فرامرز دادرس: ائتلاف آمریکا در خلیج فارس برای فروش اسلحه/جاسوسی در مواقع بحرانی جنایت است نه خیانت

ائتلاف آمریکا در خلیج فارس برای ادامه فروش اسلحه

22 مرداد 98

فرامرز دادرس: آمریکا می خواهد فروش نفت ایران را به صفر برساند و در مقابل اطلاعاتی در مورد فروش نفت ایران پاداش مالی بین 100 هزار دلار تا یک میلیون دلار میدهد. در حال حاضر که ایران در شرایط بسیار بحرانی قرار دارد و مردم ایران در فشار تحریم ها هستند اینگونه جاسوسی ها حکم بریدن نان مردم ایران را دارد و این دیگر خیانت نیست و جنایت است. این 17 جاسوس که توسط ایران دستگیر شده اند نیز در حال فروش اینگونه اطلاعات بوده اند و اگر این نوع جاسوسی در این شرایط بحرانی و حتی احتکار در همین فرانسه انجام شده بود حکم ش اعدام است. این جاسوسی که امروز علیه ایران به این صورت انجام می شود و عده ای هم در ازای گرفتن پول از آن در شبکه های اجتماعی و تلویزیونی پشتیبانی می کنند و در حال بریدن نان روزانه مردم ایران و گرسنگی دادن به مردم هستند به بهانه مقابله با رژیم حاکم بر ایران جنایتکار هستند و حکم شان اعدام است.

فرامرز دادرس: نشست سران هفت کشور در قلعه ای در جنوب فرانسه تا دو هفته دیگر

در سال 1978 قبل از انقلاب در ایران در همین نشست تصمیم گرفته شد از شاه حمایت نکنند. آلمان فرانسه انگلیس و آمریکا در یک نشست خصوصی و جداگانه این تصمیم را میگیرند. این نشست به بهانه اقتصادی اما در حقیقت سیاسی است. این جلسه بحرانی خواهد بود. مکرون از روحانی دعوت کرده است در این جلسه شرکت کند و اما ترامپ در توییتی نوشته بود "فرانسه حق ندارد به اسم آمریکا وارد مذاکره با ایران شود". ناراحتی ترامپ از این است که سه کشور آلمان فرانسه و بریتانیا قرار گذاشته اند یک صندوق 15 میلیارد یورویی برای ساز و کار مالی اینستکس درست کنند و چین و روسیه هم قرار بود به آنها بپیونند و ترامپ از این موضوع خوشحال نیست.

آقای مکرون جوابی به ترامپ نداد. هنوز بسیاری از پست های دیپلماتیک در دولت ترامپ خالی است و ترامپ هنوز یک کابینه کامل و باثبات ندارد. در این نشست از آنجا که بولتون و پمپئو در کنار ترامپ شرکت خواهند کرد و بولتون پیش از این نشست به لندن میرود. بولتون کسی بود که پیشنهاد توقیف نفتکش ایران را به انگلیس داده بود. بولتون به دو هدف به انگلیس میرود. یک. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است و تا امروز اروپایی ها جلوی مواضع بوریس جانسون ایستاده اند و زیربار مذاکرات دوباره در باب برگزیت نمی روند. اگر انگلیس بخواهد یک طرفه و بدون پرداخت پول به اتحادیه از اتحادیه خارج شود روابط انگلیس با اروپا دچار بحران و از لحاظ اقتصادی سقوط خواهد کرد و احتمال تجزیه انگلیس می رود چراکه اسکاتلند موافق ماندن در اتحادیه است. دوم- ساخت نیروی دفاعی توسط اروپا جدا از ناتو است. اما آمریکا مخالف این تصمیم است چراکه میخواهد اروپا از لحاظ نظامی زیر کنترل آمریکا باشند. روسیه با این تصمیم اروپا موافق است. اروپای شرقی به دلیل ترس تاریخی شان از روسیه تمایل به حمایت آمریکا دارند. لهستان در این امر پیشتاز است.

قوانینی که در اتحادیه اروپا بود علت اصلی خروج انگلیس از اتحادیه است. انگلیس ها بصورت تاریخی در خلیج فارس ردپای محکمی داشته اند. در فروش اسلحه انگلیس در جایگاه دوم دنیا هستند. نود درصد خریداران انگلیس در خلیج فارس هستند وانگلیس 110 میلیارد دلار سال گذشته اسلحه فروخته اند و در اقتصاد یک کشور این مبلغ بسیار مهم است. پس حضورانگلیس در خلیج فارس برای این کشور مهم است. آقای بولتون می خواهد با انگلیس یک پیمان سیاسی تجاری در خلیج فارس ببندد اما اسرائیل را هم به عنوان یک لولو وارد این پیمان کند. یکی از دلایل اعلام اسرائیل به پیوستن به ائتلاف همین است.

اسرائیل نه ساحلی در خلیج فارس دارد و نه هیچ تجارت دریایی بنابراین حضور اسرائیل در این منطقه به عنوان طرح امنیتی در خلیج فارس صرفا تحریک می باشد و خطر برخورد نظامی را افزایش می دهد. اسرائیل یک قدرت دریایی هم نیست که حاوی ظرفیت های باارزش برای برقراری امنیت باشد. اسرائیل صرفا لابی قوی دارد. این عضویت اسرائیل در طرح امنیت کشتیرانی در خلیج فارس به کمک آمریکا برای عادی کردن حضور نظامی اسرائیل در منطقه به هدف اجرای فشار نظامی بر دیگر کشورهای منطقه و دادن یک نقش قدرت منطقه ای به اسرائیل است که از سیاست های ترامپ و دامادش جراد کوشنر است.

ایران نه خطری برای جهان دارد و نه سلاح هایی که آمریکا و اروپا دارند در اختیار دارد که بخواهد خطر و تهدید برای جهانیان باشد. در این برهه زمانی هم کسی بدون پول نمی جنگد و سرباز گرفتن نیز خرج هنگفت دارد. مقابل زور باید ایستاد اما به سود ایران هم نیست وارد جنگ شود و ایران اگر حقوق مردم ایران را بعد از 40 سال ایستادگی به آنها بدهد این ایستادگی دوام خواهد آورد اما اگر نظام حاکم در ایران مردم را نادیده بگیرد و آزادی هایی که حق مدنی مردم ایران است به آنها ندهد این ایستادگی از هم می پاشد.

مشکل فعلی ترامپ با ایران طرحی است که دامادش به اسم معامله بزرگ قرن یا همان کلاهبرداری بزرگ قرن علیه فلسطین به راه انداخته است و میداند تنها کشوری که مخالفتش با این طرح تاثیرگذار است ایران است. البته کشورهای عربی هم موافق این طرح نیستند. این معامله یکی از دلایل رای آوردن ترامپ در دور بعدی انتخابات است و برای ترامپ این مهم است چون بعید نیست بعد از خود دامادش را کاندید ریاست جمهوری کند و این طرح می تواند آغازی برای حکومت فامیلی ترامپ بر آمریکا باشد.

سفر بن زائد به روسیه برای میانجیگری میان ایران و امارات

آمریکا امروز سه میلیون دلار بودجه برای سیاه نمایی و تخریت سیستم پزشکی کوبا گذاشته است. الان نزدیک 60 سال است که کوبا توسط آمریکا تحریم است. یکی از رشدهایی که کوبا به علت تحریم ها کرد پزشکی و آموزش پرورش است. مثل ایران که به علت تحریم ها در زمینه نظامی خودکفا شده است. اگر مسئولین ایران احساس مسئولیت کنند ایرانی ها می توانند پیشرفت کنند. به هر حال ایران توسط ایرانی های متخصص اداره می شود. آن دانشمند ایرانی لیزر یا موشک را ساخته است نه سردار سپاه یا مسئول دولتی.

باور کنید نه رضا پهلوی نه مجاهدین نه هیچ آلترناتیو دیگری نمی تواند ایران را بسازد. ایران را کسانی که در داخل ایران زندگی کرده اند و ایران را می شناسند می توانند بسازند و این نیازمند درک مسئولان حال حاضر در ایران است تا ایرانی های شایسته و لایق را به کار گیرد و بها دهد.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *