رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور

5 شهریور 98

در روزها، هفته ها و ماه های اخیر، موج جدیدی از دستگیری برخی افراد در شهرهای مختلف کردنشین ایران از سوی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران، آغاز شده است.

به گزارش آکام نیوز، همزمان با دستگیری مرتبطین گروهکهای کومله، دمکرات و پژاک در داخل کشور، رسانه های منتسب به کومله و دمکرات با انتشار اخبار دستگیری ها سعی در بزرگ نمایی و تشویش اذهان عمومی در ارتباط با دستگیرشدگان دارند.

یک منبع آگاه در ارتباط با پرونده دستگیرشدگانی که در رسانه های گروهک های کردی از آنها نام برده شده به آکام نیوز گفت؛

این افراد شهروند معمولی نبودند و هر یک از دستگیرشدگان با پرونده های سنگینی روبرو هستند و همکاری آنها با گروهکهای مستقر در اقلیم کردستان عراق محرز شده است و دستگیرشدگان در بازجویی ها به صراحت اعتراف کرده اند که قصد ناامنی و آشوب و اقدامات امنیتی در شهرهای کردنشین را داشته اند.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ تعدادی از این دستگیرشدگان مسلح بوده و در منزل آنها سلاح و مهمات و همچنین مدارک و اسناد حزبی با آرم گروهکها کشف و ضبط شده و به همراه افراد متهم، به مراجع قضایی معرفی شده اند.

در ارتباط با موج جدید سناریوسازی های همیشگی برخی رسانه های فارسی زبان و اپوزیسیونها لازم به ذکر است که برخورد نیروهای اطلاعاتی با همکاران گروهکها در داخل کشور، برخورد شدیدی نبوده است و در بازجویی ها به هیچ عنوان برخوردهایی که گفته شده با متهمان صورت نمی گیرد.

این نوع خبرسازی های رسانه های کردی بر خلاف اصل حرفه ای خبررسانی بوده و در تضاد آشکار با انتشار اخبار واقعی از داخل کشور در قیاس با انتشار اخبار نوع برخوردهای وحشیانه پلیس و نیروهای امنیتی آمریکا و بخصوص فرانسه با معترضان هستیم.

ضمن اینکه از این اصل نباید غافل شد که در هر کشوری با متهمان امنیتی برخورد شده و هیچ کشوری جاسوس را نمی پذیرد و بدون شک با این افراد برخورد امنیتی و قضایی صورت می گیرد.

ضمن اینکه در پرونده برخی از دستگیرشدگان دیده شده که این افراد قصد ترور و ایجاد ناامنی را هم داشته اند.

همچنین در داخل گروهکهایی که رسانه های آنها از برخوردهای امنیتی با نیروهایشان در داخل کشور نگرانند، دیده شده که با مخالفان و منتقدان خود به چه زبانی سخن می گویند؛

زبان ترور و اعدام های بدون حکم قاضی.

هستند و بوده اند افرادی که از سوی این گروهکها که هیچ آشنایی با حقوق ندارند، افراد مختلف محکوم به مرگ شده اند و در داخل کشور نیز همین نیروهایی که رسانه های کردی از آنها دفاع می کنند، شهروندان ما را به خاطر هواداری از جمهوری اسلامی تهدید به مرگ و ارعاب کرده اند.

بهتر بود رسانه های کردی از برخوردهای وحشیانه و غیرانسانی پلیس آمریکا، فرانسه و انگلیس و همین اقلیم کردستان عراق با معترضان خود هم می نوشتند و عدالت را رعایت می کردند.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *