شلیک 10 موشک بالستیک به عربستان

3 شهریور 98

ارتش یمن اعلام کرد ۱۰ موشک بالستیک بدر یک به مواضع نظامی و حیاتی عربستان در جیزان شلیک کرد.

این حمله بعد از سخنرانی سید حسن نصرالله صورت گرفته است. سید حسن نصرالله گفته بود " دیروز اسرائیل به منزل یکی از اعضای حزب‌الله در سوریه حمله کرد که به شهادت دو جوان منجر شد. به همه تجاوزات اسرائیل به برادرانمان در سوریه و لبنان و نه تنها مزارع شبعا پاسخ خواهیم داد ".

سیدحسن نصرالله بیان داشت: باید همه کسانی را که به تروریست‌ها کمک کرده و به آنان سلاح دادند و از آنان حمایت سیاسی و رسانه‌ای کردند، بازخواست کنیم. باید یادآوری کنیم این درگیری بر دوش ارتش سوریه و مقاومت بود و ارتش لبنان از هر گونه اقدامی منع شده بود. تصمیم رسمی لبنان در وارد کردن ارتش لبنان در درگیری الجرود شجاعانه بود.

دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد: امروزه برخی به هنگام سخن گفتن از درگیری‌ها، نقش مقاومت و ارتش سوریه را نادیده می‌گیرند که این نوعی ناسپاسی است.

سیدحسن نصرالله گفت: آمریکایی‌ها از دولت لبنان خواستند تا مانع از ورود حزب‌الله به درگیری الجرود شود. آن‌ها خود به داعش پر و بال دادند. زمانی که داعشی‌ها محاصره می‌شدند، بالگرد‌های آمریکایی برای نجات سرکردگانشان به پرواز درمی‌آمدند.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت که آمریکایی‌ها بنا به اعتراف شخص «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا از تروریست‌ها در منطقه حمایت کرده‌اند و هم‌اکنون نیز به دنبال احیاء گروه تروریستی داعش هستند؛ چرا که کمیسیون‌های پارلمانی عراق به‌دنبال اخراج آمریکایی‌ها از این کشور هستند.

وی با تاکید بر این نکته که داعش هم‌اکنون از نظر مکانی خیلی با کشور ما فاصله دارد، خاطرنشان کرد: باید از جمهوری اسلامی ایران که در کنار ما و سوریه بود، سپاسگزاری کنیم.

دبیر کل حزب‌الله لبنان بیان داشت: ارتش سوریه در بهترین وضعیت قرار دارد و توان رقم زدن دستاورد‌ها و پیروزی را دارد و ادلب و شرق الفرات به خاک سوریه خواهند پیوست.

این در حالیست که چند ساعت قبل نیز یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در حملاتی گسترده پایگاه هوایی ملک خالد عربستان را با پهپاد‌های قاصف k۲ هدف قرار داد.

 به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد: یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در حملاتی گسترده پایگاه هوایی ملک خالد را در منطقه خمیس مشیط با پهپاد‌های قاصف k۲ هدف قرار داد.

او افزود: این حمله که در آن برج مراقبت پایگاه به صورت مستقیم هدف قرار گرفت، پاسخی مشروع به جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی و محاصره آن علیه مردم یمن است.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *