چرا تروریست ها (مجاهدین) سیاست های خارجی ترامپ را تعیین می کنند؟

13 lمرداد 98 - سارا زهیری- ان آی تی وی نیوز

کاترین شاکدام طی یک مقاله تحقیقی این سوال را مطرح می کند: چرا تروریست ها -خصوصا مجاهدین خلق- سیاست های خارجی دولت ترامپ را تعیین می کنند؟

امروز یک بازیکن قدرتمند در کاخ سفید ، گروه MKO / MEK (مجاهدین خلق) به نیرویی تبدیل شده است که روی آنها حساب می شود ، در حالیکه مسلما به ضرر صلح است.
  در یک اقدام نادر ماه گذشته ، اعضای کنگره از خطوط احزاب عبور کردند تا در یک تلاش دو حزبی برای مهار ایالات متحده شرکت کنند.
 توئیت ها و اظهارنظرهای خصمانه ای توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ درباره ایران نوشته شد. این رأی اثبات وتو نبود. در عین حال ، به نظر می رسد سازمان مجاهدین خلق ، همچنین به نام مجاهدین خلق ایران ، گروهی که مدت ها مخالف دولت ایران بودند ، میان تندروها در کاخ سفید جایگاه دارند.
 مجاهدین خلق که زمانی دشمن قسم خورده ایالات متحده بود ، طی چند سال گذشته با توجه به تمایل خود برای دیدن سقوط دولت ایران ، خود را به عنوان متحد تاکتیکی برای چندین دولت غربی دوباره معرفی کرد. این گروه که غالباً از طرف کارشناسان و اعضای سابق به عنوان یک فرقه توصیف می شد ، مسئولیت قتل شش آمریکایی در ایران در دهه 1970 را بر عهده داشتند. در اوج انقلاب سال 1979 ، این گروه از حمله به سفارت آمریكا در تهران و بحران گروگانگیری متعاقب آن تشویق كرد. پنجاه و دو دیپلمات آمریکایی به مدت 444 روز گروگان شدند.

اما مجاهدین و تاریخچه سراسر ترور و خشونت و تلقین این خشونت ها توسط آنها توسط ترامپ نادیده گرفته می شود و آنها پیشنهاد رژیم چنج را میدهند و اعمال تحریم های بیشتر علیه مردم ایران. علاوه بر این مجاهدین توسط ترامپ ، علارغم نفرت مردم ایران از این گروه بعنوان یک آلترناتیو برای نظام آینده در ایران در نظر گرفته می شوند .

مجاهدین تا سال 2012 همچنان در لیست تروریستی بودند اما زمانیکه طی یک رفراندوم در خاورمیانه قرار بر خروج نیروهای نظامی غربی از کشورهای خاورمیانه شد آمریکا نیز گروه تروریستی مجاهدین خلق را از لیست تروریستی خارج کرد. اما با توجه با سابقه ترورهای بیشمار و خشونت های بیشمار این گروه دادن لقب یک سازمان دموکراتیک به آنها که یک سازمان شبه نظامی هستند برای مقابله با آخوندها سخت است. سازمانی که همیشه در حال پرستش بنیانگذاران خود مسعود و مریم است.

بیش از یک دهه است که دیده بان حقوق بشر نقض حقوق بی شماری از حقوق جدی افراد را توسط سران این سازمان علیه اعضا خود رصد و آنها را محکوم کرده است. طبق گزارش دیده بان حقوق بشر یک گزارش 28 صفحه ای فقط از اعمال خشونت و شکنجه و زندانهای انفرادی طولانی و ضرب و شتم سران این فرقه علیه کسانی که قصد خارج شدن از فرقه را دارند تنظیم کرده است.

سال 2018 شاهد شرکت رودی جولیانی وکیل ترامپ در تظاهرات های مجاهدین و سخنرانی وی و درخواست جولیانی برای رژیم چنج طی این سخنرانی بودیم.

جان بولتون یکی از طرفداران سرسخت جنگ و مشاور امنیت ملی ترامپ به یکی از طرفداران و مشتاقان این گروه مبدل شده است و به این گروه اجازه حیات سیاسی دوباره و نزدیکی بی سابقه با کاخ سفید را داده است و علاوه بر این علی رغم ترس ها ، کاخ سفید اساساً سیاست خود را در مورد ایران با سیاست دگماتیسم سیاسی این گروه هماهنگ کرده است.

بولتون گفت: "مخالفت قابل قبولی با حکومت آیت الله ها وجود دارد ، و این مخالفت امروز در این اتاق محور است … رفتار و اهداف رژیم تغییر نمی کند ، و بنابراین تنها راه حل تغییر رژیم است."

تغییرات در ایران توسط گروهی که تولد آنها با خشونت بوده است و تاریحچه آنها با ترور و خشونت و کشتار ایرانی ها پیوند خورده است و در جنگ ایران و عراق هم پیمان صدام بوده اند.

الی کلیفتون یک همکار در انستیتو ملت نسبت به نفوذ مجاهدین خلق در ایالات متحده هشدار داده و اظهار داشته است: "وقتی اعضای [سازمان مجاهدین خلق] می روند و کاپیتول هیل را می گردند و به دنبال جلساتی با اعضای کنگره می روند ، آنها اغلب تنها صداهایی هستند که شنیده می شوند چراکه تنها ایرانیانی هستند که در کاپیتول هیل وجود دارند!

وی این سوال را نیز مطرح کرد: چگونه سازمانی که از طریق گروه های پیشرو فعالیت می کند ،
چک های بسیار بزرگی را برای کسانی که در رویدادهای خود صحبت می کنند ، می نویسد " و اینگونه نتیجه می گیرد": بنابراین یارانه پشتیبانی سیاسی می دهد.

تخمین ها در محدوده 30،000 تا 50،000 دلار برای هر سخنرانی هستند. تخمین زده می شود که بولتون مبلغی بالغ بر 180،000 دلار برای صحبت در چندین رویداد داشته باشد.

در سال 2018 ، تریتا پارسی ، رهبر شورای ملی ایران و آمریكا در توییتر نوشت: "مردم ، بگذارید این خیلی واضح باشد:
انتصاب بولتون در واقع اعلام جنگ با ایران است. با پومپئو و بولتون ،ترامپ کابینه جنگ را مونتاژ می کند. "

این بدان معنا نیست که همه سیاستمداران و یا مقامات دولتی ، چه در ایالات متحده و چه در اروپا ، برای بازی هوشمندانه این گروه در زمینه سیاست های هویتی افتاده اند.

Mujahedin-e-Khalq MEK terrorists Shape Trump Admin Iran Policy. Why ?

Link to the source

***

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *