فرامرز دادرس: ائتلافی علیه ایران صورت نگرفته است/بیان حقیقت سلاح سخن به نسل جدید می دهد

8 مرداد 98 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

فرامرز دادرس- تهدید اتحادیه اروپا توسط بوریس جانسون - اسکاتلند و ولز به دنبال جدایی از بریتانیا و پیوستن به اتحادیه

آقای ترامپ در مورد توافقی که قبلا میان ترزا می و اتحادیه صورت گرفته بود گفته بود "بدون قرارداد بیرون بیایید" که آقای مکرون نیز به ایشان گفته بود "این توافق بر سر جای خود باقیست و شما باید تا پایان اکتبر از اتحادیه خارج شوید" و از سویی یکی از سیاست مداران آلمان هم پیامی به آقای جانسون داده است که "اروپا جای لات بازی و هیاهو و تهدید نیست". متاسفانه این روش لمپنیسم پس از ترامپ در اروپا هم شیوع پیدا کرده است. همانگونه که در ایران نیز در زمان آقای احمدی نژاد این ادبیات را دیدیم. البته از لحاظ اقتصادی انگلیس با حساب بر روی کشورهای خاورمیانه می تواند درآمد بیشتری نسبت به عضو بودن در اتحادیه داشته باشد. اسکاتلند و ولز نیز اگر اختلافی در تقسیم درآمدها ببینند ممکن است با جدایی از انگلیس به اتحادیه اروپا بپیوندند و خب این نکات می تواند تحلیل برخی تحلیلگران ایرانی (بعنوان مثال روزنامه نگار اصلاح طلبی که اکنون در پاریس است) که گمان می کنند بوریس جانسون اتحادیه را علیه ایران متحد می کند و آمریکا را موفق در ائتلاف علیه میدانند را زیر سوال ببرد چون تحلیلگران شاخص دنیا برعکس آن و احتمال تجزیه بریتانیا را میدهند.

پمپئو با انتقاد از مصاحبه نشریات امریکایی با ظریف گفته بود وی هم میخواهد با ایرانیان مصاحبه کند. ایران اعلام کرد مرضیه هاشمی روزنامه نگار پرس تی وی که چندی پیش توسط آمریکا به اتهام جاسوسی متهم و توسط آمریکا زندانی شد را برای مصاحبه با پمپئو آماده است .

در خبری روزنامه تایمز لندن نوشت که "دولت محلی جبل الطارق ۳۶ ساعت پیش از گذر نفتکش حامل نفت ایران (گریس ۱) از این منطقه، قوانین و مقررات مربوط به اعمال تحریم ها را با فشار انگلیس به گونه ای تغییر داد تا تفنگداران بریتانیابتوانند آن را اشغال و توقیف کنند". خب این نشان دهنده یک تقلب و کلاهبرداری است که نیویورک تایمز نیزعلنا آنرا افشا کرده است. با توجه به اخبار منتشر شده و آغاز توقیف نفتکش ایران به این شکل من گمان نمی کنم ایران پیشنهاد انگلیس را قبول کند و اول نفتکش انگلیس آزاد شود بعد نفتکش ایران.

فرستادن زیردریایی اتمی به خلیج فارس باعث وحشت در بسیاری هموطنان شده است اما نکته این است که زیردریایی اتمی یعنی سوخت این زیردریایی اتمی است نه گازوئیل.

روسیه و چین نیز به موازات پیشنهاد ائتلاف در خاورمیانه نیز پیشنهاد ائتلافی برعکس داده اند که خب ائتلاف آمریکا قبلا وجود داشته است اما اگر ائتلاف شرق نیز صورت بگیرد به سود هیچ کشوری نیست و کشورها حاضر به قبول به هزینه اقتصادی اینچنینی ندارند.

رسانه های فارسی زبان لس آنجلسی که امروز دیگر مخاطبان باسوادی ندارند چراکه نسل آگاه امروز فرق روزنامه نگار و تحلیلگر و مقاله نویس باسواد را با انشا نویس و پروپاگاندا نگاری را میداند. یکی از رسانه ها که تامین مالی آن با سعودی هاست از من درخواست کردند در برنامه ای شرکت کنم که من مخالفت کردم چون از بایدهای این رسانه فحاشی به آخوندها و سیاه نمایی ست که من اعتقادی به فحاشی و سیاه نمایی بی پایه ندارم. خب این ها گفتند پس تو طرفدار ج.ا هستی اما من طرفدار بیان حقایق با ادبیات یک روزنامه نگار و محقق هستم. خب در همین رسانه کسی به اسم دکتر کعبی تبلیغ خلیج عربی را می کند. یا آقایی به نام گنج بخش که دکتر آزمایشگاه است و خانم ستاره درخشش نت من را چون معتقد بود من قبول نمی کنم به سود شخص خاص صحبت کنم یا جهت دار صحبت دادم به ایشان داد. خب این طفلک تخصصی در زمینه های امنیتی و اطلاعاتی نداشت و پس از دو دقیقه در میان صحبت ماند و مجبور شدند برنامه را قطع کنند. خب این نشان میدهد اینها آدم متخصص را نمی خواهند و کسی را میخواهند که آنچه برای آنها تعیین شده است بیان کند. این توهین به مخاطب است.

درست است امروز سرباز جنگی تربیت نمی کنیم تا برای جنگ بفرستیم اما از طریق این برنامه ها بچه های ایران را آگاه می کنیم و مسلح به حقیقت و سخن با پایه و اساس می کنیم.

در خلیج فارس یک کشوری باستانی به نام ایران است که میان چندین شیخ نشین عرب است. زمانی بحرین که آنسوی خلیج فارس و در بخش جنوبی است متعلق به ایران بود. پس ایرانی بودن یا فارس بودن خلیج حق ایران و ایرانی هاست. ایران هم به صورت مسافتی هم تاریخی حق دارد از نام خلیج فارس دفاع کند و اگر بخواهند بیش از این به این نام اعتراض کنند ایران می تواند ادعای ارضی نیز به آن سمت نماید.

آقای ظریف اخیرا در مصاحبه ای گفت " در زمان ج.ا هیچ بخشی از خاک ایران جدا نشده است ولی در دیگر دورانها بخش های مختلفی از ایران تجزیه است و بخشش بحرین توسط شاه نمونه ای از آن است" خب آقای ظریف درست می گوید و البته در دوران قاجار بخشی از آخوند ها (که برخی محققان آنان را آنوسی نامیدانند) باعث تجزیه ایران شدند و در زمان شاه نیز یادم است هویدا درمورد بخشش بحرین گفت "یه دختر داشتیم شوهرش دادیم! که به عقیده من همین یک جمله از هویدا برای آنانکه از هویدا یک بت ساخته اند باید کافی باشد...

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *