برنی سندرز استعفای رئیس اف‌بی‌آی را خواستار شد

بیست و هفت دی 95- ان آی تی وی نیوز

برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکایی تاکید کرد، مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) باید به خاطر عملکردش در جریان انتخابات ریاست جمهوری استعفا دهد و استعفایش مساله بدی برای مردم آمریکا نخواهد بود.

 برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت در مصاحبه با شبکه ای.بی.سی نیوز، روش جیمز کومی، رئیس اف.بی.ای را در انجام تحقیقات درباره استفاده هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا از سرور و ایمیل شخصی "ظالمانه" و "غیرقابل قبول" دانست.

کومی درست ۱۱ روز پیش از انتخابات از بازگشایی پرونده تحقیقات درباره هیلاری کلینتونImage result for ‫جیمز کومی‬‎ خبر داد؛‌ اقدامی که از نظر کلینتون و بسیاری دیگر باعث تغییر روند رقابت انتخاباتی به نفع ترامپ و به ضرر کلینتون شد.

سندرز گفت: به نظر من کومی در جریان انتخابات "ظالمانه" عمل کرد. هیچ کس نمی‌تواند بگوید که این کار سرنوشت ساز بود یا کاری بود که باعث انتخاب ترامپ شد اما قطعا رفتار کومی در جریان انتخابات "غیرقابل قبول" بود.

وی افزود: بسیار جالب است که جیمز کومی درباره روابط احتمالی میان کمپین ترامپ و روس‌ها تحقیق نمی‌کند. به نظر من جیمز کومی باید صادقانه به عملکردش نگاهی بیندازد و حتی اگر از سمتش هم استعفا دهد، مساله بدی برای مردم آمریکا نخواهد بود.

این اظهارات سندرز چند روز پس از آن مطرح شد که وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد اتهامات مبنی بر اینکه جیمز کومی تحقیقات درخصوص ایمیل‌های هیلاری کلینتون را به طور نامناسب و بدی اداره کرده، بررسی می‌کند.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *