۸۹ مورد تیراندازی در آمریکا طی 24 ساعت گذشته/100 مجروح و 57 کشته

13 مرداد 98

به نقل از مرکز ثبت آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا ؛ براساس گزارشهای دریافتی تاکنون، 89 مورد تیراندازی در 24 ساعت گذشته در ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 57 نفر کشته و 100 نفر زخمی شده اند.

در یکی از تیراندازی های گزارش شده در شهر لکسینگتون پارک در ایالت مریلند سه نفر زخمی شدند. تیراندازی در پی درگیری در یک پارکینگ رخ داده است. در تیراندازی در شهر «سیفتی هاربر» در ایالت فلوریدا نیز دو نفر کشته شدند. پلیس حادثه را قتل و خودکشی و علت آن را اختلافات خانوادگی اعلام کرده است. در حادثه ای در شهر شیکاگو در ایالت ایلینوی نیز دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در شهر الپاسو در ایالت تگزاس نیز 20 کشته و 26 زخمی برجای گذاشت. در این حادثه یک جوان 21 ساله به روی مشتریان فروشگاه والمارت تیراندازی کرد. مظنون در بازداشت پلیس است. در تیراندازی در کلوب شبانه ای در شهر کلورادو اسپرینگ در ایالت کلورادو نیز یک نفر کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند. در حادثه ای در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسلیوانیا نیز دو نفر زخمی شدند.
10 مورد از تیراندازی های گزارش شده در شبانه روز گذشته هیچ قربانی (زخمی یا کشته) در پی نداشت.
مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارشهای روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه و تلفات آنها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس 138 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، 44 نفر کشته و 81 نفر زخمی شده اند. 40 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.
بر این اساس طبق گزارشهای منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، 227 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 101 نفر کشته و 181 نفر زخمی شده اند.
با توجه به اینکه گزارش های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می شود، آمار نهایی تیراندازی های بیست و چهار ساعت شنبه تا یکشنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز دوشنبه منتشر می شود.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *