جلیل مرتضوی: جنگ طلبان بدانند فرمانده آمریکایی که پسران صدام را کشت شریک تجاری سپاه قدس و حشدالشعبی شد-فرامرز دادرس:برنده انتخابات آمریکا اسرائیل بود نه روسیه

4 مرداد 98 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

جلیل مرتضوی: نکته مهم در دادگاه مولر و دخالت روسیه در انتخابات آمریکا سوالی بود که در دادگاه مطرح شد. از وی سوال شد آیا به غیر از روسیه کشور دیگری بوده است که در انتخابات آمریکا دخالت داشته باشد؟ آقای مولر در پاسخ می گوید "نمی توانم در این مورد صحبت کنم". خب این پاسخ خیلی جالب است چون "جرج نادر" که همراه قاتل آقای قاشقچی در هتل ترامپ تاور در نیویورک با آقای ترامپ و خانواده ایشان ملاقات کرده بودند و به ترامپ گفته بودند اگر ما به شما کمک می کنیم تا با پول عربستان و امارات و کمک اسرائیل در انتخابات برنده شوید فقط به شرط آن است که نظام ایران را عوض کنید. حق دلالی جرج نادر برای تنظیم این ملاقات 2 میلیون دلار بود. البته الان آقای جرج نادر به جرم کودک آزاری در زندان است. آیا فکر می کنید در آینده این افشا شود؟ چون زمانیکه آقای ترامپ دیگر رئیس جمهور نباشد می توانند وی را دستگیر کنند.

فرامرز دادرس: یکی از مسائلی که ماموران امنیتی هر کشور در نظر دارند این است که ببینند سود یک واقعه به کدام سمت است که خب به روسیه تاکید کرده اند. اما امروز مشخص شده است که سود اصلی را اسرائیل و نتانیاهو برده است. اسرائیلی ها اهل خرج کردن نیستند و بانک اسرائیلی ها عربستان و امارات است. با شدت درگیری میان عربستان و امارات با ایران عربستان بیشتر برای مقاصد اسرائیل پول خرج خواهد کرد. سوال این است: می دانیم پشت رسانه های اصلی لابی اسرائیل است و تمام این سالها دخالت در انتخابات به گردن روسیه انداخته میشد. و این نکته مهمی است. شخصا فکر می کنم وجود ترامپ با کارهایی که انجام داده است و مواضع ضعیفی که دارد در نهایت به سود ایران شده است. اما نمی شود این نکته را هم نادیده گرفت که برنده اصلی انتخاب ترامپ اسرائیل بوده است که مهمترین آن بخشش بلندی های جولان به اسرائیل است.

جلیل مرتضوی: در مورد انتخاب بوریس جانسون باید بگویم من شخصا هرگز انگلیس را داخل اتحادیه اروپا نمی دیدم چون هرگز نه پول خود را عوض کردند نه شرایط ویزا را تغییر دادند.

فرامرز دادرس: ژنرال دوگل سالها مخالف ورود انگلیس به اتحادیه اروپا بود و سالها ورود انگلیس را وتو می کرد. اگر یادمان باشد در جنگ جهانی و نهضت مقاومت ملی کمونیست ها هم شرکت داشتند که با ژنرال دوگل در ارتباط بودند. آقای دوگل معاون کفیل وزیر دفاع بود و درجه سرهنگی داشت و زمانیکه به لندن درجه سرتیپی گرفت اما حتی در وصیت خود نوشت هرگز به او درجه و مدالی ندهند و همان ژنرال دوگل نامیده شود. خب انگلیس ها به فرانسه هم آموزش دادند هم در آزاد سازی فرانسه کمک کردند اما با این حال ژنرال دوگل با اینکه اصل و نسب ایرلندی داشت به انگلیس ها اعتماد نداشت و اعتماد نکرد.

انگلیس ها از اول مشخص بود اتحادیه اروپا را ترک خواهند کرد چون هرگز هم بصورت کامل قوانین اتحادیه را عملی نکردند. اجداد بوریس جانسون در زمان عثمانی یک خائن بوده است و در آن زمان دستگیر و اعدام شد. اگر خیانت های جد جانسون به انگلیس نبود انگلیس در مستعمره کردن عثمانی موفق می شد. البته امروز جانسون با ترک ها خوب نیست و علیه مسلمان ها هم شعار می دهد و بر ضد ترک ها شعر طنزی هم دارد. اولین گرفتاری آقای جانسون برگزیت است اما به این سادگی هم نیست چون باید 50 میلیون یورو به اتحادیه اروپا خسارت دهند.

الان صحبت از ضعف نیروی دریایی انگلیس است. انگلیس امروز چه از نظر نظامی چه اقتصادی دچار مشکل است. همین الان 5000 هزار شغل نظامی انگلیس جایگاهش خالی است و جوانان امروز علاقه ای به پیوستن به نیروی نظامی ندارند. پس انگلیس فعلا در جایی نیست که بتواند وارد مقابله با ایران شود. به نظر من احتمال اینکه انگلیس کشتی ایران را آزاد کند بسیار زیاد است چون نه ترامپ و نه اتحادیه اروپا در این قضیه مداخله نخواهند کرد.

زمانیکه بوریس جانسون از ایران بازگشت در مورد نازنین زاغری صحبت کرد. خانواده زاغری گفته بودند نازنین برای دیدن خانواده به ایران آمده بوده است در حالیکه امروز روشن شده است که ایشان برای تعلیم تهیه خبر به جمعی به ایران می آمده است. بعد که مشخص شد آقای جانسون گفت "خانم زاغری در هنگام آموزش دادن دستگیر شده است" که یعنی در حقیقت حرف ایران را مبنی بر جاسوس بودن خانم زاغری یا فعالیت علیه ایران تایید کرده است.

به عقیده من آقای جانسون نقش یک میانجی را میان روابط ایران و آمریکا بازی خواهد کرد و سعی خواهد کرد با معامله ای ایران را از روسیه و چین جدا کند و به سمت آمریکا و انگلیس خواهد کشاند. من یک سوال دارم: به چه دلیل اصولا باید انگلیس باید وارد جنگ با ایران شود؟! این حرفی که مریم قجر یا سلطنت طلب ها می زنند تخیل است. انگلیس چرا باید با این شرایطی که دارد وارد یک جنگ شود تا مثلا شازده بیاید و شاه ایران و تاجیکستان و افغانستان و غیره شود... نه ایران دنبال جنگ است و نه آمریکا و نه انگلیس. شما کافی است خلیج فارس را بررسی کنید. در 1971 اینها سر محمدرضا شاه کلاه گذاشتند اما امروز نیروهایی که در خلیج فارس هستند همیشه با هم در حال همکاری نظامی و سیاسی بوده و هستند و ائتلافی صورت نخواهد گرفت و مطرح شدن این مسائل بازی است.

جلیل مرتضوی: مطرح شدن این مسائل در این شبکه های فارسی زبان یا بیمارگونه است یا از بیسوادی ست. دیلی بیست امروز نوشت "معاون فرمانده عملیات جنگ عراق مامور کشتن پسران صدام حسین بوده است. بعد از گرفتن درجه در سال 2011 به آمریکا بازمی گردد و بازنشسته می شود که ژنرال پترائوس از ایشان به دلیل شناسایی پسران صدام و کشتن آنها تجلیل می کند. حالا ایشان به معاون یک شرکتی به نام sosi به عراق می رود و یک قرارداد دو میلیارد دلاری با پنتاگون بسته است تا به تمام آمریکایی ها در عراق در تمام زمینه ها سرویس دهد. اما همکار و شریک ایشان کیست؟ آقای نوری المالکی. چه کس دیگری در این شرکت است؟ آقای المهندس. المهندس کیست؟ مشاور حاج قاسم سلیمانی که المهندس از فرماندهان حشدالشعبی است. حالا این فرمانده آمریکایی که مامور شناسایی و کشتن پسران صدام بود چه گفته است؟ گفته است من به عراق و نزد دوستان خودم باز گشته ام. خب حالا این شبکه های بیسواد و متوهم فارسی زبان باید بدانند ایران و آمریکا و عراق در حال تجارت با هم هستند نه جنگ. و کسی که صدام و خانواده اش را نابود کرد اکنون شریک تجاری سپاه قدس و حشدالشعبی است و سر مسائل تجاری با هم همکاری می کنند نه درگیری نظامی!!!

فرامرز دادرس: در چنین مناطق بحرانی کسای با هم کار می کنند که با هم آشنایی داشته باشند. دسترسی و داشتن قدرت در منطقه و شناسایی کامل منطقه در مسائل تجاری اینچنینی بسیار مهم است. آقای المهندس میدانیم همه کاره حشدالشعبی ست و فرمانده مستقیم حشدالشعبی قاسم سلیمانی و سپاه قدس است. این یک مجموعه است که بصورت زنجیر به هم متصل و با هم کار می کند و قطعا سپاه قدس در این تجارت سهیم است و مسئله تروریستی خواندن این گروه ها در رویه پرده و پشت پرده چیز دیگری در جریان است.

ملاقات مریم قجر با نتانیاهو

فرامرز دادرس: شخصا فکر می کنم این خبر یک شایعه سازی توسط خود سازمان مجاهدین باشد. این اخبار زمانی اتفاق می افتد که کفگیر اپوزیسیون به ته دیگ می خورد و در حال فراموشی و سقوط هستند پس دست به شایعه سازی می زنند تا مطرح شوند. محمد رضا شاه دو پیش از رفتن دو حرف تاریخی زد. یک گفت مردم ایران به دور صدای بلند جمع می شوند خب اپوزیسیون هم این را میداند که اگر صدای بلند ایجاد نکنند کسی دورشان جمع نمی شود.به هر حال اینها سالهاست در حال جاسوسی و نوکری موساد و اسرائیل هستند پس نیازی نیست که بخوان این رو تابلو کنند و عملا نفرت بیشتری علیه خودشان ایجاد کنند پس این نیازمندی به تبلیغات را نشان داد.

درست است من مجاهدین خوب نیستم اما باید خوبی شان هم گفت. اینها در این 40 سال موفق به یک شاهکار شدند و توانستند جای مغز و بیضه را عوض کنند. مجاهدین موفق شدند در اعضاشون تغییری ایجاد کنند که بتوانند این اعضا در مغزشان بیضه هاشان کار کند و لای پاهاشان جای بیضه مغزشان کار کند...

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *