جولیان آسانژ و یک بزنگاه تاریخی- مجازات ناشران و نویسندگان حقیقت

9 مرداد 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

امروز ما در لحظه بسیار حساس و تاریخی ایستاده ایم. وزارت دادگستری ترامپ بصورت علنی علیه رسانه های آزاد و روزنامه نگاران مستقل اعلام جنگ کرده است. فرد و ارگانی که ترامپ برای مجازات و تنبیه انتخاب کرده است بنیانگذار رسانه های مستقل، جولیان آسانژ است. آنها می خواهند از جولیان آسانژ یک نمونه برای دیگر رسانه های مستقل و خبرنگاران مستقل و تحقیقی بسازند.

این برای بار در تاریخ است که دولتمردان یک ناشر را برای انتشار حقیقت به دادگاه می برند و علیه او اعلام جرم می کنند. ویکی لیکس اولین رسانه ی آزادی بودی که فیلمی از ارتش آمریکا را منتشر کرد که در آن ارتش آمریکا افراد بیگناه و مردم عادی را به رگبار می بندد و برای اولین بار مردم جهان جنایات جنگی ارتش آمریکا در عراق و افغانستان را توسط این رسانه مشاهده کردند. برای اولین ویکی لیکس به مردم جهان با انتشار ویدئوهایی از جنایات آمریکا و متحدانش نشان داد که آنها چگونه دروغ می گویند، خیانت می کنند و رسانه های اصلی دروغهای آنها را پوشش می دهند.

مجازات جولیان آسانژ و نگهداری او در زندان بلمارش که به گوآنتانامو بریتانیا معروف است مجازات انتشار شکنجه های زندانیان به دست ارتش آمریکا و ائتلاف آمریکا در سراسر جهان است. این یک اخطار به تمامی رسانه های آزاد و مستقل و تمامی روزنامه نگاران مستقل و تحقیقی در سراسر جهان است.

اگر آنها موفق شوند به راحتی جولیان آسانژ را محاکمه و مجازات کنند راه برای مجازات دیگر رسانه های مستقل و ناشران حقیقت باز می شود. حمایت از جولیان آسانژ حمایت از "آزادی" و "آزادی بیان" و حمایت از "انتشار حقیقت" است.

رسانه مستقل اینترسپت در لینک زیر علاوه بر پرداختن به اهمیت دستگیری آسانژ و چرایی آن، با نشان دادن ویدئوها و برخی سخنرانی ها و با استناد به برخی اسناد نشان میدهد وزارت دادگستری ترامپ چگونه "افشای جنایات آمریکا" را مجازات می کند :

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *