فرامرز دادرس: پشت پرده توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس

15 مرداد 98- سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

فرامرز دادرس: در جریان توقیف نفتکش انگلیسی استنا امپرو در خلیج فارس در همان زمان گفته شد که یک ناو جنگی بریتانیا به اسم اچ ام اس مونتروز نزدیک نفتکش بوده اما نتوانسته به موقع برسد تا جلوی توقیف نفتکش را بگیرد.

در این خبر که در حال بررسی هستم گفته می شود همزمان 4 ناوشکن و ناوچه آمریکایی هم در نزدیکی این نفتکش انگلیسی وجود داشته اند و فرمانده ناو جنگی انگلیس هم قصد درگیری داشته است اما از پیامی از افسر ایرانی میگیرد با این متن: به شما دستور میدهم در عملیات من دخالت نکنید. نفتکش زیر کنترل من است؛ جان خود را به خ خطر نیاندازید.

در همان زمان فرمانده انگلیسی از رادارهای ناو خود اطلاعات راداری دریافت می کند که گفته می شود که رادارهای هدایت موشک های چند قایق تندور ایرانی که نزدیک نفتکش بوده اند به حالت نیمه فعال اتوماتیک هستند و در صورت واکنش ناو انگلیسی می توانند فعال شوند و شلیک کنند و ناو انگلیسی منهدم شود. به همین دلیل فرمانده ناو تصمیم میگیرد در توقیف نفتکش دخالت نکند.

همچنین منبعی بسیار آگاه گفته است سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران که در جریان توقیف نفتکش بوده است همان زمان با آقای آیت الله خامنه ای برای کسب تکلیف تماس می گیرد . آیت الله خامنه ای به سردار سلامی گفته است "نترسید خدا با شماست. اینها جرات حمله به ما را ندارند.

قبلا گفته شده است این نفتکش را به دستور آیت الله خامنه ای در تلافی توقیف ابر نفتکش ایرانی توسط انگلیس توقیف کرده اند.

1+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *