افشاگری جدید ویکی لیکس از ایمیل های کلینتون

Image result for ‫کلینتون/ویکی لیکس‬‎وب‌سایت افشاگری ویکی‌لیکس مدارکی را از دخالت وزیر خارجه سابق آمریکا در امور داخلی بحرین منتشر کرد

سایت ویکی‌لیکس با افشای مدارکی بیشتر اعلام کرد که هیلاری کلینتون نامزد بازندۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کار کمیته حقیقت یاب بحرین مستقیماً مداخله می کرد.

این مدارک به تاریخ 19 نوامبر 2011 یعنی سالی که هیلاری وزیر خارجه آمریکا، بود، نشان می دهد که هارولد کونچیو (کره‌ای) مشاور حقوقی وزارت خارجه نامه هایی به مسئولان عالی رتبه دولت وقت نوشته و در این نامه ها از مداخلۀ مستقیم و آشکار هیلاری و معاونانش در کار کمیته حقیقت یاب بحرین پرده برداشته است.

این مدارک نشان می‌هد هیلاری کلینتون، اعضای کمیته حقیقت یاب بحرین را وادار می‌کرد که پیش از تهیه شدن گزارش نهایی، اطلاعاتی محرمانه را در اختیار وی بگذارند.

کونچیو در نامه‌هایش می گوید که خودش نیز با یک عضو “برجسته” کمیته حقیقت یاب بحرین بدون ذکر نام وی تلفنی گفتگو کرده بود.

Image result for ‫کلینتون/ویکی لیکس‬‎در این مدارک آمده است این عضو برجسته کمیته حقیقت‌یاب اطلاعاتی محرمانه را پیش از تهیه شدن گزارش نهایی در اختیار کونچیو گذاشته بود.

کمیته حقیقت یاب بحرین به دستور پادشاه این کشور در روز 29 ژوئن 2011 به ریاست شریف بسیونی تشکیل شد تا درباره جرایم و جنایات نظام حاکم آل خلیفه که شدّت و حدّت آن باعث رسوایی و بدنامی نظام شده بود، تحقیق کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *