روسیه: تنها ۱۵ درصد از خاک سوریه در دست داعش باقی مانده است

روسیه: تنها 15 درصد از خاک سوریه در دست داعش باقیمانده است

بیست و یک شهریور 96 - ان آی تی وی نیوز

فرماندهی نیروهای روس در سوریه اعلام کرد که تنها حدود ۱۵درصد از خاک سوریه در دست داعش مانده است.

  سایت شبکه المیادین نوشت: ژنرال الکساندر لاپین، رئیس ستاد  نیروهای مسلح روسیه در سوریه تاکید کرده است ظرف یک هفته، هشت منطقه مسکونی از دست گروه‌های داعش در عقیربات در حومه حماة سوریه آزاد شد.

به نقل از ایسنا لاپین تاکید کرد، بعد از آزادسازی شهرک عقیربات توسط ارتش سوریه تمامی خطوط امدادرسانی داعش در منطقه عقیربات بسته شده است و ارتش سوریه به پاکسازی منطقه از افراد مسلح داعش در شمال و غرب منطقه ادامه می‌دهد.

این مقام روس در سوریه اعلام کرد: ارتش سوریه در آستانه نابودی نیروهای داعش است که شمال دیر الزور و جنوب آن را محاصره کرده‌اند.

فرماندهی نیروهای روسیه در ادامه تاکید کرد، حدود ۱۵ درصد باقی مانده است تا خاک سوریه کاملاً از لوث وجود داعش پاکسازی شود. می‌توان گفت داعش ۲۷ هزار کیلومتر از خاک سوریه را در دست دارد.

وزارت دفاع روسیه تصریح کرد: ۱۸۰ پایگاه تروریست‌ها در منطقه عقیربات منهدم و تمامی خطوط امدادرسانی داعش در این منطقه قطع شده است.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد: نیروی هوایی روسیه فقط روز گذشته بیش از ۵۰ پرواز به نفع ارتش سوریه در منطقه عقیربات داشت که این امر به منهدم شدن ۱۸۰ مقر تروریست‌ها و مخفیگاه‌های آنها و مراکز فرماندهی انجامید.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *