رئیس کمیته قضایی آمریکا:ترامپ مستحق مجازات است/ترامپ:رئیس کمیته مجلس وحشی و دموکراتها بیمار و چندش آورند

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا بامداد دوشنبه گفت: با توجه به اینکه ترامپ بارها قوانین کشور را نقض کرده، می‌تواند مجرم شناخته شود.

ترامپ نیز در جدیدترین موج حملات خود به دموکرات‌ها به دنبال شهادت رابرت مولر در کنگره آمریکا آنها را بیمار و چندش‌آور خواند و رئیس‌کمیته اصلاحات و نظارت مجلس نمایندگان را هم «قلدر وحشی» خطاب کرد. ادبیاتی که با انتقاد گسترده دموکرات‌ها مواجه شده است.

به گزارش شبکه سی ان ان، جری ندلر با توجه به گزارش رابرت مولر بازپرس پیشین پرونده انتخابات سال ۲۰۱۶ گفت: در این گزارش اسناد کافی مبنی بر جرایم و تخلفات ترامپ وجود دارد.

ندلر افزود: برای آنکه بتوانیم گام نخست را در مجرم شناختن ترامپ برداریم به مدارک بیشتر نیازی داریم.

ترامپ نیز در واکنش به حملات دموکرات ها به وی در یکی از این توییت هایش نوشت: «دموکرات‌ها تازه دارند از شوک عملکرد وحشتناک مولر خارج می‌شوند و شروع به طرح مجدد موضوع استیضاح کرده‌اند. آنها چقدر بیمار و چندش‌آور و برای کشور ما بد هستند. کاری که آنها می‌کنند به شدت‌اشتباه است اما آنها باز هم این کار را انجام می‌دهند. دموکرات‌ها تبدیل به حزبی بی‌خاصیت شده‌اند». ترامپ همچنین عملکرد مولر را «نمایش بی‌کفایت و بی‌لیاقتی» خواند. با این حال نانسی پلوسی، رئیس‌مجلس نمایندگان آمریکا مجدداً تقاضا کرد که دموکرات‌ها فعلا به سراغ استیضاح ترامپ نروند.
قلدر وحشی!
ترامپ به این حملات اکتفا نکرد و سراغ «الایجا کامینگز»، رئیس‌کمیته اصلاحات و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا هم رفت. رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: «الایجا کامینگز یک قلدر وحشی است که بر سر نیرو‌های گشت مرزی زن و مرد به دلیل شرایط مرز جنوبی آمریکا داد و فریاد می‌کند. در حالی که در واقع حوزه انتخابیه بالتیمور شرایط بسیار بدتری دارد و بسیار خطرناک‌تر است.... حوزه انتخابیه او (بالتیمور) بدترین منطقه کل آمریکا شناخته شده است. مرز آمریکا تمیز و کارآمد است و به خوبی اداره می‌شود، فقط خیلی پرجمعیت است. منطقه کامینگز منزجرکننده و آلوده به موش و انواع جانوران جونده است. اگر او (کامینگز) وقت بیشتری را در بالتیمور گذرانده بود، شاید می‌توانست این منطقه بسیار خطرناک و کثیف را درست کند».

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه اعلام کرد که به دنبال جمع آوری اطلاعات محرمانه گزارش مولر در دادگاه فدرال است تا بتواند از طریق آن علیه ترامپ اقدام کند.

ندلر گفت: ما درباره فسادهای دولت و سوء استفاده از قدرت تحقیق می کنیم. چیزهایی که مولر در گزارش خود بیان کرد ممکن است نقض های احتمالی باشد که باعث توسل به ماده ای از قانون درباره استیضاح شود. ما در حال تحقیق هستیم و مشخص خواهیم کرد که آیا باید این مواد قانونی را به مجلس نمایندگان ارائه کنیم یا نه.

مولر، بازپرس کمیته تحقیقات انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گذشته در کمیته قضایی مجلس نمایندگان حاضر شد و به سوالات نمایندگان پاسخ داد.

او در این نشست، ترامپ را از اتهام جلوگیری از اجرای عدالت تبرئه نکرد و گفت: مطابق رویه وزارت دادگستری، رئیس جمهوری حین خدمت، تحت تعقیب کیفری قرار نمی‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می توان ترامپ را پس از پایان مسؤولیتش به دلیل این اتهامات مورد تعقیب قرار داد، پاسخ مثبت داد.

مولر تصریح کرد که روسیه قصد دخالت در انتخابات ریاست جمهوری را داشته است.

بر اساس قانون وزارت دادگستری، رئیس جمهوری مصونیت قضایی دارد و پس از پایان دوره ریاست جمهوری باید تحت پیگرد قرار گیرد یا اینکه استیضاح و برکنار شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *