افسر سابق سیا: مدارک ایران درباره جاسوسان مرتبط با سیا درست است

دیروز مدیر ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا خبر داد و گفت: مأموریت آنها خرابکاری در مراکز اقتصادی، هسته‌ای و سایبری کشور بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: هیچکدام از این ۱۷ نفر دستگیر شده از اتباع کشورهای خارجی نبودند و تلاش داشتند اطلاعاتی از مراکز حساس و هسته‌ای به دست آورده و در اختیار آمریکا قرار داده و یا اقدام خرابکارانه ای انجام دهند که خوشبختانه با اقدام به موقع وزارت اطلاعات موفق نشدند. باید گفت بعد از روی کار آمدن دولت ترامپ شاهد تشدید اقدامات اطلاعاتی و جاسوسی روی ایران بوده‌ایم که با هوشیاری و همکاری بسیار خوب و مثبت جامعه اطلاعاتی کشور، این اقدامات با شکست روبرو شده است.

در واکنش به این خبر و فیلم پخش شده «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره بازداشت جاسوسان آموزش دیده سازمان سیا در ایران در پیامی توئیتری ادعا کرد: گزارش بازداشت جاسوسان سازمان سیا در ایران به کل نادرست است.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره مدعی شد: فقط دروغ و تبلیغاتی بیشتر (مانند پهپاد ساقط شده شأن). تهران نمی‌داند دارد چه کار می‌کند. اقتصاد آنها از بین رفته است و بدتر هم می‌شود!

«رابرت دیوید استیل» افسر پیشین اطلاعاتی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و بنیانگذار مؤسسه «فعالیت اطلاعاتی سپاه دریایی آمریکا» در خصوص ادعاهای مقامات آمریکایی درباره بازداشت جاسوسان مرتبط با سیا به خبرنگار مهر گفت: من معتقدم که حرف ایران در این زمینه درست است.

وی افزود: تصاویر و ویدئویی که از سوی ایران در این ارتباط پخش شده صحت دارد و نشان دهنده جاسوسی دستگیرشدگان برای آمریکا است.

استیل یادآور شد: ایران با اسقاط پهپاد آمریکایی نشان داد شیوه جدیدی را شروع کرده است که در عین پیچیدگی باعث حساسیت مردم آمریکا نیز نمی‌شود.

وی در خصوص ادعاهای پمپئو درباره ایران نیز گفت: پمپئو یک دروغگو است که کسی حرف‌های او را درباره ایران باور نمی‌کند. او خودش را به اسرائیلی‌ها فروخته است.

توضیح- «رابرت دیوید استیل» از جاسوسان پیشین سازمان سیا و بنیانگذار مؤسسه «فعالیت اطلاعاتی سپاه دریائی» در آمریکا در خصوص ادعاهای «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل در خصوص ایرانی بودن موشک یمنی پرتابی به ریاض نیز پیشتر به خبرنگار مهر گفته بود: یکی از اهداف نیکی هیلی از این اقدام منحرف ساختن افکار عمومی از مسأله قدس به ایران است. اما وی احمق است.

رابرت دیوید استیل: «نیکی هیلی» در مورد واقعیت های بین المللی کاملا جاهل است. باید توجه داشت که سرویس امنیتی آمریکا که به شدت بی کارکرد بوده و به راحتی توسط صهیونیست ها گول می خورد. ادعاهای نیکی هیلی مبتنی بر اطلاعات آنهاست.

1+





اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *