شش نکته درباره یکی از بیشرمانه ترین مصاحبه های بی بی سی

سوم شهریور 98

علی علیزاده کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی، با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر، به بیان ۶نکته درباره یکی از بی‌شرمانه‌ترین مصاحبه‌های شبکهBBC فارسی پرداخت. علیزاده نوشت: "شش نکته درباره یکی از بی‌شرمانه‌ترین مصاحبه‌هایBBC مدعی بیطرفی.

۱- در سالگرد کودتای انگلیس و آمریکا علیه دولت ملی مصدق که مساله‌ای حساس است، BBC از یکی از نزدیکان شاه که جهت سیاسی واضح دارد به عنوان مهمان ویژه دعوت می‌کند. بدون حضور مهمان دوم با نگاهی متفاوتی که بحث را متعادل کند.۲- مهمانی که BBC برخلاف معیارهای بی‌طرفی دعوت کرده حتی یک تاریخ‌دان یا محقق نزدیک شاه نیست. شهریار آهی است فقط یک دلال و یک تاجر است که سخنش یک اپسیلون ارزش علمی ندارد. مهم‌ترین منبعی که شهریار آهی برای قضاوتش بیان می‌کند، تجربه خودش به عنوان یک بچه ۷ساله‌ و احساس شادی پرستارش است!۳-آهی می‌گوید آمریکا فقط ۱۰۰ هزار دلار در ۲۸مرداد خرج کرده و نتیجه می‌گیرد این پول و بنابراین نقش آمریکا ناچیز بوده، پس مردم عادی مصدق را سرنگون کرده‌اند. این رسما یک دروغ بزرگ است. تحقیقات تاریخی اثبات کرده آمریکا بیش از ۵میلیون دلار که پول فراوانی بوده خرج کرده.

۴-‌آیا رعنا رحیم پور مجریBBC یا تهیه کننده ۶۰ دقیقه حتی یک کتاب درباره کودتا خوانده‌اند؟ چرا رحیم پور و BBC دروغ واضح شهریار آهی و عدد ساختگی ۶۰ میلیون دلار هزینه‌ CIA در کودتا را به چالش نکشیدند؟ BBC براساس گایدلاین موظف است درباره پخش این دروغ و توهین به مردم ایران رسما عذرخواهی کند.۵- ۶دقیقه مصاحبه درباره کودتای ۲۸مرداد حول این سوال چرخید که آیا آمریکا نقشی در کودتا داشته یا نه. تا نقشی که دولت آمریکا خودش رسما به آن اعتراف و ۲۱سال پیش از آن عذرخواهی کرد، کمرنگ و تلطیف شود. اما پروپاگاندای واقعی BBC این بود که حتی یک کلمه از نقش واضح انگلیس در کودتا گفته نشد.۶- اینکه رسانه رسمی انگلیس جرات می‌کند نقش انگلیس در کودتا را سانسور و نقش آمریکا را کمرنگ کند به این علت است که ما انتقام کودتا را با ۱۳آبان فقط از آمریکا گرفتیم. انگلیس باید عذرخواهی کند یا هزینه‌ کودتا را بپردازد. و ما مردم باید نفرتمان از تحریف تاریخ توسط BBC را فریاد بزنیم." 

علی علیزاده
علی علیزاده
علی علیزاده

انتهای پیام/

2+

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *