از قتل “رستم پولاد” و تهدید وطندوستان تا مهرداد آرین نژاد و سپردن تیرگان به پولهای سعودی: تاریخ قضاوت خواهد کرد!

10 مرداد 98 - سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

مهرداد آرین نژاد مدیر تیرگان کانادا که به تازه گی از حمایت مالی عربستان سعودی - تلویزیون ایران اینترنشنال از تیرگان پرده برداشت در واکنش به اعتراضات ایرانیان به خود گفته است "تاریخ قضاوت خواهد کرد!".

در کانادا چه خبر است؟! یک زرتشتی اصیل به نام " رستم پولاد نوشیروان" که گفته می شود قرار بوده است مدیر تیرگان شود به ضرب گلوله جلوی درب منزل خود کشته می شود و تیرگان با "مدیریت مهرداد آرین نژاد" یک اپوزیسیون با بقول "دکتر آرزو خدیر یک جنایت شو و تطهیرکننده چهره جانیان" می شود.

Rostam Poulad


رستم پولاد مدیر برنامه اکثر کنسرتهای موسیقی  خوانندگان و نشستهای جامعه ایرانی بود که در 30 نوامبر 2013 در شهر ونکوور به ضرب گلوله در مقابل درب منزلش میرسد.
آقای پولاد مدیریت اجرا و همچنین توزیع بلیط های کنسرتها و نشست های اجتماعی در ونکوور را برعهده داشت و از این رو چهره ای کاملا شناخته شده برای ایرانیان ونکوور و قابلیت مدیریت تیرگان را داشت.

آیا رستم پولاد نوشیروان باید کشته می شد چون قابلیت انسانی درونی وی و میهن پرستی وی جلوی مبدل شدن "تیرگان به یک جنایت شو" را میگرفت و دربرابر چنین خواسته هایی ایستاده گی می کرد؟ رستم پولاد باید کشته میشد چون روحیه و خون و ژن او سنخیتی با خیانت نداشت؟ و با چنین مسائلی کنار نمی آمد؟ آیا وجود وی با قابلیت مدیریت تیرگان برای سازمان یا سازمانهایی اضافی بود؟ آیا این تصادفی است که منبع سعید دهقان روزنامه نگار گاردین یعنی کمال خاشقچی را بخاطر افشاگری علیه سعودی می کشتند و سعید دهقان را تهدید به قتل می کنند؟ آیا این تصادفی است که مجاهدین سرلیست ترورهای خود را منتقدان خود می گذارند؟ آیا این فقط یک تصادف است که هر روزنامه نگار یا فیلسوف یا اکتیویستی که علیه جنگ و تحریم مردم ایران سخن می گوید تهدید می شود و برچسب می خورد و به جرم ناکرده و واهی به دادگاه کشیده می شود؟!

این نیز سوالاتی ست که تاریخ هم به آن پاسخ خواهد داد و هم درباره آن قضاوت خواهد کرد.

نتیجه تصویری برای سعید دهقان/قتل/اینترنشنال
سعید دهقان خبرنگار گاردین نیز به علت افشاگری تهدید به مرگ شد

مصاحبه "هفته" با دکتر خدیر در رابطه با سپردن تیرگان به دستان عربستان سعودی توسط مهرداد آرین نژاد :

خدیر
هفته: خانم دکتر آرزو خدیر شما به حضور ایران اینترنشنال درتیرگان و حمایت شدن جشنواره توسط این کانال تلویزیونی اعتراض دارید، چرا؟

آرزو خدیر:به باور من حمایت مالی «تیرگان» توسط شبکه تلویزیونی که توسط عربستان سعودی تامین مالی می‌شود جای نگرانی جدی دارد.

هفته: چرا؟ نگرانی از چیست؟

آرزو خدیر: این کار تطهیر چهره‌ و جنایت‌شویی است، و من مثل بسیاری دیگر از ایرانیان کانادایی با آن مخالفیم.

هفته: چرا حمایت یک کانال تلویزیونی، ولو وابسته، از یک برنامه فرهنگی چنین اعتراض شدیدی را سبب شده است؟

آرزو خدیر: نام ایران اینترنشنال که به تازگی آمادگی خود را برای تامین مالی جشنواره ایرانی تیرگان اعلام کرده است، می‌تواند افکار عمومی را دچار گمراهی کند و این اندیشه را به مردم القا کند که ایران اینترنشنال به لحاظ سیاسی بی‌طرف و خنثی است؛ و این تصور نادرست را در مردم ایجاد کند که ایران اینترنشنال با پیشنهاد حمایت مالی از جشنواره تیرگان ارتقای آرمان‌های ترقی‌خواهانه مردم ایران را مد نظر قرار داده است. این کار همان «باهنرشوئی» یا Artwashing است که درمورد یوروویژن نیز شاهد آن بودیم و آن هم اعتراضات زیادی را میان نیروهای مترقی و صلح‌دوست برانگیخت.

هفته: ادعای شما مبنی بر جانبدار بودن ایران اینترنشنال چه مبنایی دارد؟

آرزو خدیر: ایران اینترنشنال به اسمِ یک «شبکه تلویزیونی بی‌طرف»، گزار‌ش‌های مشکل‌آفرین و آشفته‌کننده‌ای در کارنامه خود داشته است. نحوه پوشش خبری ایران اینترنشنال از کنفرانس اخیر مجاهدین خلق که در پاریس برگزار شده بود یا مصاحبه‌های این شبکه با گروه تروریستی الاحواز و مبارز خواندن اعضای این گروه در یکی از برنامه‌های زنده این شبکه، تنها چند مورد از موارد متعددی هستند که صدای اعتراض فعالان مخالف جنگ و مخالف دخالت خارجی در ایران را درآورده و آنها را نگران کرده است. آنها نگران هستند که مبادا برنامه‌ها و اقدامات ظاهرا بی‌طرفانه آتی این شبکه تلویزیونیِ تحت حمایت سعودی‌ها، سبب گمراهی مخاطبان ایرانی بشود.

علاوه بر این روزنامه‌های گاردین و وال استریت ژورنال نیز با پخش گزارش‌های متعددی فاش کرده‌اند که ایران اینترنشنال توسط گروه‌های وابسته به دربار پادشاهی عربستان سعودی تامین مالی می‌شود.

هفته: حمایت مالی عربستان از ایران اینترنشنال، اگر درست باشد، چرا نگرانی آفرین است؟

آرزو خدیر: وقتی‌که بدانیم رژیم ریاض فعالان حقوق زنان و همچنین حامیان تکثر فرهنگی را تحت پیگرد قرار می‌دهد. حمایت مالیِ غیرمستقیمِ عربستان سعودی از جشنواره تیرگان حداقل می‌تواند شک‌برانگیز باشد.

البته من اطمینان دارم که سازمان‌دهندگان، مدیران و نیروهای داوطلبِ جشن تیرگان که بی تردید شیفته فرهنگ و کشور خود هستند به محض این که دریابند که سعودی‌ها با استفاده از شبکه اینترنشنال قصد تطهیر چهره خود را دارند، به اندازه  بقیه فعالان ترقی‌خواه ایرانی نگران خواهند شد.

نتیجه تصویری برای سعید دهقان/قتل/اینترنشنال
نتیجه تصویری برای سعید دهقان/قتل/اینترنشنال
نتیجه تصویری برای سعید دهقان/قتل/اینترنشنال
http://تقاضای عمومی خانواده رستم پولاد در ۵ سالگی قتل ایشان
0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *