فرامرز دادرس:در هر کشوری اگر کسی تبلیغ جنگ و تحریم علیه کشورش کند مطرود است

ائتلاف آمریکا در خلیج فارس برای ادامه فروش اسلحه

یک مرداد 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

فرامرز دادرس: اپوزیسیون ها، ما، و نقاط ضعف

ما هم اکنون در ایران یک حکومت مذهبی داریم. در خارج تئوکراسی به سیستم های فاسد خطاب می شود. مانند برخی کشورهای آفریقایی. مثلا در گرجستان بعد از سقوط کمونیست یک نظامی رئیس جمهور شد و شخصی هم بود به نام چنگیز و لات ها رئیس جمهور را کشتند و مدتی حکومت را در دست گرفتند. به این سیستم می گویند کلپتوکراسی. چند روز پیش باز منتشر شد که یک میلیارد دلار در دولت مفقود شده است یا خانواده ای موفق شده جواد ورود 125 هزار اتومبیل را یگیرد خب اینها دزدی و فساد است... الملک یبقی بالکفر و لا یبقی بالظلم یعنی حکومتی که برپایه ظلم باشد دوام نخواهد آورد. آنها که در ایران به مردم اروپا می گویند کفار خب این کفار از مردم ایران راضی تر زندگی می کنند و اگر این کفر است خب بد کفری نیست و انسانیت نیز در آن پیدا می شود که مردمان اروپا راضی هستند. حالا این اپوزیسیونها هم به نوعی با این ادبیات که دارند و دلال مسلکی کم از این دزدهای دولتی داخل ندارند. یا مثلا این مجاهدها که دچار مشکلات عدیده جنسی هستند. نه آن بخش فاسد درست است نه این اپوزیسیونها.

-یکی از نکاتی که این جنگ طلب ها به آن دقت نمی کنند این است که هنوز وزیردفاع آمریکا موقت است. خب دولتی که چندین وزیرش موقت است و خصوصا وزیر دفاع این کشور قطعا به دنبال جنگ نمی تواند باشد.

فرامرز دادرس: رخدادهای مهمی در رابطه با ایران د رمنطقه به وقوع پیوسته است. روزنامه انگلیسی تلگرام نوشته است "به گفته سازمان های اطلاعاتی بریتانیا در صورت شدت گرفتن تنش میان ایران و بریتانیا ایران ممکن است دستور انجام حملات مرگبار به نیروهای نیابتی خود در بریتانیا را بدهد".

البته چندین عملیات تروریستی که در لندن و اروپا اتفاق افتاده است که هیچ کدام به ایران ربط نداشته است پس از همین الان در حال زمینه سازی این تفکر هستند که اگر در آینده حمله ای صورت گیرد کار ایران است.

نکته: اکنون انگلیس و غرب دچار بحران استخدام نیروی نظامی است و هم اکنون 5000 پست خالی در جایگاه های نظامی انگلیس وجود دارد و جوانان امروز اروپا و غرب تمایلی به استخدام در نیروی نظامی ندارند. کلا دوران میلیتاریسم در حال اتمام است و به همین دلیل است که در حال ساخت رباط به جای سرباز هستند. هم اکنون روزانه 20 نفر از جنگجویان سابق آمریکا خودکشی می کنند که رقم بسیار بالایی ست. سالی 12 نفر پلیس و ژاندارم فرانسه خودکشی می کنند. بریتانیای امروز دیگر بریتانیای کبیر نیست و مبدل به بریتانیای صغیر شده است. بسیاری تحلیلگران بر این باورند که بوریس جانسون در حال نمایش است و به اسرائیل و آمریکا نخواهد پیوست.

در دهه های گذشته فاشیسم و راسیسم علیه یهودیان بود و امروز علیه مسلمانان است.

امروز دولت پاناما ادعای ایران را که نفت کش حامی قاچاق نفت بوده است صحت دارد. اما کشتی انگلیسی که توسط ایران توقیف شد همان سناریو انگلیس است که در مورد کشتی ایران اعمال کرد و هیچکس انگلیس را محکوم نکرد اما در اقدام متقابل ایران با انگلیس همه ایران را محکوم کردند. خب این نمی شود. به عقیده من انگلیس فریب جان بولتون را خورده است خصوصا زمانیکه پهپاد آمریکا توسط ایران منهدم شد بولتون با انگلیس ها صحبت کرده است برای این اقدام. روزنامه های انگلیس نوشته اند "دولت انگلیس گفته است چی پی اس های کشتی توسط روسها دچار اختلال شده است و این تقصیر روسها بوده است".

البته این اختلال در چی پی اس هاست که مدتهاست متداول است. بطور مثال در فرودگاه های اسرائیل. در سوریه نیز این اختلال در چی پی اس دیده شد. اما به نظر من هدف انگلیس ها از گفتن این مسئله این است که اگر بخواهند با ایران معامله کنند و به توافق برسند که دیگر به کشتی های همدیگر کار نداشته باشند میخواهند بگویند خب تقصیر روسها بوده است و با اختلال در چی پی اس این کشتی سر از آبهای دیگر درآورده است. که البته سیستم های کامپیوتری امروزی کامل می تواند این مسئله را نشان دهد. مسئله بعدی این است که میخواهند بگویند ایران قادر نیست به صورت سایبری در چی پی اس ها اختلال ایجاد کند. در حالیکه این نیز مردود است چون ایران به یک قدرت سایبری مبدل شده است.

یک ژنرال فرانسوی در این زمینه حرف جالبی زده است و گفته است " اوضاع در خلیج فارس بحرانی اما تحت کنترل است". این "اما در کنترل است" مهم است. این اپوزیسیون جنگ طلب دلش خوش نباشد که با یک ترقه بحرانی و جنگی راه خواهد افتاد. خود انگلیس ها گفته اند به دنبال جنگ با ایران نیستند.

زدن پهپاد ایران به نظر من اصلا مهم نیست. چون ایران یک پهپاد چندین میلیون دلاری آمریکا را زده است و نهایتا آمریکا یک پهپاد 5هزار دلاری ایران را زده است. و در ضمن من خوشحال میشم در کل جنگ پهپادها باشد. حالا آمریکا ادعایی کرده درست یا نادرست و ایران درست یا نادرست این ادعا را رد کرده است. چون پهپاد جاسوسی است خب این حرفها هست اما در کل این تیتر مهمی در اخبار نیست که برخی هموطن ها چه وطن دوست چه خائن آنرا ناموسی کنند.

عده ای یک موشک قرمز رنگ را به جای پهپاد نشان داده اند که بگویند این پهپاد ایران بوده است که آمریکا زده است خب این مثل این است که سربازی با لباس قرمز برود جنگ. کسی پهپاد را قرمز رنگ نمی کند که قابل دید باشد.

از دیگر مسائل جالب دستگیری 17 جاسوس سیا توسط ایران است. آقای ترامپ در حدی سطح خودش را پایین آورده که مشغول بگو مگو با کشورهاست. من شخصا قبلا فقط احمدی نژاد را دیده بودم که اینگونه بود اما امروز علاوه بر ترامپ و احمدی نژاد شاهد دیگر دولت مردان کشورهای دیگر هم هستیم که به جای دیپلماسی در حال فحاشی و بگو مگو و بحث هستند و آبروی دیپلماسی را برده اند.

حالا نکته مهم این است: ترامپ از سوی دیگر می گوید ما حاضریم با ایران قرارداد صد ساله ببندیم!!! یعنی این رژیم را تا صد سال تضمین کنیم! تا جاییکه صدای رضا پهلوی نیز درآمد...

در مورد شبکه جاسوسی که توسط ایران لو رفت و ایران به چین و روسیه و دیگر کشورهایی که دخیل بوده اند اطلاعات این جاسوس های آمریکا را داده است صحبت کرده ام. خانم مونیکا الفرید چند ماه پیش توسط وزارت دادگستری آمریکا اعلام شد این خانم اطلاعات گسترده ای را در اختیار ایران گذاشته است. آمریکایی ها یک اشتباه بزرگ اطلاعاتی کرد و توسط یک سری سایت ها ماموران خود را در ارتباط گذاشته بود که خب این خانم چند سر نخ هم به ایران داده باشد باقی قابل دستیابی است. چین همان زمان که ایران اطلاعات جاسوسان آمریکا در چین را داد این جاسوسان را اعدام کرد. من اگر به ایرانیان و جوانان می گویم نروید و جاسوسی کشورتان را نکنید برای این است که شاید تنها چند نفر باشند که ارزش حمایت داشته باشند الباقی هیچ ارزشی برای هیچ کشوری ندارند و این کارها فوق العاده تخصصی است و همان چند نفر که فوق العاده متخصص هستند شاید مثل دوران جنگ سرد معامله شوند. یکی از اصول اولیه کارهای اطلاعاتی این است که هیچ کس قبول نخواهد کرد و زیربار این نخواهد کرد که یک سری جاسوس مفلوک را به عنوان جاسوس کشورش اعلام کند و هیچ کشوری برای این جاسوسانی که برای منافع خرده ریز شخصی جاسوس می شوند ارزشی قائل نیست.

حالا برخی ایرانیان چنان بی شرم شده اند که علنا تبلیغ نوکری و جاسوسی و خیانت و جنگ طلبی و تحریم طلبی را می کنند در صورتیکه اینها در هر جامعه ای در جهان باشند مطرود هستند...

2+

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *