رابطه بین صنایع نظامی، فروش تسلیحات، مواد مخدر وجنگ – حشمت رئیسی

هشت شهریور 98- سارا زهیری - ان آی تی وی نیوز

حشمت رئیسی: برخی خوشبین هستند که جنگ قریب الوقوع نیست اما اقداماتی که مشاهده می شود عکس این را نشان میدهد. هواپیماهای رادارگریز که مهمترین دستاورد تکنولوژی آمریکا است وارد امارات شد. جنگنده اف 35 برای نخستین بار جهت مبارزه با داعش در شمال عراق مورد استفاده قرار گرفت. که البته واضح است توجیهی ندارد چرا که پرواز هر کدام از اینها پرهزینه است و برای انهدام مهمات داعش نیاز به چنین هواپیمایی نیست. خصوصا که پایگاه های موشکی ایران در ارتفاعات قرار گرفته و به شدت حفاظت می شود این تمرین در این ارتفاعات برای تمرین حمله به پایگاه های موشکی ایران است برای جلوگیری از خطر احتمالی برای اسرائیل.

به هر حال نقطه ضعف طرف مقابل امنیت اسرائیل است. اما آمریکا بسیار خوشحال می شود اگر تاسیسات نفتی امارات و عربستان نابود شود درست مثل زمان جنگ کویت که به سود کمپانی های نفتی آمریکا بود که زیرساخت های نفتی از میان برود. آسیب دیدن صادرات نفت نیز برای آمریکا مهم نیست چون آمریکا صادر کننده نفت است. بالا رفتن قیمت نفت نیز برای رقبای آمریکا مثل چین بد است چرا که چین بزرگترین تولیدات و صادر کننده کالا است. آمریکا اگر جنگی در بگیرد از باقی متحدانش کمترین آسیب را می بیند.

حسن نصرالله در آمادگی کامل است و هر اقدام اسرائیل را پاسخ خواهد داد. ... لبنان مدعی است که می تواند نقاط حساس اسرائیل را منهدم کند. فرمانده نیروی دریایی ایران نیز تاکید بر ترک نیروهای آمریکا از خلیج فارس دارد... سردار سلیمانی نیز گفته است مخالف مذاکره با آمریکا و پذیرش شروط آمریکاست... تغییر سفیر آمریکا در عربستان که یک ژنرال چهار ستاره را به عنوان سفیر جدید آمریکا انتخاب کرده اند نیز نشان دهنده آماده گی آمریکا برای جنگ است... این ژنرال 68 ساله در زمان جنگ آمریکا در عراق رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه بوده است که مسلط به زبان عربی است و شناخت از منطقه دارد... آمریکا قصد تحریم مواد پتروشیمی ایران را نیز دارد.... این فشارهای اقتصادی آمریکا در حالیست که جامعه ایران جامعه به شدت مصرف گرا و ایران به شدت دچار فساد است...

خود جیره بندی بنزین آرایش جنگ است...

چرا داماد یک آخوند گلوگاه تمام اقتصاد دامی کشور را باید در دست داشته باشد؟

کشورهای خاورمیانه با جمعیتی حدود 250 میلیون نفر ارتش 2 و نیم میلیون نفری دارد و 7 و شش دهم درصد کل درآمد منطقه صرف نظامی گری می شود. ایالات متحده بزرگترین صادر کننده تسلیحاتی است... علاوه بر آمریکا انگلستان فرانسه و ایتالیا و آلمان تولید کننده و صادر کننده اسلحه هستند .

این تحریم ها و فشارها روی ایران ضربه های سنگینی به توسعه ایران وارد کرده است.

0

اخبار مرتبط

 • جلیل مرتضوی:اکنون وقت بازی ایران است/فرامرز دادرس: کاکه باوه،پیشمرگه کومله، بخاطر مخالفت با سفر ظریف اخراج نشد
 • نیوزویک-لیست مقامات آمریکا که از مجاهدین پول دریافت کرده اند
 • نماینده سنای آمریکا: هدف مجاهدین آموزش تروریست علیه ایران است
 • رفتار متناقض رسانه های گروهکهای کردی در مسئله دستگیری نیروهای نفوذی در داخل کشور
 • فرامرز دادرس: واکنش اپوزیسیون به حضور سفر ظریف/نفتکش آدریان و کلاهی که ایران سر دنیا گذاشت
 • ابوالقاسم گلستانی-راجر واترز در دفاع از جولیان آسانژ
 • حشمت رئیسی:آیا صهیونیزم ستیزی؍ یهودی ستیزی است؟ نفوذ گسترده موساد در سرویس های امنیتی ایران
 • تصویب شهادت فروشی یا کودتا اقتصادی علیه کشور
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *