سرکرده کومله: ما خواهان مذاکره علنی و جدی با جمهوری اسلامی هستیم

چند روز پیش "مرکز همکاری احزاب کردستانی" اعلام کرد، خواهان مذاکره علنی و جدی با جمهوری اسلامی ایران هستیم! این در حالیست که هیچ مقام مسئولی در ایران در این رابطه تا کنون هیچ اظهارنظری نکرده است.

عمر ایلخانی زاده، سرکرده گروهک موسوم به کومله زحمت‌کشان کردستان ضمن تأیید تبادل پیام میان گروهکها و جمهوری اسلامی ایران می‌گوید؛ ما آماده گفتگوی مشروط با جمهوری اسلامی هستیم.!

بە گزارش آسوشیتدپرس، عمر ایلخانی زاده سرکرده کومله زحمت‌کشان کردستان کە کومله او، یکی از گروهکهای شرکت‌کننده در "مرکز همکاری احزاب کردستانی" است، بە این خبرگزاری گفتە‌ است: " در یک سال گذشته، از طریق طرف‌های دیگر، پیام‌هایی میان ما {کردها و حکومت ایران} مبادله شده است."

توضیح- این درخواست از سوی ایلخانی در حالی صورت گرفته است که اواخر تیرماه بخش فارسی بی بی سی به مصاحبه پرداخته است. این مصاحبه در حالی صورت پذیرفت که چند روز پیش از آن شاهد هجوم نیروهای مسلح حزب کومله به مرزهای ایران بودیم. گفتنی است در جریان این حمله چند سرباز ایرانی به شهادت رسیدند.

ایلخانی دبیرکل حزب کومله زحمتکشان کردستان با حضور در استودیو بخش فارسی بی بی سی این فرصت را پیدا کرد که بار دیگر علاوه بر انکار این موضوع به سیاه نمایی و دروغ پردازی علیه ایران ادامه دهد! دبیر کل حزب کومله زحمتکشان کردستان در این باره گفت: «این همان سناریو رژیم است که برای تحت فشار قرار دادن اپوزسیون کردستان(!) و دخالت در امور داخلی کردستان در دستور کار قرار گرفته است».

ایلخانی زاده کە اکنون ریاست دورەای "مرکز همکاری احزاب کردستانی متشکل از "حزب دمکرات کردستان ایران، حزب دمکرات کردستان، کومله زحمتکشان کردستان ایران و حزب دمکرات کردستان" را بر عهده دارد، از طرفی خواهان مذاکره شد و از طرفی جمهوری اسلامی را نیز به فعالیت های تروریستی تهدید کرده و در همین ارتباط بە خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است:

برای اینکە گفتگویی جدی آغاز شود شروط خودمان را داریم. "شرط ما این است کە (گفتگو) علنی باشد... فشارهایی کە بر ما هست، برداشتە شود. این‌ها شروط ما هستند کە بە نظر من بعید است کە جمهوری اسلامی ایران هنوز بە این نتیجه رسیدە باشد کە چنین کاری را انجام بدهد و ما هم مبارزه خودمان را علیه این رژیم را بە هیچ‌وجه متوقف نخواهیم کرد."

خبرهایی مبنی بر مذاکره چهار گروهک کردی، با جمهوری اسلامی ایران در اسلو، برای نخستین بار در شبکه‌های اجتماعی و رسانه های وابسته به گروهکهای کردی منتشر شد.

مرکز موسوم به همکاری احزاب کردستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: " این مرکز به راه حل صلح‌آمیز و عادلانه موضوع کردستان از طریق گفتگو و مذاکره اعتقاد دارد."

در اطلاعیه این مرکز آمده بود: «برای ارائه راه‌حلی صلح‌آمیز برای مسئله کُرد در کردستان ایران، بعضی از نهادهای مستقل با مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در تماس هستند».

در حالی کە گروهکهای کردی، برقراری تماس‌هایی با مقامات جمهوری اسلامی را تأیید کرده‌اند اما تا این لحظه هیچ مقام مسئولی در این ارتباط واکنشی نشان نداده است.

لازم به ذکر است شهروندان کردستان ایران به دلیل شرارت های این گروهها، ناامنی و بمب گذاری و... سالهاست از سوی گروهکها دچار مشکل شده اند و امنیت و آرامش آنها سلب شده است.

برخی تحلیلگران اپوزیسیون کردی، مخالف مذاکره بر این باورند که انجام مذاکره و قبول نشست از سوی سرکردگان گروهکها با جمهوری اسلامی نشان می دهد این گروهها هیچوقت به دنبال منافع کردها نبوده اند و به خاطر رسیدن به قدرت و یا یک مسئولیت در کردستان ایران، حاضرند از تمام شعارهای خود چشم پوشی کنند چون مشکل گروهکها، مطالبات مردم کردستان نیست، مشکل گروهکها، قدرت در کردستان ایران است./آکام نیوز

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *