دوران وحشت اخلاقی- مریم رجوی در تل آویو و ترامپ کوچک در انگلیس!

2 مرداد 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

حشمت رئیسی: تشدید تنش میان اسرائیل و ایران - وزیر همکاری های منقطه ای اسرائیل، زاخی هانگبی در 30 تیر روز حمایت تاریخی مردم ایران از مصدق در واکنش نشان دادن به بحران جاری میان ایران و بریتانیا در قضیه نفتکش‌ها گفت : اسرائیل تنها کشور دنیاست که دو سال است ایرانی ها را می کشد. ما صدها بار ایرانی‌ها را در سوریه زده‌ایم. بعضی اوقات مسئولیت آن را قبول می‌کنیم؛ بعضی اوقات رسانه‌های خارجی این را می‌گویند؛ گاهی وزیران‌مان؛ گاهی هم رئیس ستاد ارتش‌مان این را می‌گوید. اما این یک سیاست هماهنگ شده است.

به گفته هانگبی، «ایرانی‌ها در واکنش نشان دادن دست‌وپا بسته هستند؛ به این خاطر نیست که توانایی‌هایش را ندارند؛ به این دلیل است که آنها می‌فهمند اسرائیل [در جواب دادن] شوخی‌بردار نیست؛ ما در امور منافع ملی راسخ هستیم».

حشمت رئیسی به این نکته ی منتشر شده اشاره می کند: رسانه‌های اسرائیلی از زاخی هانگبی به عنوان سیاستمداری نام می‌برند که هیجان‌زده نیست و در بیان سخنانش احتیاط و سنجش نشان می‌دهد. با وجود این، هانگبی در این مصاحبه به جای نیروهای نظامی ایران از «کشتن ایرانی‌ها» استفاده کرده و معلوم نیست منظورش کشتن غیرنظامی‌های ایران نیز بوده است یا نه.

حشمت رئیسی: خب کارشناسان اتمی و منتقدان و غیره غیرنظامیانی بوده اند که کشته شدن آنها به دست اسرائیل افشا شده است و این کشتار ایرانیان ثابت شده است فقط به نظامیان ایران ختم نمی شود.

وقتی ما به سیاست های ج.ا نگاه کنیم می بینیم سران حماس با ج.ا دیدار کرده اند و آیت الله خامنه ای گفته است اگر تا دیروز فلسطینی ها با سنگ مبارزه می کردند امروز مسلح و مجهز به موشک های نقطه زن هستند و آیت الله خامنه ای چه بصورت مالی چه بصورت نظامی فلسطین را صراحتا حمایت کرده است. آیت الله خامنه ای در بخشی از سخنان خود گفته است " اینکه سید حسن نصرالله می گوید من انشالله در مسجد الاقصی نماز می خوانم این یک امید کاملا عملی و قابل تحقق است". اما آنچه قابل توجه همکاری های تنگاتنگ و نزدیک اسرائیل با سازمان مجاهدین است. در خبرهای موجود این نکته قابل تعمق است که سطح همکاری های مجاهدین و اسرائیل به شدت ارتقا پیدا کرده است. یک دیپلمات فرانسوی از سفر محرمانه مریم رجوی به اسرائیل پرده برداشت و آقای کوشار فاش کرده است: «این سفر که با وساطت جولیانی و با  هماهنگی «بواز رادکین» سفیر اسرائیل در آلبانی انجام شده است، ارتباط مستقیم با همکاری بین سازمان مجاهدین خلق و سازمان اطلاعاتی اسرائیل (موساد) دارد.»وی در ادامه توییت‌های خود اعلام کرده است: «به نظر من مریم رجوی، طبعاً با رئیس موساد و  شخص نتانیاهو دیدار می‌کند.» کوشار همچنین تأکید کرد: «همکاران من در سفارت [فرانسه در اسرائیل] عقیده دارند که بین موساد و سازمان مجاهدین خلق، روابط نزدیکی برای جاسوسی از ایران وجود دارد.»

این دیپلمات فرانسوی در پایان نوشت: «سفر مریم رجوی از تیرانا به تل‌آویو بدون اطلاع پاریس در حالی که پناهندگی از دولت فرانسه دارد، موجب تعجب من و همکارانم شده است.»

نکته: از آنجا که خانم رجوی مرگ مسعود رجوی را فاش کرده است پس اکنون دست ایشان باز است و انتظار اینگونه اشقاق ها میرفت.

توضیح: مجاهدین از تسخیر سفارت آمریکا حمایت کردند. و زمانیکه القاعده به آمریکا حمله کرد مجاهدین در اردوگاه اشرف جشن گرفتند. زمانیکه هواپیمای مسافربری ایران را آمریکا زد مجاهدین جشن گرفتند. اما چون عراق توسط آمریکا تصرف شد مجاهدها به سمت آمریکا چرخش نشان دادند.

رجوی بعد از امضا برجام به اسرائیل رفت. مجاهدین اکنون در حال سازماندهی نیروهای رزمی خود در عراق هستند. در مناطقی حفاظت شده که تحت کنترل دولت عراق نیست. از سویی فاش شد ارتش سایبری مجاهدین در حال فعالیت هستند. از آنجا که شرایط پناهندگان ایرانی بخصوص در بلوک شرق اسف انگیز است باعث فرصتی شده است برای مجاهدین تا پناهندگان جوان را به استخدام درآورند و برای شروع کار نفری هزاردلار به آنها داده می شود و برای آموزش به عراق می روند تا در صورت بروز هر شورشی در ایران به ایران فرستاده شده و رهبری شورش ها را به دست گرفته و هر تجمعی را از حالت مسالمت آمیز به حالت قهر آمیز درآورند. در این راه گروه هایی هم به اسم سربه داران میان خودشان نام گذاری کرده اند. این تصادفی نیست که مجاهدین به شدت اصرار داشتند در عراق بمانند.

حشمت رئیسی: مهر زدن بر روی اتفاقات: مجاهدین با این دیدار که با نتانیاهو انجام شد برای آن لحظه ای آماده می شوند که مهر یک جریان را به نام خود ثبت کنند و این اتفاق از کردستان عراق اتفاق خواهد افتاد.

اعلام نخست وزیری بوریس جانسون در شرایط بحرانی و آرزوی بازگشت به حکمرانی دریاها: آقای گوردون گفته است ممکن است جانسون آخرین نخست وزیر بریتانیا باشد. انگستان در دورانی است که در تقابل اقیانوس اطلس به شدت تحقیر شده؛ از سویی هنوز از اتحادیه اروپا خارج نشده است و از سویی دیگر هنوز به آمریکا نیز نپیوسته است.

آقای جانسون شباهت های زیادی به آقای ترامپ دارد. ترامپ برای تکرار سخنان و دروغ هایش فاکس نیوز را دارد و جانسون نیز حمایت امپراطوری روبرت مرداک و روزنامه های محافظه کار را دارد. جانسون نسخه ای پوپولیست مثل ترامپ است و ساختار شکن است و روحیه پوپولیستی را در دیگران تقویت می کند. گفته است برگزیت را پیش خواهد برد پس برای انگلیس یک راه جز تجارت با آمریکا نمی ماند. ترامپ نیز چون دشمن اتحادیه اروپاست قول حمایت از جانسون را داده است. به همین دلیل است که تحلیل گران دوران نخست وزیری جانسون را دوران وحشت اخلاقی نامیده اند.

یک سوال مطرح است: آیا واقعا جان بولتون انگلیس را به دام انداخته است یا انگلیس با نقشه و برنامه وارد این دزد دریایی شده است؟! نکته دیگر: اقداماتی که انگلیس ها در شورای امنیت انجام میدهند و آغاز آن خود آنها بوده اند می تواند نشانه این باشد که انگلستان در حال تغییر مسیر سیاسی است و می خواهند نقشه های خود را با تایید سازمان ملل پیش ببرند.

1+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *