روسیه: آمریکا علاوه بر کمک به ترویست‌ها، نفت سوریه را هم غارت می‌کند

مقام بلندپایه وزارت دفاع روسیه گفت، آمریکایی‌ها علاوه بر آموزش نظامی تروریست‌ها برای اقدامات خرابکارانه علیه نیروهای دولتی سوریه، امکانات تاسیسات نفتی متعلق به دولت قانونی این کشور را غارت کرده و در ازای قاچاق نفت، به گرو‌ه‌های مسلح سلاح می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، سرهنگ “سرگئی رودسکی” رئیس اداره عملیات کل ستاد کل نیروهای مسلح روسیه امروز (دوشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی در وزارت دفاع این کشور اعلام کرد، آمریکایی‌ها در سوریه علاوه بر آموزش نظامی گروه‌های مسلح غیرقانونی، امکانات تاسیسات نفتی و حوزه‌های نفتی در منطقه آنسوی رود فرات که به دولت قانونی این کشور تعلق دارد را نیز غارت می‌کنند.

این مقام نظامی روس افزود: «آمریکایی‌ها دست از ارسال سلاح و تجهیزات نظامی به منطقه شرق رود فرات دست بر نداشته‌اند. نگرانی‌های بسیار زیادی در رابطه با عدم توقف ارسال سلاح و تجهیزات نظامی ایالات متحده به آن سوی فرات وجود دارد. در واقع آمریکایی‌ها در ازای کمک به قاچاق نفت، به گروه‌های مسلح مختلف، چه کردها و چه اعراب، اسلحه می دهند که بعدا این سلاح ها در نبردهای آنها با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. همه این ها تنها باعث تعمیق وخامت اوضاع و تشدید جنگ و خونریزی در سوریه می شود.»

سرهنگ رودسکی یادآور شد، هدف ستیزه‌جویانی که آمریکا آنها را آموزش داده نابود کردن زیرساختارهای نفت و گاز سوریه و انجام عملیات تروریستی علیه نیروهای دولتی سوریه است. به گفته وی، بخشی از ستیزه جویان که در مناطق تحت کنترل آمریکا در منطقه التنف، آموزش دیده‌اند، توسط بالگردهای نیروی هوایی آمریکا به مناطق آنسوی فرات منتقل شده‌اند. تروریست‌هایی که به خوبی آموزش دیده‌اند برای بی ثبات کردن اوضاع به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه منتقل می شوند.

این مقام نظامی روس در ادامه سخنانش گفت، بخشی از شرکت‌های نظامی خصوصی آمریکایی در حال افزایش تعداد کارکنان در تاسیسات نفتی سوریه در آنسوی رود فرات هستند. وی افزود: «این اواخر در این تاسیسات تعداد افرادی که از سوی شرکت‌های نظامی خصوصی آمریکایی به کار گماشته شده، بسیار افزایش یافته است. و مزدوران به کار گرفته اکنون به بیش از3.5 هزار نفر رسیده‌اند.

سرهنگ رودسکی همچنین اعلام کرد که تعداد پروازهای نیروهای هوا-فضای روسیه در سوریه در چارچوب یک برنامه آماده‌سازی نظامی به حداقل ممکن کاهش یافته است. وی توضیح داد: «پایگاه هوایی حمیمیم و مرکز لجستیکی ناوگان دریای روسیه در بندر طرطوس سوریه، رژیم کاری روزانه خود را دنبال می کنند. البته گروه نیروهای هوا-فضای روسیه مستقر در سوریه اقدامات لازم برای انجام عملیات عملیات و آموزش عملیات آمادگی رزمی را در نظر گرفته و در حال آماده سازی عملیاتی در راستای مقابله با تروریسم است و به همین دلیل پروازهای هوایی در سوریه به حداقل ممکن رسیده است.»

این مقام وزارت دفاع روسیه یادآور شد، تروریست‌ها در سوریه، تلاش خود برای سازماندهی حملات به پایگاه نظامی هوایی حمیمیم را متوقف نکرده‌اند و آنها برای این منظور از سامانه‌های پرتاب موشک، خمپاره و دستگاه‌های پرنده بدون خلبان برای اجرای این حملات استفاده می کنند.

وی همچنین گفت که روسیه و ترکیه تدابیری را برای شناسایی و نابودی دقیق تاسیسات متعلق به گروه‌های تروریستی و انبارهای مهمات و تجهیزات آنها اتخاذ کرده‌اند.

تسنیم

0

اخبار مرتبط

 • راه‌اندازی جنگ روانی گسترده و دلهره اور علیه مردم ایران توسط دشمنان داخلی و خارجی
 • مقایسه انتخابات ایران با غرب
 • روزنامه لس انجلس تایمز ، بخش اظهارنظر بیمارستانهای ایالات متحده در برابر شیوع ویروس کرونا آماده نیستند، اینست آنچه که باید انجام دهند. بقلم ویلیام هسلتاین ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ مترجم :خانم ستاره درخشان
 • بیماری کرونا درایران ، انتخابات مجلس و برخورد غیر منطقی رسانه های فارسی زبان خارج
 • بازتاب انتخابات مجلس ایران در رسانه های خارج از کشور
 • آخرین مرد استوار – قاسم سلیمانی و اینکه ملتها چگونه برای جنایت تصمیم میگیرند. مقاله ای از نیویورکر
 • ایا مرگ محمدرضا شاه دراثرابتلا به بیماری ایدزبود؟
 • بازتاب منفی دست دادن ظریف با ترودو دریک ملاقات سیاسی درآلمان
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *