراج شده از منطقه «الجزیره» سوریه را بفروشد. با این حساب معلوم می‌شود که نیروهای دموکراتیک سوریه می‌دانند اگر بخواهند زیر چتر حمایتی آمریکا بمانند و مورد رضایت آن قرار گیرند باید تسلیم صهیونیست‌ها باشند.

کُردها با غرق شدن در رویای کشور مستقل تا می‌توانند به سرزمین مادری خود خیانت می‌کنند بدون اینکه به عواقب کار خود بیندیشند. همه فکر و ذهن آنها این است که چگونه می‌توانند زیر پرچم آمریکا بمانند. معامله نفتی آنها با اسرائیل هم در نوع خود اولین نبوده است. نیروهای تروریست و جدایی‌طلب دموکراتیک سوریه هیأتی از تلویزیون اسرائیل را هم به حضور پذیرفتند.

موآف فردای، روزنامه‌نگار اسرائیلی هم با افرادی از شبه‌نظامیان دموکراتیک سوریه معاشرت داشته و در مناطق متعددی از جمله قامشلی در ریف حسکه و دیگر مناطق شمال شرق سوریه تحت حفاظت نیروهای مسلح کرد رفت و آمد داشته است.

اگر بخواهیم همه خیانت‌های نیروهای دموکراتیک سوریه به سرزمین مادری‌شان را جمع کنیم فهرست بالا بلندی از گشاده‌دستی آنها و نزدیکی رابطه‌شان در قبال رژیم اسرائیل برملا می‌شود. شهر شقلاوه استان اربیل در کردستان عراق در دهم ماه مه گذشته شاهد نشست محرمانه مقامات کُرد با آویگدور لیبرمن (فاشیست و نژادپرست) وزیر جنگ سابق رژیم اسرائیل بود که در این دیدار درباره مسائل مربوط به تسلط نیروهای دموکراتیک سوریه در شمال و شرق سوریه و روابط کردها با اسرائیل و راه‌های توسعه آن و حمایت رژیم اسرائیل از تشکیل کردستان سوریه بحث و گفت‌وگو شده است.

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *