روسیه : آمریکا در سرقت فناوری سابقه ای طولانی دارد

معاون اول کمیته دفاعی مجلس دومای روسیه در پاسخ به ادعای جان بولتون اعلام کرد: اگر ادعای آمریکا درباره سرقت اطلاعات موشکی از سوی روسیه واقعیت داشته باشد باید موشکی را که روسیه با سرقت فناوری آمریکایی تولید کرده است، معرفی کند.
«الکساندر شرین» امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس دوما گفت: مدت هاست که آمریکا در روابط بین المللی، اخلاق ­­را کنار گذاشته است و در سرقت فناوری دیگر کشور‌ها سابقه‌ای طولانی دارد.
معاون اول کمیته دفاعی مجلس دومای روسیه افزود: سرقت فناوری دیگر کشور‌ها توسط آمریکا از زمانی آغاز شد که آن‌ها متخصصان آلمانی را ربودند تا برای آمریکا بمب اتم بسازند و بر سر مردم ژاپن بریزند.
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی رییس جمهور آمریکا اخیرا روسیه را به سرقت فناوری ساخت موشک‌های هایپرسونیک متهم کرده بود.

توضیح- جان بولتون مشاور امنیت ملی امریکا در پاسخ به درخواست اظهار نظر وی در مورد حادثه سورودوینسک گفت: این حادثه نمونه‌ای از چگونگی تلاش روسیه برای ایجاد سلاح‌های مافوق صوت است.

بولتون گفت: اگر چه اقتصاد روسیه با هالند قابل مقایسه است، اما روسیه به اندازه کافی برای دفاع خود مصرف می‌کند. که نه تنها در امور زرادخانه‌ هسته‌ای و مدرنیزه کردن آن، بلکه در ساخت انواع جدیدی راکت‌های مافوق صوت که عمدتاً از فن‌آوری امریکا دزدیده شده است.

در ماه می، گزارش شد که وزارت دفاع امریکا قصد دارد سلاح‌های مافوق صوت خود را تا پایان سال 2019 آزمایش کند. اشاره شده است که این سلاح‌های قادر به سرعت 6.4 هزار کیلومتر در ساعت استند که پس از پرتاب واحد راکت از هم جدا شده و پس از آن به هدف خواهد رسید.

تصمیم وزارت دفاع ملی امریکا برای تسریع در توسعه سلاح‌های مافوق صوت پس از صورت گرفت که اولین ازمایشات موفقیت‌آمیز یک طیاره مافوق صوت در چین در ماه اگست سال 2018 و همچنان ارائه سلاح‌های جدید در روسیه از جمله راکت‌های مافوق صوت انجام شد.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *